Ö.Dinçer: Atanamayanlar kendine başka iş baksın

Kodla Büyü

*cem62*

Seçkin Üye
Seçkin Üye
di-1PK5.jpg

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/19141842.asp

Yine o müthiş paylaşım aklıma geldi ...

Maliye bakanı:Zam değil güncelleme.
Enerji Bakanı:Cumartesi de iş günü olsun.
Milli Eğitim Bakanı ; Hafta sonu okullar açık olacak, yaz tatili yok.
Cem Yılmaz:Mesleği bırakıyorum, bakanlar daha komik. ::))

valla adam delikanlıca söylemiş bence teşekkür etmek lazım.. umut tacirliği yapmamış..

gurcal' Alıntı:

:puhaha: :+1:

buğday' Alıntı:
valla adam delikanlıca söylemiş bence teşekkür etmek lazım.. umut tacirliği yapmamış..

Sizin gibi her halta çanak tutan elemanlar oldukça zaten böyle boş konuşmaya devam ediyorlar üstte arkadaş paylaşmış birkaçını. Yakında yüzünüze s..m dese ona bile kılıf bulacaksınız :mrgreen:

seba' Alıntı:
buğday' Alıntı:

Sizin gibi her halta çanak tutan elemanlar oldukça zaten böyle boş konuşmaya devam ediyorlar üstte arkadaş paylaşmış birkaçını. Yakında yüzünüze s..m dese ona bile kılıf bulacaksınız :mrgreen:

bu uslubtaki birini muhatap alamam.. kusura bakmA..

ömer bey atıp tutuyor.. eskiden dünyayı kurtaran adam vardı şimdi birde eğitimi kurtaran adam çıktı.... müdürler il-ilçe mem ve okulları çiftlik gibi yönetiyor...herkesin gücü öğretmenlere yetiyor...eğitimi veren de öğretmen....memlekette kafayı yememek mümkün değil..

Bu ülkede acizlik, görevinin gereğini yerine getirememe, sorunlara çözüm bulamama, bahaneler uydurma delikanlılık olmuş.

İçinde bulunduğumuz kâbus ne zaman bitecek diyeceğim ama daha yeni başlıyor.

Koyunun olmadığı yerde, keçiye Abdurrahman Çelebi derlermiş, biz Bakan'a diyoruz hocam...

AB çıksın gideriz abim başka ülkede de öğretmenlik var ek iş olarak da toplu tablet alım satım yaparız

buğday' Alıntı:
seba' Alıntı:
buğday' Alıntı:

bu uslubtaki birini muhatap alamam.. kusura bakmA..

Atanamamış biri olsaydın bu kadar rahat muhatap seçebilecek miydin acaba?

cem62 yine sallamışın bakan özellikle yazı gönderdi valilere kalsa umursamazlar bana değmeyen yılan misali bu işte bakanın etkisi olmasa kimse hiç bir görevlendirmeyi aiptal edemez. bakan önce valilere yazı gönderdi onlarda ilçelere

Biz bu gadan galabalık bir eğitim ordusu bir konuya bu gadan güzel bir açıklama getiremedimiz için işletmeci olamadık :) var ol yaşa

Öğrencinin sık öğretmen değişmesini istenmiyorsa, yani söylenilende samimi iseler, ücretliği öğretmenlik denen saçmalık kaldırılsın. Ne oldu, bir aralar da dershaneleri kaldıracağız diyorlardı. Oh ne ala, işine geldiği gibi konuşulsun, yiyen çok nasıl olsa :x

Atanamayan arkadaşlar için geçekten üzücü ;ama bunların söylenip baştan bütün kurumlarının düzenlenmesi gerekiyor.Emeklilik yaşı 58 -65 oldu ve genç neslin sayısı azalıyor.bi on onbeş sene içersinde öğretmen açığı hiç kalmıycak mantıken bakarsanız ve birinin eğitim fakültelerindeki meb de açık olmayan bölümlerin tamamını kapatıp, fen edebiyat fakültelerinden mezun olacaklara öğretmen olamayacaklarını anlatıp umut etmemelerini sağlamalı.Devlette çalıştırcakmış gibi düşündürüp insanların umut bağlamasını sağlamak daha kötü bir durum.

gurcal' Alıntı:

bugün Alem fm'de nihatla full muhabbette bu konu vardı "bakan gafları" dinleyenler bilir (bu arada dinlemeyenlere öneririm gülmekten kırılırsınız sabahları okula giderken açın :D yalnız hükümet severlere önermem esprileri pek beğenmeyebilirler :p ). İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin'in gaflarından yola çıkıp tüm bakan gaflarıyla dalga geçti.

bende İdris Naim Şahin'den bir kaçını ekleyeyim :mrgreen: :p

3 ADET VATANDAŞIMIZ HAYATINI KAYBETTİ
O KATIRIN HESABINI NASIL VERECEKLER
KOSKOCAMAN SARAYDA OTURUYORSUNUZ HİÇ GEL DEDİĞİNİZ YOK...

" Maliye bakanı:Zam değil güncelleme.
Cem Yılmaz:Mesleği bırakıyorum, bakanlar daha komik. ::)) "

tuttum bu sözleri :)))))

eşinin yanına gidemeyen öğretmen öğrencilere nasıl verimli olarak ders anlatacakki madem öğrenciler düşünülüyor...... :?: :?: :?: :?:

Bu zihniyet eğer eğitim öğretimin kalitesini düşünüyor olsaydı, güneydoğu ve doğuda öğretmenin 1 yıl kalmasının eğitimin kalitesini düşürdüğüne birazcıkta olsa inansaydı Mayıs 2010 da zorunlu hizmete af getirmezdi. Geçmiş şimdi kaliteden eğitim öğretimden bahsediyor. senin eğitim öğretim geçmişin ne ki ya?

Maalesef hükümetin en zayıf kanadı eğitim. Bir ülkenin gelişmesi için en çok önem verilmesi gereken alanı kimlerin eline bırakıyor.

biraz mantıkıl düşünün arkadaşlar

tamam biz atandık

bizim zamanımızda kpss puan barajı yoktu bize

herkes atanıyordu

şimdi 85 lere çıktı

neden

çünkü her üniversite açtı bölümümüzü ve mezun çoğaldı

eğitim fakülteleri ve fen edebiyattan mezun olup yada denklik alıp öğretmen olmak isteyen kaç kişi var

hepsini bu yıl atasan seneye mezun olanları ne yapacaksın

emekli yaşını 50 ye çekip hem emekli maaşı öde hem adam çalışsın istihdam kapatsın

öyle kolay değil bu işler

size mantıklı geliyormu bütün açıktaki öğretmenlerin atamasının yapılması

bana gelmiyor

evet haklı bakan ve gerçekleri söylemiş

başka iş bakabilirler kabiliyetlerine uygun

yada daha çok çalışıp diğerlerinin önüne geçerek atanırlar

özür grubu atamaları tamamen saçmalıktır

özür grubu bırak yarı dönemi her an aypılabilmelidir

tabi gerçek özür grubu olmalı ( yalancı evlilikler, sadece özür grubundan yer değiştirmek için yüksek lisans vs olmamalı)

bu kolay kolay ölçülemediğinden ve suistimal edildiğinden ( zamanında becayiş gibi) özür grubu 1 seneye çıktı.

bende doğuda 6 ay kaldım ama evli olduğumdan dolayı şubat özür grubundan döndüm

Doğru demiş ne var bunda.. ADamlar açık diyor eğitimi batırdık, sırf üni mezunumuz çok diye aldılar aldılar sonuç bu işte 300bin atanamayan öğretmen...

kimi bakana yalakalık yapar, kimi ideojik körlükten iyi de dese kötü de dese tukaka der. ya biri bu bakana 100 düşün bir laf söyle desin. hüseyin çelikin ağzının ayarı yok diyorduk bu ondan da ayarsız çıktı.

Geri