Öğretmenin Kendine Yakışanı Giymesi...

Kodla Büyü
has ve klasik bir adanalı olarak ipek gömleğimin altına şalvarımı giyerim.yumurta topuklu kundura bir de sedef tepih,ha kasketimde o biçim.

top sakalı serbest bıraksınlar ben oyumu veririm arkadas...millet bi çuval kömüre veriyo nolacak...

serkanaytekin01' Alıntı:
Şimdiye kadar erkekler ve baş örtülulerde sıkıntı vardı, diğer bayanlar istediği gibi giyiniyordu zaten.

Bir arkadaşın gözüne taşan kıllar batmış, ilginç taşan etlerden bahsetmemis. Zaten büyük olasılıkla pazartesi Başbakinimiz noktayı koyacak. Pazartesiyi bekliyorum, ehli iman üniversitelerde bekliyordu yasağın kalkmasını, Inşallah kamuda da kalkacak, şu anda beklemedeyiz.

Pazartesi ne olacak ki hocam şu sıralar gündeme uzağım. Bu konuda çalışmamı yapılıyor?

hbasdereli' Alıntı:
serkanaytekin01' Alıntı:
Şimdiye kadar erkekler ve baş örtülulerde sıkıntı vardı, diğer bayanlar istediği gibi giyiniyordu zaten.

Bir arkadaşın gözüne taşan kıllar batmış, ilginç taşan etlerden bahsetmemis. Zaten büyük olasılıkla pazartesi Başbakinimiz noktayı koyacak. Pazartesiyi bekliyorum, ehli iman üniversitelerde bekliyordu yasağın kalkmasını, Inşallah kamuda da kalkacak, şu anda beklemedeyiz.

Pazartesi ne olacak ki hocam şu sıralar gündeme uzağım. Bu konuda çalışmamı yapılıyor?

Şu gözüne çarpan taşan etlerden bikaç örnek versene hocam Allah aşkına. Dizine kadar etek giyen bi meslektaşının o görünen kısmından nem kaptıysan gerçekten senden korkarım. Veya kısa kollu giyinen bi meslektaşının kolunun açık kısmı sende başka şeyler uyandırdıysa yine senden korkarım.

şu şekilde giderseniz, kimseye abes olmaz sanırım : Polo giyim

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    28.4 KB · Görüntüleme: 513
Avrupada kıyafet serbest ne oluyor eğitimde geri mi kalıyor? Kim ne kadar kapanmak istiyorsa kapatsın, kim ne kadar açılmak istiyorsa açsın. Size ne milletin kılından, etinden bilmem neyinden eski yasakçılardan ne farkınız var..

Avrupada kıyafet serbest ne oluyor eğitimde geri mi kalıyor? Kim ne kadar kapanmak istiyorsa kapatsın, kim ne kadar açılmak istiyorsa açsın. Size ne milletin kılından, etinden bilmem neyinden eski yasakçılardan ne farkınız var..

sisss' Alıntı:
Hocam başörtüsüne göz kırpıp etekten, yırtmaç boyundan rahatsız olanlar var. Özgürlükse tam özgürlük. Ben bunların samimiyetine inansam okula serbest kıyafetle geleceğim. Ama adamların niyeti belli. Başörtüsüne geç, kota, kısa eteğe dur. Onun için şahsen ben serbest kıyafet düzenlemesi falan istemiyorum eskisi olduğu gibi kalsın.

pisagorean' Alıntı:
sisss' Alıntı:
Hocam başörtüsüne göz kırpıp etekten, yırtmaç boyundan rahatsız olanlar var. Özgürlükse tam özgürlük. Ben bunların samimiyetine inansam okula serbest kıyafetle geleceğim. Ama adamların niyeti belli. Başörtüsüne geç, kota, kısa eteğe dur. Onun için şahsen ben serbest kıyafet düzenlemesi falan istemiyorum eskisi olduğu gibi kalsın.
Şimdi bazıları çıkıp zaten öyle olacak, herkese özgürlük gelecek falan gibi laflar edecek. Karşısında çocuk varmış gibi. Kardeşim açık ve net ol. Ben başörtüsünü görmek istiyorum de. Bundan rahatsız olmuyorum hatta imkan olsa da herkesi kapatsak de. Bizim asıl istediğimiz bu de. Bana bu laflarla gel. Yok isteyen istediğini giyecek, hükümetimiz buna imkan tanıdı deyipte orda biri biraz kısa etek giydi mi hemen arkasından laf etme.

sisss' Alıntı:
Bi de işin şu boyutu var. Avrupa zaten öğretmeninin giyimine kuşamına karışmadığı eğitime odaklandığı için geri değil. Biz daha hala vay efendim başörtüsüyle gelemiyoruz, bunun eteği niye kısa, vay efendim sakallı gelmişşsin, kotu giymiş daracık şuna bak diye diye bu hale geldik. Yani kafalar değişmediği sürece başörtüsü de serbest olsa, etek boyuna da karışılmasa başka bişey bulur ona odaklanırız.

pisagorean' Alıntı:
hbasdereli' Alıntı:
serkanaytekin01' Alıntı:

Şu gözüne çarpan taşan etlerden bikaç örnek versene hocam Allah aşkına. Dizine kadar etek giyen bi meslektaşının o görünen kısmından nem kaptıysan gerçekten senden korkarım. Veya kısa kollu giyinen bi meslektaşının kolunun açık kısmı sende başka şeyler uyandırdıysa yine senden korkarım.
http://www.youtube.com/watch?v=AOS430Se_1M

denizlerb' Alıntı:
pisagorean' Alıntı:
hbasdereli' Alıntı:
serkanaytekin01' Alıntı:

:+1:

sisss' Alıntı:

Nemi oluyor, avrupada aile ve evlilik gibi kavramlar yok oluyor. Adamlar çocuk yapanlara deli gibi para veriyorlar. Neden erkekler evlenmiyor sizce? Birde Türkiye den örnek vereyim, boşanma oranının en çok görüldüğü bölgeler açık saçıklığın en çok olduğu bölgeler değil mi? Bunu ben değil mahkeme kararları söylüyor.

yeni moda böyle olacak gibi sanki..
günaydın panpalar deyip içeri girilir.

okula giderken biz

bize yakışanı biliriz biz.

Ekli dosyalar

• _2d1c1fc7671836dd4023cf47d00cf273.jpg
    _2d1c1fc7671836dd4023cf47d00cf273.jpg
    143.6 KB · Görüntüleme: 470
  • dusuk-bel-kot-pantolon-modelleri-2.jpg
    dusuk-bel-kot-pantolon-modelleri-2.jpg
    20.3 KB · Görüntüleme: 470
mb1984' Alıntı:
denizlerb' Alıntı:
pisagorean' Alıntı:
hbasdereli' Alıntı:
serkanaytekin01' Alıntı:

:+1:
:+1: hocam taşan etlere bakarsan görürsün!!!!!!!!!!!! bakmazsan görmezsin...

Bence Sayın Bakan ironi yaptı. Öğretmenin kendine yakışanı giymesinden kastı takım elbisedir. Öğretmene takım elbise yakışır toplum da böyle ister demek istedi.

:+1: hocam taşan etlere bakarsan görürsün!!!!!!!!!!!! bakmazsan görmezsin...

Siz kurumsallaşmışsanız ben yapayım.

hbasdereli' Alıntı:
serkanaytekin01' Alıntı:

Hocam Başbakanımız açıkladı, çok şükür zulüm bitti, kamuda örtü hayal bile değilken Allah a binlerce şükür artık serbest oluyor. Allah ına kurban Başbakan.

Üniversitede nasıl giyiyordunuz? Hocalar nasıl giyiniyordu? Var mıydı bir sorun?

Yıllardır dayatılan giyim biçimini değiştirmek zor geliyor birçok insana..değişimde bir süreçtir...

“Önyargıları parçalamak, atomu parçalamaktan zordur…” (Albert Einstein)

serkanaytekin01' Alıntı:
hbasdereli' Alıntı:
serkanaytekin01' Alıntı:

Hocam Başbakanımız açıkladı, çok şükür zulüm bitti, kamuda örtü hayal bile değilken Allah a binlerce şükür artık serbest oluyor. Allah ına kurban Başbakan.
Zorunlu Din dersini de kaldır Başbakanım :!: O zaman anlarız gerçek Özgürlüğü Zorunluluk nerede kalmış dayatma nerde kalmış tüm inançlara Özgürlük .

Askerlerin Koyduğu Darbe yasası olan Zorunlu Din Dersinide Kaldıralım Lütfen Darbeye Hayır Zorunlu Din Dersine Hayır

pisagorean' Alıntı:
Bende takım elbise giyip kravat takmayana uyuz oluyorum. Kumaş pantolon ve ceket giydiysen kravatı da takacaksın arkadaş. Bu elbisenin aksesuarı kravattır. Kravattan kurtulmak istiyosan normal giyin. Kot giy. Kazak giy ama lütfen kravatsız takım elbise giyme.
valla bana uyuz oluyormuşsun hocam ama ben de kot pantolon falan giymek istiyorum ama kıyafetim yok hesap numaramı gönderirsem bana kıyafet parası yollarsanız sorun yok.

Herkes hep kendi tarafından yontuyor bu işleri... Birisi o başörtülü gelirse bende miniyle gelirim öteki bende sakalla gelirim bir diğeri ben de don atlet gelirim diyor... Herkes kendine göre haklı ama bilmedikleri birşey var bu zorbalıktan asıl mağdur olan insanların neler yaşadıkları... Yani kim eğer mini etek giydi diye yada top sakal bıraktı diye yada eşofman giydi diye meslekten ihraç edilirse veya bu şekilde geldiği için bir sürü eziyet gördüğü zaman bu konunun önemini anlayabilirler...

sami55 hocam, top sakallı geldi diye ihtar yiyen adam veya mini etekli giyen kendini toplar zaten, 2 hafta sonra tekrar eski haline döner, dinleri emretmiyor ki zaten, maksat kıllık olsun diye yapılan yorumlar bunlar.

serkanaytekin01' Alıntı:
sami55 hocam, top sakallı geldi diye ihtar yiyen adam veya mini etekli giyen kendini toplar zaten, 2 hafta sonra tekrar eski haline döner, dinleri emretmiyor ki zaten, maksat kıllık olsun diye yapılan yorumlar bunlar.
..
hocam devletin dini yoktur. devlet %99 u müslüman olan bir ülkenin devleti de olsa geriye kalan o %1 lik diğer dinlere mensup vatandaşları içinde özgürlüğü getirmelidir. yoksa adı özgürlük olmaz. burada bahsedilmek istenen o.

türbanlı türbanı ile gelebilecek, ibranisi başında kululete ile gelebilecek, diğerleri de kendi dinlerinin emrettikleri ile gelebilecek. işte o zaman bunun adı gerçekten özgürlük olur.

siz derseniz ki hiç bir yasa herkesi memnun etmez %99 memnun olsun kafi. işte o zaman yapılan yine zulüm olur. zamanında türbanlı arkadaşımın/eşimin/kardeşimin çektiği zulmü diğer dinlerdeki insalara yaşatmak olur. işte buna KENDİNE MÜSLÜMANLIK denir.

yine diyorsanız ki "zamanında biz çok çektik, şimdi sıra onlarda" o zaman sizin u zulm edenlerden ne farkınız olur :?:

faruk8542' Alıntı:
pisagorean' Alıntı:
Şimdi cemaat ve hükümete yakın tiplerin giyim tarzı bu oldu. Sadece gömlek ve kumaş pantolon. Gömleğin yakası açık kıllar fışkırıyo. Tam bir zonta olup çıkıyolar.
badem bıyığın yanında, kıllı kolunda eminönünden 7,5 TL lik altın suyuna banmış saatle beyaz çorapıda çektinmi.. ekders te full oldumu insanın 4-5 çocuk yapıp umreye gidesi geliyor vesselam daha ne isterim bu hayatta başka Allah kabul etsin. :mrgreen:
:p

eses' Alıntı:
pisagorean' Alıntı:
Bende takım elbise giyip kravat takmayana uyuz oluyorum. Kumaş pantolon ve ceket giydiysen kravatı da takacaksın arkadaş. Bu elbisenin aksesuarı kravattır. Kravattan kurtulmak istiyosan normal giyin. Kot giy. Kazak giy ama lütfen kravatsız takım elbise giyme.
valla bana uyuz oluyormuşsun hocam ama ben de kot pantolon falan giymek istiyorum ama kıyafetim yok hesap numaramı gönderirsem bana kıyafet parası yollarsanız sorun yok.
Hocam kot dediğin kotçularda 10 lira falan hesabına eft yaparken bankanın kestiği paraya alırsın zaten. Kumaş pantolon gömleğin yani takımın varsa en kötüsü 100 lira. Takımdan kurtulmak istiyomuşsun ki takım elbisen var demek ki onu alabildiysen, kotçulardan 10 liraya bi kot rahat alırsın. İstediğin gibi giyin hocam. Ama kravat alacak param yok ondan kravat takamıyorum diyosan sırf takım elbisenin karizmasını hiç etme diye kral bi kravat yollarım sana :)

BaRBaRYaN' Alıntı:
serkanaytekin01' Alıntı:
..
hocam devletin dini yoktur. devlet %99 u müslüman olan bir ülkenin devleti de olsa geriye kalan o %1 lik diğer dinlere mensup vatandaşları içinde özgürlüğü getirmelidir. yoksa adı özgürlük olmaz. burada bahsedilmek istenen o.

türbanlı türbanı ile gelebilecek, ibranisi başında kululete ile gelebilecek, diğerleri de kendi dinlerinin emrettikleri ile gelebilecek. işte o zaman bunun adı gerçekten özgürlük olur.

siz derseniz ki hiç bir yasa herkesi memnun etmez %99 memnun olsun kafi. işte o zaman yapılan yine zulüm olur. zamanında türbanlı arkadaşımın/eşimin/kardeşimin çektiği zulmü diğer dinlerdeki insalara yaşatmak olur. işte buna KENDİNE MÜSLÜMANLIK denir.

yine diyorsanız ki "zamanında biz çok çektik, şimdi sıra onlarda" o zaman sizin u zulm edenlerden ne farkınız olur :?:

Örtü farzdır, ayrıca kululete diye bir şeyi ilk kez duydum, google bile bulamadı :) Neyse. Biz takkeyle, cüppeyle gelelim demiyoruz. Dinlerde farz olan neyse onunla gelinsin. Türkiye de, İslamiyet dışında farz olupta, baş örtülüler dışında kamuda çalışamayan insanları söylermisiniz?

Zulümden bahsetmişsiniz? baş örtülüler dışında bu memlekete hangi dininin emrine yerine getirmeye çalışanlara zulüm edildi? ayrıca kululete içinde link bekliyorum?

Geri