Öcalan’a siyaset yolu nasıl açılacak?Demokrasi bu!

Kodla Büyü

teksen

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
Seçkin Üye
Siyasi Partiler Kanunu’nun ‘siyasi partilere üyeliği’ yasaklayan hükümler arasından ‘terör eyleminden mahkum olma’ kriteri kaldırılıyor.
Böylece Öcalan veya dağdan inen PKK’lılar BDP veya HDP başta olmak üzere istedikleri partiye üye olarak siyaset yapabilecekler.
Paketle,
‘kamu hizmetlerinden yasaklı olanların’, yani yüz kızartıcı suçlar, kaçakçılık, ihalelere fesat veya devlet sırlarını açığa vurma suçlarından mahkum olanlar,
taksirli suçlar hariç 5 yıl veya daha fazla hapis cezasına mahkum olanların,
devlete karşı işlenen suçlardan mahkum olanların ve terör eyleminden mahkum olanların siyasi parti üyeliği yasağı kalkacak.”

http://gundem.milliyet.com.tr/demokrasi ... efault.htm

Hocam bununla ilgili Bekir Bozdağ dün açıklama yapmıştı. Bu kanun sadece bundan sonrakileri kapsayacak, bundan önce bu suçlardan hüküm giymiş olanlar (örneğin Apo) bu kanundan yararlanamayacak diye.

Ancak böyle bir kanunun çıkması bile çok tuhaf. Yani söyleyecek bişey bulamadığım için "tuhaf" dedim. Yahu adam her türlü ib......i, şer......i, pu.......u, hainliği yapacak sen buna siyaset yapmayı, oy toplamayı ve belki de ülke yönetiminde söz sahibi olmayı hak sayacaksın. Bu ne biçim bir yönetimdir böyle. Bu ülkeyi ne zaman harbiden Türk ve Müslüman olanlar yönetecek bilmiyorum. Ulu önder Atatürk gerçek Türk ve toplum kurallarında-davranışında-sosyal hayatta gerçek Müslüman'dı ama ondan sonra maalesef bir türlü onun gibi bir lider (onun gibi olması mümkün değil ama, aynı çizgide olsa da yeter) bulamadık. Zannedersem bu memleket böyle bir lideri bir daha da bulamaz.

Üzülüyorum. Ülkemin üzerinde oynanan oyunları gördükçe ve bir de üstüne ülkeyi yöenetenlerin (eskisi de aynı, yenisi de aynı) bu oyunlara göz yumması ya da kendi çıkarları için göz yumması. Vaaaah, vah. :verymad:

Sonuçta bu yasa bundan sonrakiler için çıkmış olsa da biz biliyoruz ki AÇILIM SÜRECİ'ndeki bütün kanunlar,yasalar,maddeler hepsi de Apo'yu çıkartıp BDP'nin başına getirmek ve bu şekilde Meclise sokmak ve daha sonra da bunlarla pazarlık yapmak (orası senin olsun, burası benim olsun, memurların maaşını ben vereyim, tamam polisleri geri çekeyim, oldu her aileye aylık 2000 yok yetmez 5000 Tl vereyim.....) suretiyle ülkeyi 2 parçaya bölmek. Maalesef hepsi planlı ve ülkesini seven bir babayiğit de çıkıp demiyor ki "Durun ülennnnn.."

Ama gidiş, iyi gidiş değil. Her ne kadar milleti ılımlı ılımlı dönüştürmeye çalışsalar da bir yerde patlak verecek diye düşünüyorum. :verymad:

teksen' Alıntı:
Pervin Buldan: "2015 yılı sayın Öcalan'ın özgürlüğüne kavuştuğu yıl olacak"
http://siyaset.milliyet.com.tr/pervin-b ... efault.htm

hocam milli iradeye saygılı olmak lazım. millet bunu istiyorsa yapacak bişey yok. o kadar açılım ne için yapılıyor zannediyorsunuz. adamlar zaten en önemli şartı Abdullah ÖCALAN'ın serbest kalmasıydı. bir kaç ay içinde özerklik çalışmaları başlayacak. artık bunu engelleme şansımız yok. devlet eliyle güneydoğuyu taşeron PKK'nın eline altın tepsiyle milli irademizle teslim edeceğiz. zaten Başbakan da demişti artık kimse boş yere ölmeyecek diye. süreç bu şekilde işlerse kimse de boş yere ölmeyecek işte fena mı!!!

Geri