Öğretmene öldüresiye dayak

Kodla Büyü

alfa-turk

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Mesajlar
1,875
SAMSUN’un Bafra İlçesi’ndeki Kızılırmak Lisesi’nde görev yapan Beden Eğitim Öğretmeni Suat Salim Güner, evinin önünde, daha önce okulda tartıştığı bir kız öğrencinin yakınları tarafından sopayla öldüresiye dövüldü. Yüz ve çene kemiklerinde kırıklar oluşan, 3 dişi kırılan vücudunun çeşitli yerlerinde morluklar meydana gelen öğretmen hastanede tedavi altına alınırken, Kızılırmak Lisesi’ndeki öğretmenler, olayı protesto etmek için bugün sevk alarak derse girmedi. Olaya karışan 2 kişi gözaltına altına alındı.


Bafra’da yaklaşık 500 öğrencinin eğitim- öğrenim gördüğü Kızılırmak Lisesi’nde Beden Eğitimi Öğretmeni Suat Salim Güner, iddiaya göre yaklaşık 2 hafta önce astım hastası kız öğrenci G.Y. ile derse girmeme konusunda tartıştı. Astım hastası olduğu için beden eğitimi dersine girmeyen G.Y. eve gitmek istedi. Öğretmen Güner ise öğrenciye eve gitmemesini, ders boyunca yanlarında durmasını söyledi. Eve gitmekte ısrar eden kız öğrenciyi öğretmen Güner azarladı

Okul çıkışı G.Y.’nin olayı anlattığı annesi Habibe Y. okula gelerek öğretmenle tartıştı. Ardından da polise giderek, öğretmen Suat Salim Güner’in kendisine saldırdığını öne sürüp şikayetçi oldu.

KIZIN DAYISI, ARKADAŞLARINI TOPLAYIP SALDIRDI

Bu gelişmeleri öğrenen kız öğrencinin dayısı 30 yaşındaki Cemil K., iddiaya göre yanına arkaşlarını da alarak öğretmen Güner’in evinin önünde bekledi. Cemil K. ve arkadaşları, eve gelen öğretmene sopalarla saldırıp vurmaya başladı. Öğretmek kanlar içinde yere yığılınca da bırakıp kaçtı. Yüz ve çenesinde kırıklar oluşan, 3 dişi kırılan ve vücudunun çeşitli yerlerinde morluk ve şişlikler meydana gelen öğretmen Suat Salim Güner, Bafra Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Burada yapılan ilk müdahalenin ardından Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne sevk edildi. Olayla ilgili soruşturma başlatan polis, dayı Cemil K. ile saldırıya karıştığı öne sürülen arkadaşı 34 yaşındaki Ramazan B.’yi gözaltına aldı.

ÖĞRETMENLER DERSE GİRMEDİ

Olayın duyulmasının ardından Kızılırmak Lisesi’nde bulunan 80 öğretmen derse girmeyerek olayı protesto etti. Öğretmenler hep birlikte Bafra Devlet Hastanesi’ne giderek sevk aldı. Öğrenciler ise bir süre lise bahçesinde bekledikten sonra evlerine gitti.

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ: SALDIRIYI KINIYORUZ

Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Cora ilçeye giderek konu hakkında yetkililerden bilgi aldı. Cora, olayın neden kaynaklandığının araştırıldığı ve 2 saldırganın gözaltına alındığını belirterek şunları söyledi:

"Beden Eğitimi öğretmeni arkadaşımız dün akşam evinin önünde öğrencisinin velileri olduğu iddia edilen 4- 5 kişi tarafından sopalı saldırıya uğradı. Öğretmenimiz hastaneye kaldırıldı. Burada yapılan kontrollerde yüz ve çenesindeki kemiklerde çok sayıda kırıklar oluşmuştur. Yüzünde ve vücudunun çeşitli yerlerinde morluk, şişlik ve yaralar görülmüştür. 3 dişi kırılmıştır. Şuuru açıktır. Saldırganlardan ikisi yakalanmıştır. Eğitim camiası olarak üzgünüz ve bu saldırıyı kınıyoruz. Olayın neden kaynaklandığını araştırıyoruz."

Diğer saldırganların arandığı, olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü belirtildi

http://gundem.milliyet.com.tr/ogretmene ... efault.htm
 

Ekli dosyalar

  • ogretmene-olduresiye-dayak-2240363.jpg
    ogretmene-olduresiye-dayak-2240363.jpg
    40.4 KB · Görüntüleme: 1,534
olayın neden kaynaklandığını araştırıyorlarmış. ne kadar güzel içime su serpildi...
adamı öldürmedikleri kalmış.
 
sayın dinçer bu konularda yorum yapmaz. öğretmenin çalışmadığını rencide ederek söylemenin yolunu arıyordur.
 
sayın ömer dincer öğretmnimiz için neden daha fazla aykta kalamamış hemen yere düşülmezki. bir de beden eğitimi öğretmeni olacak insan 2 dakika da ha ayakta durur da karşındaki velilerin iyice hırsını almasını bekler diye öğretmen hakkında soruşturma acılacağını beyan etmiştir. beden eğitim öğretmenimiz bile dayak karsında ayakta duramıyorsa diğer öğretmenler için durmun içler acısı olacağını düşünerekten yaz tatilinde hizmet içi eğitim kursunun gündeminde olduğunu bildirmiştir.
 
öğretmeni toplumun önüne atanlar, itibar bırakmayanlar bu olayların azmettiricisidirler. veliler müşterimiz müşterilerde her zaman haklıdır mantığıyla eğitim olmaz. bunu öğrendiklerinde artık çok geç olacak.
 
Yazıklar olsun bizleri toplum nezdinde itibarsızlaştıranlara, bize karşı hırçınlaştıranlara ve bize sahip çık(a)mayanlara!!!!!
 
bakan dinçer ne dedi öğrencimi ve velimi üzen öğretmeni üzerim bunun üzerinede öğrenci ve veliler bakana cevap verdi: bakanım sen üzme senin desteğin ile biz döverizde söverizde. şükürcülerde bu duruma şükür etti dinçerim sen çok yaşa
 
Öğretmene uzanan eller kırılsın, öğretmen gerçekten sahipsiz artık. öğrencilerin ahlaksızlıkta disiplinsizlikte sınır tanımadığı ortamlarda, velilerin öğrencilerinin terbiyesizliğiyle gurur duyduğu bir ortamda öğretmenlik yapmak dahada zorlaşmaktadır.

Yanlız şunuda ekleyelimki haber eksik verilmiş bu öğrenci astım hastası olduğundan dolayı beden eğitim derslerinden muhaf tutulması için rapor almış ve idareye vermiş. öğretmen zorla derse soktuğu için annesinin okula geldiği ve öğretmenin, öğrencinin annesininde üzerine yürüdüğü ve bu yüzden olayın veli tarafından savcılığa intikal ettirdiği gizlenmiş.

Her ne olursa olsun benden nacizane tavsiye. velinin çocuğu için istemediği ahlakı, disiplini vermek için; kendi canımızdan huzurumuzdan vazgeçmenin zamanı geldi gibi görünüyor
 
ne oluyor bu millete ya ne hale geldi doktora öğretmene demek ki hiç kimse için bir şey yapmayacaksın bana ne elin çocuğundan deyip sadece dersini anlatıp gersisine karışmamak mı lazım ya .....
 
Öğrenciyi sırtında eve kadar götürmeyip,ona şaklabanlık yapacağı yerde derste kalmasını söylediği için yediği dayak az bile hakkında soruşturma açılıp meslekten atılmalı. Ne de olsa öğretmen parçası.
 
Kendi bakanlığına bağlı çalışan kaç öğretmenin yaralanması , dayak yemesi gerekiyor acaba tepki vermesi için.Çok yazık...
 
Fotoğraf içler acısı. Öğretmeni paramparça etmişler resmen. Yazık böyle mesleğe.
 
ziyaunal' Alıntı:
öğretmeni toplumun önüne atanlar, itibar bırakmayanlar bu olayların azmettiricisidirler. veliler müşterimiz müşterilerde her zaman haklıdır mantığıyla eğitim olmaz. bunu öğrendiklerinde artık çok geç olacak.
:+1:
 
İyi halden çıkarlar diyeceğim ama iyi halden çıkmazlar. Çünkü hiç içeri girmezler. Ama belki ifade vermeye gidebilirler. Yani sorun yok. Her zamanki gibi. Kasmayın.
 
YAzıklar olsun bunu yapanlara. Öğretmenliği ayaklar altına alanlarda iki yakası biraraya gelmesin.
 
Orası Bafra. Mafyanın harman olduğu yer. Zor bi yer çalışmak için. Bakana göre öğretmen haksız. Zira o veli haksız bile olsa haklı sayıyodu.
 
Öğretmenlik afedersiniz ama sokak köpeğinden daha değersiz toplumun gözünde. Forumları gezin, öğretmenler hakkında o kadar kötü laflar ediliyor ki insanların düşünce yapısı, söylemleri bizi dayak atmaktan daha beter yapıyorlar. Bu olay sadece eyleme dönüşmüş hali.

Yılmaz Özdil'in ağzına sağlık bu videoyu sık sık izlerim.

http://www.youtube.com/watch?v=1D-hQcJ3ePI
 
format_01' Alıntı:
Yanlız şunuda ekleyelimki haber eksik verilmiş bu öğrenci astım hastası olduğundan dolayı beden eğitim derslerinden muhaf tutulması için rapor almış ve idareye vermiş. öğretmen zorla derse soktuğu için annesinin okula geldiği ve öğretmenin, öğrencinin annesininde üzerine yürüdüğü ve bu yüzden olayın veli tarafından savcılığa intikal ettirdiği gizlenmiş.

benim haberde okuduğum kadarıyla öğrenci astım hastasıyım derse girmeyim eve gideyim demiş. öğretmen de tamam derse girme ama eve gidemezsin yanımızda otur demiş. yani hiçbir beden eğitimi öğretmeni zaten astım hastası olduğunu bildiği bir öğrenciyi zorla efor harcayacak aktivitilere zorlayıp risk almaz. büyük ihitmalle öğrencinin zoruna giden bir durum oldu, gitti ailesine yalan yanlış bilgi verdi, ailesi de anlamadan dinlemeden öğretmene daldı.
 
şeytan diyor al silahı vur bir kaç tane millet vekili bakan.nerde bir üst düzey bürokrat var taaaa ......
 
sahipsizsin öğretmenim.. körler çok içimizde, hala yalamadıkları yer kalmadığı halde boozuk sisteme sırnaşanlar var. sendikaları eyleme davet ediyorum..
 
Geri
Üst