"Öğretmene 8 5 mesaisi bugün itibariyle gelmiştir"

Kodla Büyü
Eşeğin aklına karpuz kabuğunu biz düşüürüyoruz bence önce haber oluyor Eğitimin E sinden anlamayan bakanlarda nerde olumusz bir uygulama varsa yapıyor hemen.

omd' Alıntı:
BaRBaRYaN' Alıntı:
bizde kurarız internet kafe programını saati 1 dilim kek yada 2 saati 1 dürüm :D

2 saati bi dürüm desek, 20 pc en az 20 dürüm yapar. Ben fazla kilo alımından malulen emekli olurum hocam :D Naptın :D
..
sende hepsini yeme hocam. biraz girişimci ol. 20 dürümün 2 tanesini yesen kalan 18 tanesini 5 liradan satsan günlük 90 lira x 20 = 1800 lira ek gelir :D

Haberin balon haber olduğu aşikar ama gelse iyi olur bizimle birlikte bütün okul beklerse bizim halimizi biraz olsun anlarlar belki

Biz çekiyoruz onlar da çeksin dememek lazım bence. Bizim durumumuz kimsenin umurunda değil, vah vahh deyip geçiyorlar ama yine de bizim 9-3 hayallerimiz tamamen suya düşer arkadaşlar, yapmayın.

BaRBaRYaN' Alıntı:
omd' Alıntı:
BaRBaRYaN' Alıntı:
bizde kurarız internet kafe programını saati 1 dilim kek yada 2 saati 1 dürüm :D

2 saati bi dürüm desek, 20 pc en az 20 dürüm yapar. Ben fazla kilo alımından malulen emekli olurum hocam :D Naptın
..
sende hepsini yeme hocam. biraz girişimci ol. 20 dürümün 2 tanesini yesen kalan 18 tanesini 5 liradan satsan günlük 90 lira x 20 = 1800 lira ek gelir

güzelmiş hocam ek gelir :puhaha: ya da BT sınıfımız bir döner standı açsak daha havalı olur, belki ozaman laba sadece işi düşen gelmez acıkanda gelir :puhaha:

8-17 yapınca eğitim patlaması yaşanacak, çocuklardan beyin fışkıracak ya. Saatlerle uğraşacağına şu çocuklara moron muamelesi yapan müfredata el at önce...

Şimdi bu başlığın akıbeti ne durumda yanlış haber mi taşıyor. Böyle bir yazı olmuş olsa tüm siteler haber yapmaz mıydı?

biz formatörleri zaten 8-5 tutuyorlar. böylece bütün öğretmenler 8-5 kalmış olur benimde içim rahatlar diye sinsi bir düşünce paylaşayım :D :))) :puhaha:
ama tabiki bende istemem öğretmenlere 8-5 mesaisi.. okul boşken en azından kafam rahat ediyor :)

yaa arkadaşlar saat 5 ten sonr ane yapacağız boş boş zaten tüm gün bişey yapmayacağız akşam canımız sıkılır yatıyamı gitsek okula :puhaha: :puhaha:

herohamster' Alıntı:
yaa arkadaşlar saat 5 ten sonr ane yapacağız boş boş zaten tüm gün bişey yapmayacağız akşam canımız sıkılır yatıyamı gitsek okula :puhaha: :puhaha:
..
tam ben söylyecektim hocam. bari yapmışken 24 saat yapalım en azından kira vermekten kurtuluruz :puhaha:

bence bu duruma bir bilgisayar öğretmeni veya formatör olarak sevinmek lazım. zaten 8-5 çalışan tek zümre bizleriz, birazda diğerleri eziyet çekip anlasın halimizi. özellikle şu her uygulamada bir savunulacak nokta bulanlar için iyi olur :p

Haber gerçek ama tarihi yanlış ilk formatörlük ne zaman başladı bilen var mı arkadaşlar ?

Tamam öğretmenler 8-5 çalışacak dedim ve oldu.

Bunu bir altyapısı olması lazım

Örneğin;
İkili öğretim yapan okullarda 8-5 çalıştırdığın bir öğretmene öğle arası vermek zorundasın. Bu öğretmenlerin planlamasını yapmak zorundasın. Bu öğretmenleri senin daha oturabileceği bir öğretmenler odası bile yokken barındırmalısın.(90 a yakın öğretmenin olduğu bir okulda bu öğretmenleri nereye koyacaksın)

Biz bekliyoruz herkes beklesin diye yorumlar yapılmış.Saat 3'ten sonra bekleyen herkese ek dersmi verecekler sanki.Bekleyenler ek ders olarak karşılığını alıyor.Bu karşılığı alamayanlara "ohh oldu onlarda beklesin,bizim halimizi anlasınlar" demek çok komik,çok yanlış.Meslektaş meslektaşı hakkında böyle düşünüyorsa konuşacak çok fazla bir şey yok.Yazık...

bence bu da yetmez ödevini yapamayan-yapmayan çocuklar için de gece nöbetçi öğretmen koysunlar, okulların ilk katları da acil servis

saat 7 de başlayan bir çok okul var o öğretmen nasıl 8-5 mesaisine uyacak. diyelimki 8-5 yaptılar ders dışındaki kaldığımız süredeki ek dersler ödenecek mi?

44hakan' Alıntı:
Biz bekliyoruz herkes beklesin diye yorumlar yapılmış.Saat 3'ten sonra bekleyen herkese ek dersmi verecekler sanki.Bekleyenler ek ders olarak karşılığını alıyor.Bu karşılığı alamayanlara "ohh oldu onlarda beklesin,bizim halimizi anlasınlar" demek çok komik,çok yanlış.Meslektaş meslektaşı hakkında böyle düşünüyorsa konuşacak çok fazla bir şey yok.Yazık...
o yüzden halimiz itten beter. her meslek gurubu birbirine tölerans geçerken, bizim meslekte bırak töleransı birbibinin kuyusunu kazar.

ben ekders mekders istemiyorum, formatör de olmak istemiyorum. niye beni zorla 5 e kadar okulda tutuyor peki. ben öğretmen değilmiyim. müdür değilim, müd.yardımcısı değilim, hizmetli değilim. ek dersini alıyon eşşek gibi duracan 5 e kadar öylemi... zaten diğer branşların ve idarenin bakış açısı da o. o kadar ek ders alıyosun duracaksın tabi. istemiyorum kardeşim parasını pulunu. ben bu mesleği çalışma şartları için seçmedimmi zaten.8-5 denseydi bilerek tercih etmiş olsaydım tabiki şikayet etmezdim. ama bu sonradan çıkarma zorlama uygulamalar da ne. tabiki isterim ya ben herkesle aynı saatte çıkayım, ya da herkes benimle aynı saatte çıksın. 1 saatlik okula ulaşım yolunda servise bile binemiyorum. otobüstü, dolmuştu, tramvaydı 6-7 yi buluyor eve varmam. lütfen biz de biraz birbirimizin halini anlayalım. ben kimsenin kötülüğünü istemiyorum ama öğretmensek eğer hepimiz aynı olsun mesaimiz.....

Birçok branş öğretmeni zaten 8-17 değil bazen 7-18 çalışıyor tam ekders alabilmek için. Arada boşlukları var, Ve hatta buna rağmen tam ekders alamayanı bile var. Boşlukta eve gitse herkes gidemez, maddi külfet, bedenen külfet vs. Git git gel gel nereye kadar. Sınıfçının boş saati ekders, brtanşçının değil. REhber öğretmen oturarak 9-15 tam ekders alır, branşçı alamaz. Tatil günlerinde sınıfçı da mağdur, branşçı da, rehber alır. Formatörlüğü tercih nedenlerimden birisi de bu haksızlıktan kurtulup tam ek ders almaktı. Bizimle ilgili bir düzenleme yapılamadığı için 8-17 çalışmak zorunda kalıyorduk. Aslında tüm öğretmenlere bir sınıf verilse, öğretim görevlileri gibi odalarımız olsa, 8-17 çalışılır. Okullarda imkanlar artsa, kampüs tarzında okullar kurulsa, öğretmenler kendisini daha iyi geliştirebilir. Ancak şu anki okulların durumları(öğrenci sayıları, yapı, parasal imkanlar) öğretmenlerin 8-17 çalışması yine istenen verimi sağlamaz.

Ben destekliyorum bu projeyi. Ancak okulların durumları belirttiğim seviyeye çıkarıldıktan sonra.

Geri