Önceki İşletim Sistemimi Nasıl Kurtarırım ?

Kodla Büyü

windogs_ikspi

Aktif Üye
Arkadaşlar sorunumu tane tane anlatmaya çalışacağım umarım bi çözüm yolu vardır.. dizüstü bilgisayarımın orjinalinde vista home basic kuruluydu.. 2009 da almıştım ve bi kaç yıldır win 7 kullanıyorum.. bugün elimdeki bi modifiye xp cd sini denemek istedim fakat sorun çıktı kuramadım.. bu sefer üzerinde kurulu olan win 7 de açılmadı.. sonra geri yükleme yapıyorum diye fabrika ayarlarına döndürdüm yanlışlıkla.. şu an vistaya geri döndü ve diski birleştirip bide bütün bilgilerim de silindi.. dosyaları bi şekilde kurtarırım da binlerce dosyayı nasıl ayıklarım orası ayrı bi konu..

benim sorum şu ; önceki işletim sistemime (win 7 ve son hali) geri döndürme imkanım var mıdır ?

dosyaları kurtarırsan banada haber ver ayıklamana yardımcı olayım gecmıs olsun ama dosyalarının bır cogunu kullanamayacaksın cunku hdd fat tablosunu sılıyor factory ımage ınsallah dosyalarını kurtarsın

windogs_ikspi' Alıntı:
Arkadaşlar sorunumu tane tane anlatmaya çalışacağım umarım bi çözüm yolu vardır.. dizüstü bilgisayarımın orjinalinde vista home basic kuruluydu.. 2009 da almıştım ve bi kaç yıldır win 7 kullanıyorum.. bugün elimdeki bi modifiye xp cd sini denemek istedim fakat sorun çıktı kuramadım.. bu sefer üzerinde kurulu olan win 7 de açılmadı.. sonra geri yükleme yapıyorum diye fabrika ayarlarına döndürdüm yanlışlıkla.. şu an vistaya geri döndü ve diski birleştirip bide bütün bilgilerim de silindi.. dosyaları bi şekilde kurtarırım da binlerce dosyayı nasıl ayıklarım orası ayrı bi konu..

benim sorum şu ; önceki işletim sistemime (win 7 ve son hali) geri döndürme imkanım var mıdır ?
..
hocam dosyaları kurtarırsın kurtarmasına da. senin de bildiğin gibi bu dosyaları başka bir diske kurtarman gerekiyor. mevcut diskin (kurtarılacak) hem sistem kaydı, hem mbr kaydı değişmiş durumda. bunları kurtarıp üzerine yazman çoooook zor o yüzden BENCE eski sisteme dönmen imkansız gibi bişey.

Benim kişisel tavsiyemde kurtarsan bile böyle bir yamalı sisteme geçmektense yeni bir windows 7 kurman olacaktır. driver sorunu yaşamazsın. birçok driverı otomatik tanıyor zaten win 7

hocam winternal diye bi programımız var onla bilgisayarı açıp harddiski kopyalayabilirsin

BaRBaRYaN' Alıntı:
windogs_ikspi' Alıntı:

..
hocam dosyaları kurtarırsın kurtarmasına da. senin de bildiğin gibi bu dosyaları başka bir diske kurtarman gerekiyor. mevcut diskin (kurtarılacak) hem sistem kaydı, hem mbr kaydı değişmiş durumda. bunları kurtarıp üzerine yazman çoooook zor o yüzden BENCE eski sisteme dönmen imkansız gibi bişey.

Benim kişisel tavsiyemde kurtarsan bile böyle bir yamalı sisteme geçmektense yeni bir windows 7 kurman olacaktır. driver sorunu yaşamazsın. birçok driverı otomatik tanıyor zaten win 7
hocam yeni bi işletim sistemi kurmak sorun değil.. 3-4 yıllık dosya arşivi sorun..

hocam çökmüş işletim sistemlerinde işletim sistemini devre dışı bırakarak kendisi bilgisayarınızı açıyor ve harddiskinizi görmenizi sağlıyor tabi hd çökmemiş ise.. bu sayede tüm dosyalarınızı kurtarabilirsiniz. kısacası küçük bir işletim sistemi diyebiliriz kendisine. kullanımı ise: winternali indirip cd ye yazdırıp cd sürücüsünde takılı iken bilgisayarı kapatıp açıyorsunuz ve windows yerine bilgisayar winternal ile açılıyor.

işletim sistemini kurtarmak gibi bir soruna ise çözüm var olduğunu zannetmiyorm.. sadece dosyaları kurtarıp formatı atmaktır çözüm, öyle biliyorum..

windogs_ikspi' Alıntı:
BaRBaRYaN' Alıntı:
windogs_ikspi' Alıntı:

..

hocam yeni bi işletim sistemi kurmak sorun değil.. 3-4 yıllık dosya arşivi sorun..

hocam ilk mesajınızda "dosyaları bi şekilde kurtarırım da binlerce dosyayı nasıl ayıklarım" dediğiniz için dosyaları kurtardığınızı varsaydım. Kaldı ki kullandığınız recovery programına göre dosyaları kök dizin hiyerarşisine göre dosya isimleriyle birlikte kurtarabiliyorsunuz. kullandığım programı hatırlamıyorum ama bir arkadaşın windows tarafından hiç görünmeyen usb diskini klasör hiyerarşisine ve dosya isimlerine sadık kalarak sorunsuzca kurtardım. yarın programın adını da vereyim size.

windogs_ikspi' Alıntı:
teşekkür ederim hocam ilginize.. power data recovery ile dizin hiyerarşisine göre kurtardım verilerimi..
..
Geçmiş olsun hocam. tekrar böyle sorunlar yaşamamanız dileğiyle ....

Geri