Ösym Sınavları

Kodla Büyü

saviola26

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba arkadaşlar aranızda Ösym sınavlarında görev alabilen var mı? Bizim kurum ösym de kayıtlı olmadığı için hiçbir sınavında görev alamıyoruz. Bir çözüm bulabilen oldu mu bu konu ile ilgili?

Başka bir kurumdan kayıt yaptırabiliyorsunuz hocam, ben sürekli görev alıyorum. Benim kurumumda kayıtlı değil.

bizdede neredeyse hic gorev cikmiyor full idarecilere veriyorlar.

akademisyenlerden bize sıra gelmiyor;doğal olarak...yazın tatildelerken deneyin şansınızı ancak öyle gelir :)

Peki sorun çıkmıyor mu? Burada bazı müdürlerin o yüzden uyarıldığını duydum. O yüzden çekiniyorlar kendi kurumlarına kayıt yaparken.

Kendi kurumlarına kayıt yapmayacaklar hocam, sadece kendi şifrelerini kullanarak sizi sisteme kaydedecekler, kurum bilginiz olarak yine kendi okulunuz görünecek. Yoksa başka kurumda çalışıyormuş gibi kayıt yaptıramazsınız, yasal olmaz zaten. Eğer kurum listesinde okulunuzun adı yoksa ösym il temsilciliğine bir mail veya faks ile bildirdiğinizde okulunuzun adını sisteme ekliyorlar. Eğer kurum için şifre almak istiyorsanız, okulunuzdan yazılacak üst yazı ile müdürünüz il temsilciliğinden kurum şifresi de alabiliyor.

Ama diğer arkadaşlarında dediği gibi özellikle istanbulda akademisyenlerden, müdür ve müdür yardımcılarından malesef öğretmenlere sıra pek gelmiyor, ancak üniversite giriş sınavında falan görev çıkıyor öğretmenlere :)

Kendi kurumlarına kayıt yapmayacaklar hocam, sadece kendi şifrelerini kullanarak sizi sisteme kaydedecekler, kurum bilginiz olarak yine kendi okulunuz görünecek. Yoksa başka kurumda çalışıyormuş gibi kayıt yaptıramazsınız, yasal olmaz zaten. Eğer kurum listesinde okulunuzun adı yoksa ösym il temsilciliğine bir mail veya faks ile bildirdiğinizde okulunuzun adını sisteme ekliyorlar. Eğer kurum için şifre almak istiyorsanız, okulunuzdan yazılacak üst yazı ile müdürünüz il temsilciliğinden kurum şifresi de alabiliyor.

Ama diğer arkadaşlarında dediği gibi özellikle istanbulda akademisyenlerden, müdür ve müdür yardımcılarından malesef öğretmenlere sıra pek gelmiyor, ancak üniversite giriş sınavında falan görev çıkıyor öğretmenlere :)
Hocam okul değil Halk Eğitim Merkezi. Zaten o yüzden Ösym temsilciliği kurumumuzu kayıt etmiyor. Dilekçe falan verdiler. Bir işe yaramadı. İlginiz için teşekkür ederim.

Hocam hangi ildesiniz? Bu TYT sınavı zamanında memurları imamları psotacıları bile kaydettik. Demem odur ki olur neden olmasın başka kurum İl tutuyorsa bilgileri özelden atabilirsin hocam

Hocam hangi ildesiniz? Bu TYT sınavı zamanında memurları imamları psotacıları bile kaydettik. Demem odur ki olur neden olmasın başka kurum İl tutuyorsa bilgileri özelden atabilirsin hocam
ÖSYM sınav görevlisi yönetmeliğinde sınav görevlileri "eğitim öğretim hizmetleri" sınıfından görevlendirme yapılır diyor.
Başka kurumdaki memur yada işçi oluyorsa herkes olur o zaman.
Emekli esnaf vs.
Ağacı kemiren kurdudur derler. ÖSYM yönetmeliğini yoksayıp böyle birşey yapamaz ve yapmaz da bence.

Hocam geçen sene İstanbul'da görevli yetişmediği için kaç defa mesaj mail geldi görevli için baktılar hala yetişmiyor dediğim kurumlarda çalışanlara şifre verildi dolayısıyla zaten yazarken de memur olarak kaydettik sıralamaya göre anca boşluk kalırsa sıra gelir onlara diye tahmin ediyorum

Merhaba arkadaşlar aranızda Ösym sınavlarında görev alabilen var mı? Bizim kurum ösym de kayıtlı olmadığı için hiçbir sınavında görev alamıyoruz. Bir çözüm bulabilen oldu mu bu konu ile ilgili?
Kurumunuz sistemde kayıtlı değilse İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü üzerinden kaydınızı gerçekleştirebilirsiniz.

ÖSYM sınavları çok kasvetli, zaten akademisyenlerden sıra zor gelir. Ben 2 yıldır görev istemiyorum. En güzeli AÖF sınavı ama o da her okulda olmuyor

ÖSYM sınav görevlisi yönetmeliğinde sınav görevlileri "eğitim öğretim hizmetleri" sınıfından görevlendirme yapılır diyor.
Başka kurumdaki memur yada işçi oluyorsa herkes olur o zaman.
Emekli esnaf vs.
Ağacı kemiren kurdudur derler. ÖSYM yönetmeliğini yoksayıp böyle birşey yapamaz ve yapmaz da bence.

yapıyorlar hocam ben yazın olan kpss de görevli idim .yanımda 2 gözetmen vardı çünü amfide sınavda idik. gözetmenin biri veteriner diğeri mühendisti

okulumuzdaki görevlendirmeyle çalışan öğretmen memur olarak başka bir kuruma atandı. sistemde kayıtlı hala. görev isteyebilir mi arkadaşlar?

Öğretmenlere genelde büyük sınavlarda sıra geliyor. Şahsen tecrübe ettim. Sadece KPSS ve ÖSS/YKS sınavlarında görev çıkıyor. Öncelik üniversite personelinde.

Öğretmenlere genelde büyük sınavlarda sıra geliyor. Şahsen tecrübe ettim. Sadece KPSS ve ÖSS/YKS sınavlarında görev çıkıyor. Öncelik üniversite personelinde.
Sınav görevlileri yönetmeliğine aykırı değilmi bu hocam?
Sadece eğitim öğretim hizmetleri sınıfı olmalı. AKADEMİSYEN TAMAM
Ama memur yada başka kurum personeli olamaz. Sayıştay hesap sorar. Bu işlerin ciddi cezası var.

Şimdi ne yapılması gerekiyor ÖSYM ve Aöf de görev alabilmek için ben hiçbirşey anlamadım bu yazılanlardan ?il yada ilçe mem e başvursak bir sonuç alabilir miyiz?

bu osym de son durum nedir arkadaşlar, enson 2015 de görev çıkmış ogünbugündür sınav istenmiyor, şimdi osym yi aradım telefona çıkanın bir bilgisi yok, bilgisi olan var mı

bu osym de son durum nedir arkadaşlar, enson 2015 de görev çıkmış ogünbugündür sınav istenmiyor, şimdi osym yi aradım telefona çıkanın bir bilgisi yok, bilgisi olan var mı
sizi şikayet etmiş olabilirler herhangi bir sebepten ötürü, sistemde sakıncalı olarak işaretlenmişsinizdir muhtemelen.

sizi şikayet etmiş olabilirler herhangi bir sebepten ötürü, sistemde sakıncalı olarak işaretlenmişsinizdir muhtemelen.
Hocam siz halkeğitimde mi görev yapıyorsunuz, bildiğim kadar 2016 yılında osym hem lerle anasınıflarına görev vermeme kararı vermişti, zadece ben değil kurumdan kimse isteyemiyor, kurumun osym yetkilisi yok

Hocam ben de alabiliyorum

Bir sorum olacaktı

Yeni konu başlığı nasıl açılır
Göremedim

Öğretmenlik mesleği dışında
Hangi konuda kendimizi geliştirip ek iş bulabiliriz bu soruyu konu olarak açmak istiyorum

Geri