Öğretmenim!

Kodla Büyü

s_kajmeran

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Öğretmenim…
Yirmi yaşında en ücra köye gönderebilirsiniz, iftira atılabilsin diye hatlar oluştrabilirsiniz… Öğretmenim; bozuk sisteminizi uygulayıp kendi hatanızın sonuçlarından sorumlu tutulan. 24 Kasımlarda hatırlanan, emeğinden çok ek dersinden bahsedilen geleceği inşa eden mühendisim…

Öğretmenim; kendi bakanlığı tarafından halkın önüne atılan, tebeşir bulamayan okulların bekçisi. Ödenek gönderilmeyen okulların "sürekli para isteyen neferleri". Kendi çocuğuna harcanacak 20 tl’yi almak için hırsız damgası yiyen ateş böceği… Karanlıkları yırtan öğretmenin; aydınlatmak için zifiri karanlıkları, karanlıkları yırtmak için ülkenin üzerinden yolsuz köylere koşarak giden Çelebi…

Öğretmenim; kendi çocuğuna hasret kalan. Eşinden ailesinden ayrı, gönderilip unutulan. Aldığı üç kuruş zammını 50 kere söylediğiniz ve 50 kere zam verdiğinizi sandığınız öğretmenim ben… Gücünü kaleminden alan, gericiliğe karşı direnen Kubilay’ım.

Bozkırları yeşile çalan benim, benim dağ başlarının karını eriten, kara bulutları dağıtan ben. Bulunduğunuz mevkinin inşaat işçisi…

Biliyorum “hiçbir başarı karşılıksız kalmaz” ve karşılıksız bırakmadınız sağolun, dövülen benim, bıçaklanan ben ve her sabah ülkenin geleceğini görmek için çocuklarınızın gözünde güneşi alıp avuçlarıma size geliyorum…

Sakın dargın olduğumu sanmayın yırtmak için karanlıklarınızı daha bir bileniyorum!

-----------------------------------------------------------------------------
Son olaylardan sonra medyanın, halkın, devlet büyüklerinin duyarsızlığı içimi acıtıyor... Öylesine karaladım...

Allah büyüktür!

Ben dargınım artık 2003 te göreve başladım memleketimin bir köşesinde çpl idi neredyse full ders hem kursu pio da nöbet ve severek isteyerek yapıyodum bu işi. yorulma darılma nedir bilmiyordum ama bu sene olan oldu dargınım artık bizi küçük görenlere hor görenlere görülmemizi sağlayanlara HAKKIMI ZERRESİNE KADAR HELAL ETMİYORUM.

Durumumuzu çok güzel bir şekilde belirtmişsiniz. Teşekkür ediyorum:alkis: :alkis:

Geri