Önlisans diplomamı nasıl işletirim

Kodla Büyü

bil_mid

Aktif Üye
Merhaba arkadaşlar. Bu yıl önlisans tamamladım diplomamı aldım. Mebbise işletmek istiyorum. Nasıl bir yol izlemeliyim. Okuldan ve ilçe mem den alaycı bir üslupla “ne yapacaksın da, ne işine yarayacak da, zaten lisans mezunu olduğun görünüyor ne gerek var da” gibi çok vizyonel tepkiler aldım. Bu işlemi ilk defa ben yaptırmıyorum heralde diye düşünüyorum neden bu kadar yadırgadıklarını anlamadım. Bu konuda bilgisi olan var mı acaba

Lisans mezuniyeti varken önlisans herhangi bir işlemde (alan değişikliği vs gibi) kullanılamadığı için salt-çıkarcılık anlayışı ile çalışan memur kesiminde gereksiz bulunması doğaldır hocam. Onlara göre zaten çıkar yoksa eğitim gereksizdir. Bu camianın bir diğer çeşidi de kendi yapamayacağı bir iş yaptığın zaman seninle alay etmeye çalışır. Zamanında yüksek lisans, sempozyumlarda bildiri, akademik makaleler filan uğraştığım bir dönemde kendisi akşama kadar facebook'ta çanak okey sallayan bir idarecim yl ayağına her yeri geziyorsun vs gibi kendi yarım aklınca dalga geçmeye çalışmıştı. He de geç bunlarla muhatap olunmaz.

Geri