ÖBA Öğretmenlik uygulaması danışmanlığı eğitimi semineri

Kodla Büyü

turanhilal1071

Seçkin Üye
Seçkin Üye
ÖBA Öğretmenlik uygulaması danışmanlığı eğitimi seminerinin alınması ile ilgili yazı geldi mi arkadaşlar sizlere de...

Son düzenleme:
Bu semineri alinca stajyer ogretmenlik için mi geliyorlar okula hocam. Ek ders vs yazılıyor denmişti.

Bu semineri alinca stajyer ogretmenlik için mi geliyorlar okula hocam. Ek ders vs yazılıyor denmişti.
Aynen hocam.

Uygulama öğretmenlerine Okul Deneyimi I ve Okul Deneyimi II derslerinin her birinden haftada 4'er saat, Öğretmenlik Uygulaması dersinden haftada 6 saat ek ders görevi verilebilir. Ancak, uygulama öğretmenlerine bu kapsamda verilecek ek ders saati sayısının toplamı haftada 10 saati geçemez.

Tabi bu 2019 tarihli bir kaynak. Ek ders oranları değişebilir.

Seminer değil bu
Kurs, yani sonunda sınav var

Bu kursu yüz yüze aldık 4-5 sene önce. Gelen giden öğretmenlik uygulaması öğrencisi olmadı. Zaten bizim branş da bölümlerde öğrenci çok az kaldı.

• Beğen
Tepkiler: vgm
stajyer gelmesi icin sanirim il merkezinde yada eğitim fakültesi olan bir yerde öğretmen olarak çalışmak ve ayrıca BÖTE bölümü de olması lazım,

Benim gibi küçük ilçelerde çalışanlar için imkânsız sanırım, Bu kursu alıp sınavı geçsek de çokta işe yaramayacak gibi. Ben videoları tamamladım kaldı sınav bir yerden soruları bulurum belki :Dumuduyla kalsın diyorum şimdilik. Olmadı chatgpt ye sormak lazım

Son düzenleme:
Videoları izledim ancak sınavda 30. Sorudan sonra işaretleme(me) hatası oluştu. Cevapları işaretlesemde sisteme işlemedi. 20 küsür soru boş olduğu için 2 puanla sınav başarısız oldu maalesef. Tekrar sınav hakkı için ne yapmam gerekiyor?

Videoları izledim ancak sınavda 30. Sorudan sonra işaretleme(me) hatası oluştu. Cevapları işaretlesemde sisteme işlemedi. 20 küsür soru boş olduğu için 2 puanla sınav başarısız oldu maalesef. Tekrar sınav hakkı için ne yapmam gerekiyor?
Sizin söylediklerinizin tamamen aynısını ben de dün gece yaşadım. 30. sorudan sonra işaretleme yaptığım halde sistem kabul etmedi ve boş bırakmış sayıldım. Ben de yazdım ama bakalım sonuç ne olur. Çok önemli bir şey değil elbette ama sonuçta bir uğraş var ve yok yere boşa gidiyor.

sorular nasildi hocam

Sizin söylediklerinizin tamamen aynısını ben de dün gece yaşadım. 30. sorudan sonra işaretleme yaptığım halde sistem kabul etmedi ve boş bırakmış sayıldım. Ben de yazdım ama bakalım sonuç ne olur. Çok önemli bir şey değil elbette ama sonuçta bir uğraş var ve yok yere boşa gidiyor.
Gelişme olursa birbirimize bilgi verelim hocam...

İyi olur tabii hocam. Bir de, sağ olsun
isikayhan ın verdiği linkteki numarayı aradım, 7/24 aranabiliyormuş. Yetkiliye durumu anlattım, kayıt oluşturduk. Size bilgi verilir' dedi(olumlu yada olumsuz)
Siz de bir arayın anlatın isterseniz.
İletişim merkezine yaptığım başvuru sonuçlandı. Sistemsel herhangi bir problem olmadığını, sorunun benden kaynaklı olduğunu belirttiler. Sadece benim başıma gelmiş olsa kabul ederim ama benim dışımda bu sorunu yaşayanlar var. Ayrıca videosunu da almıştım. Tekrar şikayet oluşturacağım.

İletişim merkezine yaptığım başvuru sonuçlandı. Sistemsel herhangi bir problem olmadığını, sorunun benden kaynaklı olduğunu belirttiler. Sadece benim başıma gelmiş olsa kabul ederim ama benim dışımda bu sorunu yaşayanlar var. Ayrıca videosunu da almıştım. Tekrar şikayet oluşturacağım.
Hocam, bana da olumsuz yanıt gelmişti ama geçen gün bir deneyeyim dedim ve dersleri tekrar dinlemeye gerek kalmadan sınava tekrar girebildim. Bu sefer bilgisayarı kullandım ve sorunsuz şekilde sınavı tamamladım (76 aldım). Siz de bir deneyin isterseniz, kolay gelsin.

Geri