Öğretmene şiddet son gaz devam...

Kodla Büyü
köpek insanı ısırınca haber olmaz ama insan köpeği ısırınca haber oluyor. bu olayda da köpek insanı ısırdığı için gündeme geleceğini düşünmüyorum. ancak bu kadar sadeleştirebiliyorum düşüncelerimi, öğretmenimize geçmiş olsun, uzanan eller kırılsın.

Ben birşeyi çok merak ediyorum... Öğretmenlerden birisi ki - hiç bir meslektaşımın böyle bir saygısızlık yapabileceğine zerre ihtimal vermiyorum - bakana yumruk atsa acaba sonunda neler olur...? Bakan mı ceza alır? Kalabalık camiayız deyip şevkatle mi yaklaşır? Ya da ne olur gerçekten merak ettim...!

tüm öğretmen arkadaşlar en azından biber gazı yanında bulundursunlar, veli olacak bu şerefsiz kişiliksiz hayvanlara karşı gerektiğinde kullanmaktan çekinmesinler. bunda yanlış bir şey yok.

Öğremenine "eti senin kemiği benim" diyenler nasıl olduda bu gün "eti de benim kemiği de benim sen karışamazsın benim çocuğuma" diyor oldu.
Herşey Yöneticilerimizin öğretmenleri koruyup kollaması, sahip çıkması ile koyulacak tavırlarla ilgilidir bence.Siz çıkıp öğretmenlerimiz şöyle böyle diye atıp tutarsanız böylesi durumlar olasıdır.
İstediğiniz kadar grev yapın arkdaşlar ,istediğiniz kadar mağduruz deyin üst makamlardakiler size nasıl hitap ederse halkımızdan daha iyisini beklemeyiniz ...Nitekim de böyle oluyor...Geleceğimiz hiç parlak değil...

okanformula' Alıntı:
yalandünya' Alıntı:
Öğretmende 2 tane çakaydı. İdealist öğretmen devri bitti. Kaşa kaş göze göz.

Haklısın hocam, eğer bir veli beni dövmeye gelmişse, benim de mesleğim orda bitmiştir. Bende kavga ederim, hiç bişey umrumda olmaz, öğretmende bir insan nefsi müdafa diye bişey var, kum torbası diil...

Suçlu konuma düşersiniz hocam. Veliler arasından tek tük böyle densizler çıkıyor ama velilere karşı biz agresif olmayalım ki zaten değiliz, sen nezaketli devlet çalışanları yine öğretmenler benim gördüğüm kadarı ile. Elbette bardağı taşıranlar çıkıyor ama yine de savunmada kalalım. Sonra biz suçlu oluyoruz. Ceremesini kendimiz çekiyoruz.

obsearchver' Alıntı:
okanformula' Alıntı:
yalandünya' Alıntı:

Haklısın hocam, eğer bir veli beni dövmeye gelmişse, benim de mesleğim orda bitmiştir. Bende kavga ederim, hiç bişey umrumda olmaz, öğretmende bir insan nefsi müdafa diye bişey var, kum torbası diil...

Suçlu konuma düşersiniz hocam. Veliler arasından tek tük böyle densizler çıkıyor ama velilere karşı biz agresif olmayalım ki zaten değiliz, sen nezaketli devlet çalışanları yine öğretmenler benim gördüğüm kadarı ile. Elbette bardağı taşıranlar çıkıyor ama yine de savunmada kalalım. Sonra biz suçlu oluyoruz. Ceremesini kendimiz çekiyoruz.

suçlu konum nedir hocam. dayak yiyen öğretmenin ailesi sorumlulukları da mı yok? bu reziller öğretmen arkadaşımızı öldürselerdi ne olacaktı. öldürülen bir öğretmenin geride bıraktıklarına meb in yada bakan! ama göremeyen Bakanların herhangi bir destekte bulunduklarını duymadım.
Önce insanız sonra öğretmen. yemişim kutsallığını size dokunana siz bin dokunun nereden inceyse oradan kopsun.

Lainn' Alıntı:
obsearchver' Alıntı:
okanformula' Alıntı:
yalandünya' Alıntı:

suçlu konum nedir hocam. dayak yiyen öğretmenin ailesi sorumlulukları da mı yok? bu reziller öğretmen arkadaşımızı öldürselerdi ne olacaktı. öldürülen bir öğretmenin geride bıraktıklarına meb in yada bakan! ama göremeyen Bakanların herhangi bir destekte bulunduklarını duymadım.
Önce insanız sonra öğretmen. yemişim kutsallığını size dokunana siz bin dokunun nereden inceyse oradan kopsun.

Hocam ben de sizinle aynı fikirdeyiz ama ben bu durum bizi agresif yapmasın diyorum. BEn kendim de agrasif sayılırım çoğu zaman, çoğu durumda, ben kendime de diyorum şu yazdıklarımı.

Ben de sizinle aynı fikirdeyim ama "hukuk(!)" böyle demiyor, sen devlet memurusun diye seni 6 aydan 2 yıla kadar yargılayacağına, 3 yıldan 5 yıla kadar yargılıyor, 3 yıl verse, nefsi müdafadan 4'te 1 indirim uygulasa, yine ceza veriyor, ha 6 aydan az olduğu için, ilk suç olduğu için vs. ertelenir, memuriyete sıkıntı yaratma ama yine baş ağrıtır. O yüzden. Ben hukuka güvenmediğim için böyle yazıyorum.

amip33' Alıntı:
Bu ülkede adalet sistemi yok,
bu ülkede ekonomi sistemi yok,
bu ülkede eğitim sistemi yok,
bu ülkede ahlak sistemi çökmekte,
...........
............
Allahtan duble yollarımız var...

Katılıyorum :+1:

İnşallah öğretmenlere yapılan bu zulüm, bize bunları reva gören Milli Eğitim Bakanının başına da gelir...

repocket' Alıntı:
Arkadaşlar olay bugün benim okulumda meydana gelmiş. Ben seminerde olduğum için ayrıntılı bilgi sahibi değilim. Benim söyleyecek birşeyim yok, meslektaşımın yazısını aktarıyorum. :verymad:

BUGÜN BİZE YAPILAN ŞİDDETİN BİR TANESİNE BİZZAT TANIK OLDUM...ÖĞRENCİ TARAFINDAN DOLDURULAN DAYI, OKULUMUZUN DEĞERLİ BEDEN EĞİTİMİ ÖĞRETMENİNİ SPOR ODASINDA DARP ETTİ. SESLERİ DUYUP OLAY YERİNE GİTTİĞİMDE ÇOK SEVDİĞİM MESLEKTAŞIMIN KANLAR İÇİNDE OLDUĞUNU GÖRÜNCE ŞOK GEÇİRDİM. SEBEP??? SEBEP Mİ NEYDİ??? BİRLİKTE NÖBET TUTTUĞUMUZ MESLEKTAŞIMIN SBS DENEMESİNE ÖĞRENCİYİ ALMAMASI VE ÖĞRENCİNİN DE BUNU GİDİP SALYA SÜMÜK EVDE ANLATIP DAYISININ DA DOLDURUŞA GELMESİ VE HİÇBİRŞEY SORMADAN ÖĞRETMENİMİZİN SPOR ODASINA DALIP EŞKIYALIK YAPMASI... ARDINDAN EVLADIMI PARAMPARÇA ETTİLER DEYİP Bİ DE DALGA GEÇER GİBİ YANINDA ÜZERİNDE BAŞINDA BİR TOZ LEKESİ DAHA OLMAYAN KIZIYLA OKULU BADAN VE POLİSLE ÇATIŞAN BABA...ÖĞRETMENİMİZ O EŞKIYAYA PABUÇ BIRAKACAK KADAR ACİZ BİRİMİYDİ? HAYIR DALYAN GİBİ ADAMDI...OLAY OLDUĞUNDA HALA O ÖĞRENCİ İÇİN ''O BENİM KIZIMDI'' DİYEBİLECEK KADAR DA ÖĞRETMENDİ!!! O ÖĞRETMENDİ...MAHALLENİN MAZLUMU YADA ŞAMAR OĞLANI DEĞİL...O ÖĞRETMENDİ...OLAYDAN SONRA İLK OLARAK ÖĞRETMEN BANA TOKAT ATTI DENEN KİŞİYDİ...O ÖĞRETMENDİ EN SON RADDESİNDE ÖĞRETMEN ÖĞRENCİYE TACİZ DE BULUNMUŞ DENEBİLECEK KADAR MESLEĞİ AYAKLAR ALTINA ALINMIŞ BİR NEFERDİ...ARTIK ZAMANI GELMEDİ Mİ ? DAHA NE KADAR BU YAŞANANLARA SEYİRCİ KALACAĞIZ? DAHA NE KADAR ONURUMUZUN AYAKLAR ALTINA ALINMASINA GÖZ YUMACAK VE KALABALIK OLDUĞUMUZ İÇİN YARALANMALARI NORMAL OLARAK NİTELENDİRİLEN BİR CAMİA OLACAĞIZ? SORUYORUM DAHA NE KADAR EZİLECEK VE NE KADAR ''VELİMİ ÜZENİ BEN ÜZERİM'' DENEBİLECEK KADAR HOR GÖRÜLEN BİR CAMİA OLACAĞIZ? ARTIK ZAMANI GELMEDİ Mİ? DAHA NE KADAR YILDIABİLİRİZ ARKADAŞLAR? CANIMIZIN YANMASINI MI BEKLEYECEĞİZ?

546659_391680797551537_100001288603044_1266586_1833563368_n.jpg

398863_391681170884833_100001288603044_1266591_206425808_n.jpg

318126_391681877551429_100001288603044_1266598_1631474523_n.jpg

*Fotoğraflardan rahatsızlık duyulursa admin arkadaşlar kaldırabilir. Fakat görmeye imtina ettiğimiz şeyleri yaşama şansımızın hiç düşük olmadığını görmek çok kötü...
bu olayı ve resimlerini bir medya kuruluşuna mesaj çeksenize ne duruyorsunuz. sonra öğrenciler çağırdı dersiniz olur biter.

Geri