Öğretmenlere Bir Kademe Verilecek

Kodla Büyü

karinca_52

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
6111 sayılı Kanunun yürürlük tarihi olan 25/02/2011 tarihinden önce son beş yıllık sicil notu ortalaması doksan ve yukarı olan personelin 2011, 2012 ve 2013 yıllarında da herhangi bir disiplin cezası almamaları durumunda bir kademe ilerlemesi uygulanacağı bilinmektedir.

Ancak; bu durumdaki personelin tespit edilmesi ve listesinin MEBBİS kayıtlarından toplu olarak çıkarılması mümkün görülmediğinden dolayı, ekli Excel formatın dışına çıkılmadan, Okul Müdürlüğünce, tüm personelin MEBBİS kayıtlarının incelenerek, yalnızca 2006 yılından önce göreve başlayanların isim listesinin hazırlanmasını (1. Derecenin 4. Kademesine gelenler hariç) ve bu listede yer alan kişilerin 2011, 2012 ve 2013 yıllarında her hangi bir disiplin cezasının olup, olmadığının da söz konusu listeye işlenmesini, Excel formatındaki listenin, flaş disk içerisinde veya ..... e-posta adresine gönderilmesini bir çıktısının da doğrudan evrak kayıttan geçirmeden en geç 31/01/2014 tarihine kadar Müdürlüğümüz Özlük Bölümüne elden teslim edilmesini rica ederim.
Osman ATMALAR
Müdür a.
Milli Eğitim Şube Müdürü

http://www.kamudanhaber.com/meb/ogretme ... 42332.html

daha önce 8 yıla 1 kademe alacağımızı yazmıştım.Hepimize hayırlı olsun

hocam bu resmi tüm illere mi dağıtım valla ben 9 yılımı çalışıyorum şahsi kanaatim kesinlikle olumsuz bir durumum yaşamadım kesinlikle almamız gerek ama sicil notu kalktı bunu nasıl belirleyecekler ben 2 yıldır sicil notu almıyoruz diye biliyorum.. Kaldıki bununla alakalı okula resmi yazı gelmezse kimse kılını kıpırdatmaz daha doğrusu milli eğitime gelecek ki önce dağıtıma cıksın..

gizemkar' Alıntı:
hocam bu resmi tüm illere mi dağıtım valla ben 9 yılımı çalışıyorum şahsi kanaatim kesinlikle olumsuz bir durumum yaşamadım kesinlikle almamız gerek ama sicil notu kalktı bunu nasıl belirleyecekler ben 2 yıldır sicil notu almıyoruz diye biliyorum.. Kaldıki bununla alakalı okula resmi yazı gelmezse kimse kılını kıpırdatmaz daha doğrusu milli eğitime gelecek ki önce dağıtıma cıksın..
benim anladığıma göre zaten sicil notuna bakmayacaklar hocam 2011'den sonra disiplin suçu almadıysa diyor yazıda. beni kapsamıyor zaten ama kaşıkla verip kepçeyle istemelerindeki kaşık ölçüsü bu oluyor heralde, 8 yıl !!!

inanakyol' Alıntı:
2006 şubatta atandığım için yararlanamıyormuyum bu haktan?
ben de aynı durumdayım.
daha önce yararlanabiliriz diye biliyordum.

sanırım stajyerlik süresi hakkında bilgi yok arkadaşlar. bu süre 8 yıla dahil mi?

göreve başlama tarihi baz alınıyor.

kaç yılında işe başlayanlar alacak ilk etapta. stajerlik ve asker öğretmenlik sayılıyomu

pcman' Alıntı:
sanırım stajyerlik süresi hakkında bilgi yok arkadaşlar. bu süre 8 yıla dahil mi?

Stajyerlik dahil değil. Bilgi edinmeden sicil notlarınızı talep ettiğinizde de göreceksiniz ki stajyerlikte sicil notu verilmemektedir. Ben 2005 yılında atandım ama sicil notum 2006 yılından sonra verilmeye başlanmış. 2005 yılında atananların 2006-2010 yılları arasındaki sicil notları 90 ve üzerinde ise ve son üç yıl 2011-2012-2013 yılları arasındaki herhangi bir disiplin suçu almamışsa bir kademeden yararlanabilir. Aynı şartlarda 2006 yılında atananlar ise önümüzdeki yıl bir kademe almaya hak kazanacaktır. Ve bu böyle kademeli olarak gidecektir.

rusensahin' Alıntı:
pcman' Alıntı:

Stajyerlik dahil değil. Bilgi edinmeden sicil notlarınızı talep ettiğinizde de göreceksiniz ki stajyerlikte sicil notu verilmemektedir. Ben 2005 yılında atandım ama sicil notum 2006 yılından sonra verilmeye başlanmış. 2005 yılında atananların 2006-2010 yılları arasındaki sicil notları 90 ve üzerinde ise ve son üç yıl 2011-2012-2013 yılları arasındaki herhangi bir disiplin suçu almamışsa bir kademeden yararlanabilir. Aynı şartlarda 2006 yılında atananlar ise önümüzdeki yıl bir kademe almaya hak kazanacaktır. Ve bu böyle kademeli olarak gidecektir.

Bilgi edinme derken nasıl istediniz?
Ve gelen bilgiyi okulda nasıl kullandınız

Ben bu konuyu okuduğum ilk gün bilgi edinmeden sicil Notlarımı istedim. E devlet şifrem ile BİMERden bilgi istedim.
Nasıl isteniyor? bimerden yazacağınız mesaja hangi yıllar için notlarını istediğinizi belirtiyorsunuz. ben 2005-2010 yılı notlarımı istedim. 6 yıllık ama sadece not ortalamaları geldi. Veren memur il MEM in bu konu üzerinde çalıştığını belirtti zaten bende sicillerimi öğrenmiş oldum. ama sorun şu ki 2005 yılında biri sicilimi düşürmüş. detaylı öğrenmek isteyenler lütfen bilgi edinmeye o yıllardaki sicil notlarının onaylı örneğini istesin o zaman birinci ve ikinci sicil amiri notlarınıda görebileceksiniz..Memur Bimer başvurunuzda onaylı örnek isteseydiniz o şekilde verirdik siz notlarınızı istemişsiniz dedi sadece evet öyle yazılılnca örnek 2010 92, 2009 -94 gibi yazılıp verilmiş tablo halinde.

2. defa okul üzerinden dilekçe yazarak ilçe milli eğitimden alabildiğimizi öğrendim ve bu şekilde 2005 in detaylı sicil notlarını istedim bimere yazmadım yani onuda pazartesi alacağım inşallah. Elden kapalı zarfta teslim edilmekte.

en az 100tl zam verilmeli..benim 2000dolar borcum vardı..oldu 1000tl fark

gizemkar' Alıntı:
Ben bu konuyu okuduğum ilk gün bilgi edinmeden sicil Notlarımı istedim. E devlet şifrem ile BİMERden bilgi istedim.
Nasıl isteniyor? bimerden yazacağınız mesaja hangi yıllar için notlarını istediğinizi belirtiyorsunuz. ben 2005-2010 yılı notlarımı istedim. 6 yıllık ama sadece not ortalamaları geldi. Veren memur il MEM in bu konu üzerinde çalıştığını belirtti zaten bende sicillerimi öğrenmiş oldum. ama sorun şu ki 2005 yılında biri sicilimi düşürmüş. detaylı öğrenmek isteyenler lütfen bilgi edinmeye o yıllardaki sicil notlarının onaylı örneğini istesin o zaman birinci ve ikinci sicil amiri notlarınıda görebileceksiniz..Memur Bimer başvurunuzda onaylı örnek isteseydiniz o şekilde verirdik siz notlarınızı istemişsiniz dedi sadece evet öyle yazılılnca örnek 2010 92, 2009 -94 gibi yazılıp verilmiş tablo halinde.

2. defa okul üzerinden dilekçe yazarak ilçe milli eğitimden alabildiğimizi öğrendim ve bu şekilde 2005 in detaylı sicil notlarını istedim bimere yazmadım yani onuda pazartesi alacağım inşallah. Elden kapalı zarfta teslim edilmekte.

Teşekkürler hocam. Umarım sicil notlarım düşmemiştir. Zannetmiyorum ama tedbirli olmak lazım :)

bizim bir arkadaşta ev yaptırıyordu 20bin dolar borç almıştı adamın yüzü bile gülmüyor artık.

Geri