Öğretmenlerin dikkatine: MEBBİS’i kontrol edinı

Kodla Büyü

memo-x

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşalar Mebbisteki Kişisel Bilgiler le ilgili Hizmet Puanı,Askerlik Durumu,Adaylık Durumu,Mezun Olunn Okul vb. bilgiler yanlışsa düzelttirmek gerekiyor.Yeni yıldaa ilçe Meb lerden düzeltme yetkisi alınıyomuş.Düzelttirin diye bu hafta yazı geldi okula.

Benim askerlik kısmında ; Er Öğretmen yazıyor. Askerliğimi Asker Öğretmen olarak yaptım sizde ne yazıyor ? Askerliği asker öğretmen yapanlardan.

Birde Sicil No ile Arşin No : aynı mı olmalı mı? bende iki birbirinden farklı sizde ne yazıyor?

Re: Mebbis Bilgileri Hataları Düzelttirin Yazısı

http://www.memurlar.net/haber/211443/

Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü yayımladığı talimatta öğretmenlerin MEBBİS sistemindeki bilgilerini incelemelerini istedi.

Bilgi güncellemesi yeni yıldan itibaren İl Milli Eğitimler tarafından yapılamayacağı belirtilen talimatta öğretmenlerin özellikle;

Hizmet Puanı

Hizmet Belgesindeki kayıtları,

Adaylık durumu,

Askerlik Durumu,

Öğrenim Durumu

Bilgilerini incelemeleri ve varsa yanlışlıkları düzelttirmeleri gerekiyor.

asker öğretmen olarak yapanlarda

Askerlik Durumu Mebbiste ne yazıyor

yazalım arkadaşlar.

Hangisi doğru acaba , yarın birgün il içi yerdeğiştirmede filan bu kısım önemli olabilir.Ne yapsak ki?

e-bordro da maaş bordrosuna girerken Sicil no istiyo

Mebbiste sicil no da yazanla giriyom

Bende de er öğretmen yazıyor.

Önceden yedek subay öğretmen mi yazıyordu ?
Arayüzde bazı değişiklikler yapmışlar ? Hangisi doğru belli değil.

burdurdan mezun olduğunuzda size verilen diplomada ne yazıyorsa o yazması gerekir. veya ayrılış katılış belgenizde statünüz yazar yedek subay öğretmen diye askerliğinizi yaptığınız statü odur.

Arkadaşlar ER ÖĞRETMEN yazanlar yanlış yaptırmış. YEDEK SUBAY ÖĞRETMEN olması lazım. Ben öyle yazdırttım idareye. Kaldı ki biz askerliği Er olarak yapmadık zaten. Yedek Subay olarak yaptık.

Tereddütü olan arkadaşlar 20 günlük eğitim sonunda aldığımız "Yedek Subay Adayı Bitirme Diploması"nın "Sınıfı" bölümüne bakabilirler.

er öğretmen yazıyor, asker öğretmen yazıyordu önceden. düzelttirmemiz gerekiyor mu? okulun hesabı ile giriyorum "kaydet" butonu pasif.. ilçeye dilekçe mi yazmak lazım..

turapt' Alıntı:
er öğretmen yazıyor, asker öğretmen yazıyordu önceden. düzelttirmemiz gerekiyor mu? okulun hesabı ile giriyorum "kaydet" butonu pasif.. ilçeye dilekçe mi yazmak lazım..
Kafam iyice karıştı :? ben de de önceden asker öğretmen yazıyordu, şimdi er öğretmen olmuş
Bugün okulda, mebbis bilgilerimizde herhangi bir hata olmadığına dair matbu bir dilekçe verdiler. Diğer bilgilerimde sorun yoktu, imzalayıp verdim.
Askerlik kısmına dikkat etmemiştim. Eve gelince terhis belgeme baktım.

Sınıfı ve Rütbesi YEDEK SUBAY - ASTEĞMEN
yazıyor.

Aldığı sertifika ve hizmet içi eğitimler mebbis bilgilerinde görünmeyen arkadaşlar, bu belgelerin fotokopisini dilekçelerine eklemişti.

Terhis belgemi fotokopisini alıp yarın okulumuzdaki memurla tekrar görüşeyim.

Arkadaşlar bu göreve başlama tarihi diye bir kısım var. biz nomalde ilk başladımız tarih kısmı doğruda diğer kısım ne oluyor. askerlik dönüşü olan zamanda kurumumuzda başladımız tarihimi göstermiş burası. herkeste aynımı burası :)

Görev Yeri : ...................................... Kadro Unvanı : Öğretmen
Kadro Derecesi : 8 Görev Unvanı : Öğretmen
Aylık Derecesi : 8 Bu Gör.Baş.Tarihi : 02/06/2008
Hizmet Süreleri
Aylık Kademesi : 3 Göreve Esas : 5 Yıl 2 Ay 27 Gun
Memuriyete Başlama Tarihi : 05/09/2006 Emekliliğe Esas : 4 Yıl 8 Ay 25 Gun
(MEB)da İlk Gör.Baş.Tarihi : 05/09/2006 Öğretmenliğe Esas : 5 Yıl 2 Ay 27 Gun

suldal2000' Alıntı:
Arkadaşlar bu göreve başlama tarihi diye bir kısım var. biz nomalde ilk başladımız tarih kısmı doğruda diğer kısım ne oluyor. askerlik dönüşü olan zamanda kurumumuzda başladımız tarihimi göstermiş burası. herkeste aynımı burası :)

Görev Yeri : ...................................... Kadro Unvanı : Öğretmen
Kadro Derecesi : 8 Görev Unvanı : Öğretmen
Aylık Derecesi : 8 Bu Gör.Baş.Tarihi : 02/06/2008
Hizmet Süreleri
Aylık Kademesi : 3 Göreve Esas : 5 Yıl 2 Ay 27 Gun
Memuriyete Başlama Tarihi : 05/09/2006 Emekliliğe Esas : 4 Yıl 8 Ay 25 Gun
(MEB)da İlk Gör.Baş.Tarihi : 05/09/2006 Öğretmenliğe Esas : 5 Yıl 2 Ay 27 Gun

ben de memuriyete başlama tarihi 23.09.2008 (ücretli öğretmenliğe başladığım tarih)
meb de ilk göreve başlama tarihi 16.03.2009 (kadroya geçtiği tarih) şeklinde görünüyor.
arada bir de sözleşmeli öğretmenlik var. gemekliliğe esas kısmında da süre yanlış hesaplanmış 2 yıl fazla gösteriyor. geçen hafta baktığımda hiçbir sorun yoktu. ne oldu da değişti bi bilgiler?

benim askerlik durumumda da "yeek subay" yazıyor
yalnız benimde adres bilgilerim yanlış

arkadaşlar bende sendika ve formasyon bilgileri boş bunun dışında aksaklık yok.Bunlar önemlimi

Çoğu kişinin hatalı.. Peki yetki İl Milli Eği. Müd. alınıp kime verilecekmiş ki? Bundan sonraki yanlışları kimse düzeltemeyecek mi? Böyle saçma iş mi olur..

Bende öğretmen asker olarak yaptım askerliğimi Er Öğretmen yazıyor. İlçe MEM de çalışan arkadaşı aradım öyle yazması gerekiyor dedi. Aralık ayı sonuna kadar yanlış bilgiler düzeltilebilecekmiş.

okul şifresi ile yedek subay öğretmen yapılıyor. isteyen idareye deyip değiştirsin yada biçok bilgisayar öğretmeninde okul şifresi vardır girip kendisi değiştirsin

Benim şu anda çalıştığım okula 24/06/2009 da başladım.Başladıktan 1 ay sonra askere gittim.
31/07/2009 --------31/07/2010 arası askerliğimi yaptım.
Mebbiste en altta sağda Şu andaki okula başlama tarihi askerden gelip göreve başladığım tarih olan 31/07/2010 yazıyo

Oysa ben bu okulama 24/06/2009 da başladım, bu tarihin yazması gerekmiyor mu? Mantıken

Geri