Öğretmenlerin yeni atama rehberi (www.atamayap.com)

Kodla Büyü
www.atamayap.com

Uzun zamandır üzerinde çalıştığım il dışı ve özür gurubu atama rehberi yayın hayatına bugün itibariyle başlamıştır.
Tayin istemeyenlerde bu sistemden fikir sahibi olmak için faydalanabilirler.

Ne kadar çok üye o kadar gerçeğe yakın sonuç üretecektir. Facebook butonlarından tavsiye etmeyi ve beğenmeyi lütfen unutmayın.
Aşağıdaki SSS leri okumayı unutmayın.
Herkese hayırlı olsun.

Anasayfa

Yönetici Paneli

Sıkça Sorulacak Sorular :)

1- Diğer branşlardaki kullanıcıları görebilir miyim ve onlarla iletişime geçebilir miyim?
- Hayır, göremezsiniz ve onlarla iletişime geçemezsiniz.

2- Bilişim teknolojileri öğretmenlerinin eğitim fakültesi mezunları ile teknik eğitim fakültesi mezunları birbirlerini kullanıcı olarak görebilirler mi ve birbirlerine mesaj atabilirler mi?
- Evet, kullanıcı olarak görebilirler ve birbirleri arasında mesajlaşabilirler. Tek farkları kontenjan sayıları olacaktır.

3- Din kültürü öğretmenliği mezunları ile ilahiyat fakültesi mezunları birbirlerini kullanıcı olarak görebilirler mi ve birbirlerine mesaj atabilirler mi?
- Evet, kullanıcı olarak görebilirler ve birbirleri arasında mesajlaşabilirler. Tek farkları kontenjan sayıları olacaktır.

4- E-posta, adı ve soyadı bilgilerim kimler tarafından görülebilir?
- Bu bilgiler sadece yönetici tarafından veri tabanında tutulur. E-postanın gerekli olmasının sebebi, şifre yenilemede ve yönetici tarafından toplu e-posta gönderiminde kullanılacak olmasıdır.

5- Kullanıcılar, kişisel bilgilerimin hangilerine ulaşabilir?
- Kullanıcı adı, branş, il, ilçe, üyelik tarihi bilgileri kendi branşınızdaki tüm kullanıcılar tarafından görülmektedir.

6- Yönetici ile nasıl irtibata geçebilirim?
- E-postayla iletişim kurmak için atamayap@atamayap.com adresi kullanılabilir. Sistem üzerinden mesajlaşmak için Mesaj Yaz bölümünde yer alan Kime kutusundan Yöneticiyi seçmelisiniz.

7- Atama dönemi sona erdikten sonra üyeliğim iptal edilecek mi?
- Hayır, üyeliğiniz hiçbir zaman iptal edilmeyecektir. Fakat atama dönemi sona erdikten sonra her üyenin tercihleri, hizmet puanı ve süresi sıfırlanacak ve sistem özür gurubu yer değiştirmeleri için hazırlanacaktır. Özür gurubu yer değiştirme döneminde de tercihte bulunacaksanız, sisteme aynı bilgilerinizle giriş yapıp sadece hizmet puanınızı güncellemeniz yeterli olacaktır.

8- Özür grubu atamaları için de bu sistem çalıştırılacak mı?
- Evet. İller arası yer değiştirme dönemi sona erdikten sonra herkesin hizmet puanı ve tercihleri sıfırlanacaktır. Böylece sistem, yeni bir atama dönemi için hazır hâle gelecektir.

9- Tercih yapma şartlarını taşımıyorum, sistemde hangi bölümleri inceleyebilirim?
- Branşınızdaki kullanıcılarla iletişim kurabilirsiniz ve istatistikler bölümünü inceleyebilirsiniz. Hizmet puanınızı girerek istatistikler bölümünde puan aralığınızı ve sıralamanızı görebilirsiniz.

10- Tercih yapma şartlarını taşıyorum; fakat tercihte bulunmayı düşünmüyorum. Sistemde kayıtlı olmamın bir sakıncası var mı?
- Hayır, hiçbir sakıncası yok.

11- Üyeler bölümünde kırmızı renkli üyeler ile yeşil renkli üyelerin farkı nedir?
- Kırmızı üyeler: Tercih yapmayan üyeler
- Yeşil üyeler: Tercih yapan üyeler

12- Branşımdaki kullanıcıların bulunduğu illerin ve ilçelerin gözükmesinin nedeni nedir?
- Kullanıcıların, tayin istemeyi düşündükleri il ve ilçeler hakkında birbirleriyle bilgi ve fikir alışverişinde bulunabilmeleri için açık tutulmuştur.

13- Şifremi unuttum, yeni şifre nasıl alabilirim?
- http://www.atamayap.com sayfasındaki kullanıcı girişinin üstünde bulunan Şifre Hatırlat bağlantısına tıklayınız. Açılan penceredeki kullanıcı adı ve e-posta bilgilerinizi girmeniz hâlinde e-postanıza hesabınıza yeni bir şifre gönderilecektir.

14- Görev yaptığım il ve ilçe bilgileri neden değiştirmeye açık?
- Tayininiz çıktıktan sonra bu sistemi tekrar kullanabilmeniz için il ve ilçe bilgileriniz güncellenebilir durumda bırakılmıştır.

15- Hizmet puanının yanında hizmet süresinin sorulmasının nedeni nedir?
- Hizmet puanlarının eşitliği durumunda hizmet süresi değerlendirmeye alınacaktır.

16- Tercihte bulunabilmek için hizmet puanı ve hizmet süresini girmek zorunda mıyım?
- Sadece hizmet puanı girerek de tercihte bulunabilirsiniz. Fakat hizmet süreniz, puan eşitliği durumunda dikkate alınacaktır. Hizmet süresine hiçbir değer girmezseniz 0 olarak değerlendirilecektir.

17- Tercih yap bölümünde 5 ili de doldurmam şart mı?
- Hayır. En fazla 5 il seçebilirsiniz ve bunların sıralaması hiçbir fark yaratmamaktadır.

18- Sonuçlar bölümündeki sıralamalar nasıl oluşturuluyor?
- Tercihte bulunulan her il birinci tercihinizmiş gibi değerlendirilmektedir.

19- Hizmet puanımı girdim fakat sonuçlar bölümünü göremiyorum neden?
- Tercih yapmadan sonuçlar bölümünü göremezsiniz.

20- E-posta adresinin doğru girilmesi neden önemlidir?
- Bilgilendirmeler ve şifre hatırlatma e-posta yoluyla yapılacaktır.

21- Sonuçlar bölümündeki illerin yanında yer alan 0 rakamı neyi ifade ediyor?
- O ile ait kontenjanı göstermektedir. Kontenjan sayıları, bakanlığın yayımlamasıyla birlikte güncellenecektir.

elinize sağlık hocam. kaydoldum. umarım doğru bilgiler girilir de yanılmayız

kimse gerçek bilgisini girmiyor, eğitimhaneden tecrübe ettim.

share_' Alıntı:

Aynen. Sırf bunu yazmak için girdim...

Emek verilmiş bir iş ama kesinlikle doğru bilgiler olmayacaktır. Eğitimhane'den ve imzamda yer alan "Porklu" karaktersizi üzerinden tecrübe ile sabittir...

Kesinlikle böyle itibar etmeyin böyle yerlere....

Not : Site sahibi arkadaşa değil bu laflarım, yanlış anlaşılmasın...

gerçeği yansıtıp yansıtmaması bizim elimizde. Tabiki sahte kullanıcılar çıkacaktır. Ama bu çoğunluk olmayacaktır. Bence birbirimize güvenmeliyiz. Ayrıca birbirimizle mesajlaşma şansımız var. Bu şekilde tayin isteyeceğimiz yerler hakkında bilgi sahibi olma imkanı tanıyor.

hocam öncelikle elinize sağlık. gelişmiş ve kullanışlı bir site hazırlamışsınız. tavsiyem, eğitim forumlarının hepsinde mutlaka başlık açın. yani toplamda bi 50 foruma üye olup bütün branşlar için tanıtımı yapın. birde yeni gelişmekte olan memur siteleri var, onlarada iletişim bölümünden yazın. belki haber olarak eklerler sitelerine :) çok hızlı birşekilde yayılıp ilgi göreceğini düşünüyorum sitenizin. kolay gelsin.

başarılı güzel bir site olmuş. Tebrikler. İnşallah amaca uygun güzel verimli bir site olur.

Tebrikler. Emeğinize sağlık. :alkis: Şifreleri de md5 ile şifreleseydiniz daha güvenli olurdu. Bi de oturumu kapat dememe rağmen oturumu kapatmıyor. Benim bilgisayardan mı kaynaklanıyor bilmiyorum.

DaMieN' Alıntı:
share_' Alıntı:

Aynen. Sırf bunu yazmak için girdim...

Emek verilmiş bir iş ama kesinlikle doğru bilgiler olmayacaktır. Eğitimhane'den ve imzamda yer alan "Porklu" karaktersizi üzerinden tecrübe ile sabittir...

Kesinlikle böyle itibar etmeyin böyle yerlere....

Not : Site sahibi arkadaşa değil bu laflarım, yanlış anlaşılmasın...
galiba o kişiyi ben de hatırlıyorum kendisi 2 yıl önce aftan sonraki il içi-il dışı tercihlerde puanını uçurmuştu, bi de günlerce o şekilde yorumlar yapmış milleti keriz yerine koymuş sonra yalanı ortaya çıkınca bi de yaptığını "napalım siz de yemeseydiniz" gibisinden savunmuştu ve epey bi özel mesaj almıştı :++: şu anda izmir mithatpaşa meslek lisesinde görev yapıyo olması lazım ama emin değilim yanlış olabilir. onun dışında da öyle saçma bi hareket olmamıştı sanırım, ben epey yararlandım burdan o dönemde. ben de sırf bunu unutmadığımı belirtmek için girdim. :wink:

msa' Alıntı:
Tebrikler. Emeğinize sağlık. :alkis: Şifreleri de md5 ile şifreleseydiniz daha güvenli olurdu. Bi de oturumu kapat dememe rağmen oturumu kapatmıyor. Benim bilgisayardan mı kaynaklanıyor bilmiyorum.

Şifreleme md5 ile oluyor. Bilgilerim bölümüne de çekerken md5 le eski haline dönüştürülüyor. şifrelemede bir kaygınız olmasın.
Oturumu kapatmadaki sıkıntı sadece milli eğitim hattında yaşanıyor.

Şu an üye sayısı 1000e yaklaşmış durumda. Bizim branş 150 olmuş. Bu bence iyi bir sayı bizim için. Hatta bunun tayin döneminde çok daha artacağına inanıyorum. Bence iyi bir yol gösterici, en azından merak giderici :) Dahası, merak ettiğimiz kişilerle iletişim kuruyoruz bu çok önemli bence.

Biliyorsunuz arkadaşlar, tayin döneminde bbnet te bir sürü başlık açılıyordu, "yok oraya tayin isteyenler" "yok buraya tayin isteyenler" diye. Ve de dağınıklığı ve takibinin pek yapılmıyor olması sebebiyle işe yarayamıyordu. İşte bu site bu ihtiyacı gidercek bence. Üyelik de eğer çok olursa ki buna inanıyorum, düzenli bir şekilde her ilde kendi yerimizi göreceğiz. Gideceğimiz yerler hakkında bilgiyi üye arkadaşlardan alabileceğiz. Haydi üye olmayan arkdaşlar, siz de katılın; hep beraber bi sinerji oluşturalım :D

öske' Alıntı:
Şu an üye sayısı 1000e yaklaşmış durumda. Bizim branş 150 olmuş. Bu bence iyi bir sayı bizim için. Hatta bunun tayin döneminde çok daha artacağına inanıyorum. Bence iyi bir yol gösterici, en azından merak giderici :) Dahası, merak ettiğimiz kişilerle iletişim kuruyoruz bu çok önemli bence.

Biliyorsunuz arkadaşlar, tayin döneminde bbnet te bir sürü başlık açılıyordu, "yok oraya tayin isteyenler" "yok buraya tayin isteyenler" diye. Ve de dağınıklığı ve takibinin pek yapılmıyor olması sebebiyle işe yarayamıyordu. İşte bu site bu ihtiyacı gidercek bence. Üyelik de eğer çok olursa ki buna inanıyorum, düzenli bir şekilde her ilde kendi yerimizi göreceğiz. Gideceğimiz yerler hakkında bilgiyi üye arkadaşlardan alabileceğiz. Haydi üye olmayan arkdaşlar, siz de katılın; hep beraber bi sinerji oluşturalım :D

Katılıyorum:)

Mesutum tekrar eline sağlık güzel bir çalışma olmuş, 1000 kişi çok iyi bir sayı, gerçek sonucu almak isteyen varsa kendiside gerçek puan ve il bilgilerini girer diye düşünüyorum...

Geri