Öğretmenler Yaz Tatilinde Eğitime Alınacakmış!!!

Kodla Büyü

bahtsız_bedevi

Aktif Üye
Ben artık bu medyanın zeka seviyesinden gerçekten şüphe ediyorum.
Sayın Milli Eğitim Bakanı 285bin öğretmeni okul kapandıktan sonra 3 hafta ve okul açıldıktan sonra 2 hafta olmak üzere toplam 5 hatfa eğitime tabi tutacağız diye açıklamada bulundu.
gerek internet ortamında gerekse diğer medyada haberciler Öğretmenin yaz tatili azaldı diye başlıklar atıyorlar.
Kendilerinin çocukları okula gitmeyince okul tatil sanıyorlar araştırmadan haber yapıyorlar.Birçoğumuz bu zeka fukarası medyanın ürünlerini alıp okuyoruz.ALMAYALIM

Boşver hocam sende üzülmüş numarasını yapacaksın. Tüh gitti 5 hafta diyeceksin ki insanların içi rahatlasın :)

Uyandırmayın kerizleri:)
Bu arada geçen haftalarda Beyaz Tv de bir haber geçti. Meslek Liseli öğrencilere maaş müjdesi diye. Ben de haberin detayını bekledim heyecanla. Sonra öğrendim ki bahsedilen zaten şu anda uygulanmakta olan son sınıftaki öğrencilere verilen maaş tan bahsediyor. Bu kadar da olmaz dedim. Yıllardır uygulanan bir şeyi yeni olmuş gibi flash haber yapıp yalakalık yapıyorlar.

Hocam bunlar hedef saptırma haberleri, ilköğretimler yıllardır zaten 2-3 hafta eğitim (sene sonu) alıyorlar zaten, yönetmelikte. onu kastediyor. bi de diyor ki okul başlamadan önce 2 hafta eğitim alınmalıdır. e zaten bir meslek liseliler zaten 2 hafta önce okuldayız, üüfff bu yenilik diye çıkardıkları hedefa saptırma haberlerine sinir oluyorum.
Bide bu 5 haftayı çıkarırsak bizim 3 ay (12 Hafta ) değil 6-7 hafta tatilimiz var. zaten o günlerde birçok mamurun şu yirmi gün dediği tatili uzatarak 6 haftaya çıkardıklarını çok gördüm.

Aynen arkadaşlar, uyandırmayalım :D . Varsın 3 ay tatilimizin kısaldığını sansınlar :puhaha: Öğretmenlerin yaz tatilinden rahatsız olanlar da kendini teselli edip kına yakabilir.

Geri