ÖSO'cular doktor oluyor!

Kodla Büyü

teksen

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
Seçkin Üye
“Binlerce öğrencinin kazanabilmek için yıllarca dirsek çürüttüğü ÖSS'ler, yıllarca emek harcadığı kutsal hekimlik mesleği, yüzyılların Çapa Tıp Fakültesi'ne giriş artık sözlü beyana kaldı. Yeter ki, Suriye ya da Mısır'dan gelin! Türkiye Cumhuriyeti kimliği de şart değil, Suriye ya da Mısır'dan gelmek yeterli. O iki ülkede ne okuduğunuz, ne eğitim aldğınızı gösterir belgeye de gerek yok! Sözlü beyan yeterli! Diyeceksiniz ki, “ben tıp okuyordum, 5. sınıftaydım, kahrolası Esad'a karşıyım, Mısır'da Mursi'den yanayım. Darbeciler benim okumama engel oldu, sizde devam etmek istiyorum.” İşte buna benzer bir sözlü beyanla koskoca İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi (İÜTF ya da Çapa) 5. sınıfına alınmanız işten bile değil!
Bu yıl Dekan yardımcısının ifadesine göre 12 yabancı öğrenci yatay geçişle fakülteye alındı. Hiçbir seçmeye tabi tutulmadılar, belge tamamlamadılar.

YÖK'ün verdiği talimatlara göre, 2012-2013 eğitim öğretim yılına mahsus olmak üzere, bu öğrencilerin belgelerinin olmaması halinde, beyanları dikkate alınarak özel öğrenci olarak ders almalarının sağlanması talimatı veriliyor

“YÖK'ün yayınladığı bir tebliğde bütün üniversitelere yüzde 10 oranında yabancı öğrenci alma zorunluğu var. İşin vahim tarafı bu öğrencilerin hiçbir belge aranmadan, beyana dayalı alınmaları söz konusu.

http://www.odatv.com/mob_n.php?n=osocul ... 1812131200

bitirip bitirmemeleri önemli değil.yaklaşım yanlış.diyelimki içlerinden bitirecek potansiyelde kişiler var bu bile haksızlık değilmi.söyleyecek çok şey var başıma bela açmak istemiyorum

cumhurtorun' Alıntı:
dediğin gibi söylenecek çok şey var @ctrl+alt+delete hocam. ama yeter artık sustuğumuz yaw. ne biçim bir ülkede yaşıyoruz, hani bazıları!!! diyor ya burası muz cumhuriyet mi, kabile devleti mi diye. ikisinden de aşağıda bir yerlerdeyiz, adı yok, tanımı yok.
geçen bi yerde okudum 14 milyon ton benzin çok düşük fiyata yurt dışına satılıyor biz ise 5 tl den.istediğimiz kadar yırtalım kendimizi seçimlerde sonuç yine aynı olacak

bizi de öso'cularla değiştirsinler. bir imkanım olsa, tüm sevdiklerimi de yanıma alabileceğim, bir dakika durmam herhalde bu iğrençlikler içinde. bilmiyorum. artık her haber, her laf tiksindiriyor beni.

ctrl+alt+delete' Alıntı:
cumhurtorun' Alıntı:
dediğin gibi söylenecek çok şey var @ctrl+alt+delete hocam. ama yeter artık sustuğumuz yaw. ne biçim bir ülkede yaşıyoruz, hani bazıları!!! diyor ya burası muz cumhuriyet mi, kabile devleti mi diye. ikisinden de aşağıda bir yerlerdeyiz, adı yok, tanımı yok.
geçen bi yerde okudum 14 milyon ton benzin çok düşük fiyata yurt dışına satılıyor biz ise 5 tl den.istediğimiz kadar yırtalım kendimizi seçimlerde sonuç yine aynı olacak
burada vardı bahsettiğiniz şey:
otomobil-klubu-f177/sifir-arac-almak-icin-en-uygun-zaman-t121747.html

sınavı kazanamadığı için intihar eden,
dersane ücretini ödeyemeyen annesi ve eve gönderilen haciz için canına kıyan, 17-18 yaşındaki genç çocuklarımız geliverdi birden aklıma!

Geri