Öğretmen YOUTUBER olabilir mi?

Kodla Büyü

bilisim_ogretmeni

Aktif Üye
bir öğretmen youtube için videolar çekip para kazanabilir mi ?

ben kanal açtım; bir iki video çektim. zevkli bir hobi açıkçası..

videoyu izleyip burdan sesim, videom, kurgu vs hakkında yorum yapabilir misiniz.
önüm açık mı? hemen bırakmalı mıyım? geliştirmem mi lazım? (açık açık düşüncelerinizi bekliyorum. ) teşekkür ederim.
1. videom :
2. videom:
3. videom :

Instagramda para kazanan fenomen öğretmenler gördüm, ayrıca emlakçılık yapan, galericilik yapan, müteahhitlik yapan öğretmen de gördüm hiç zannetmiyorum sorun olacağını o yüzden, husumetli biri şikayet etmediği sürece fark bile edilmez.

bir öğretmen youtube için videolar çekip para kazanabilir mi ?

ben kanal açtım; bir iki video çektim. zevkli bir hobi açıkçası..

videoyu izleyip burdan sesim, videom, kurgu vs hakkında yorum yapabilir misiniz.
önüm açık mı? hemen bırakmalı mıyım? geliştirmem mi lazım? (açık açık düşüncelerinizi bekliyorum. ) teşekkür ederim.
1. videom :
2. videom:
3. videom :
İçerik uygunsa sorun olmaz.

Bir yotıuber müzik öğretmeni vardı. Köylere gidip türkülerini söylüyor eşlik ediyordu. Bakan(Ziya Selçuk) makamına davet edip tebrik etmişti.

Instagramda para kazanan fenomen öğretmenler gördüm, ayrıca emlakçılık yapan, galericilik yapan, müteahhitlik yapan öğretmen de gördüm hiç zannetmiyorum sorun olacağını o yüzden, husumetli biri şikayet etmediği sürece fark bile edilmez.
Muhtemelen başkalarının adına açtıkları banka hesaplarından paraları alıyorlardır

hocam öncelikle hayırlı olsun kanalınız. video kısmı zaman içerisinde daha zengin hale gelir onda sıkıntı olmaz ama içeriklerinizi özgün tutmaya çalışın. barış özcandan feyz almanız güzel ama direkt aynı içeriği benzer cümlelerle anlatmanız sizi ileri taşımaz

Sıkıntı olmaz gibi sanki. yani olmuyordur diye düşünüyorum çünkü devlet hastanesinde doktor hemşire olup akşama kadar İnstagramda ürün tanıtan link veren insan dolu

"Çok hızlı anlatıyorsunuz." + 1

1 - Bir Öğretmen Video çekebilir.

2 - Bir Öğretmen Youtube video ekleyebilir

3 - Bir Öğretmen ( 657 Devlet Memuru ) Adsense üzerinden Kazanç elde edemez. Bu Youtube videosu yada web site adsense geliri olsun. 300 - 500 göze gelmez ama xxxx ve üzeri rakamdan bahsedildiği zaman olay vergi denetmenliğine takılır.

Yüzbinlerce abonesi olan öğretmen arkaaşlarım vardı, İSTİFA ettiler. Youtube kanallarından devam ediyorlar.

Para içinse sorun olur. Saçma ama öyle. Bu mecralardan para kazanmak için vergi mükellefi olmalısınız. Memur da esnaflık yapamaz resmi olarak. Ama varsa tanıdık üzerine açabileceğiniz. Reklam geliri de iyiyse onun üzerinden yaparsınız. Ama en az gideri aylık 300 500 tl olacaktır. Üzgünüm durum bu

Geri