Öğretmen askerlik için neler götürelim?

Kodla Büyü
sabah 5 te kaldıracaklar. diyeceksin ki bugün akşam olur mu? askerlik 19 gün sürüyor ama hiç bitmiyecek gibi geliyor. 19 günde 2 defa yıkanabilmiştim. yıl 2008

askerlik bir günün bu kadar mı uzun olduğunu insana söyleten yerdir gidince göreceksiniz 18 gün 18 yıl gibi gelecek fakat bittiğindede herşeyi bıraktığınız gibi bulduğnuz için zaman makinasıyla yolculuk yapmış gibi hissedebilirsiniz kendinizi. :mrgreen:

2008 e döndüm bende :) iç çamaşırı al yıkamakla uğraşma 7-8 tane olsun yanında.terlik al. bolca telefon kartı al.pudra alabilirsin pişik olanlar oldu. yaz günü kışlık kıyafetler içinde :) yemeklerini pek beğenmemiştim. hemen hemen her öğünü kantinden yedim gözleme veya döner şeklinde.gideceğiniz kurumlar 25 civarı açıklanır diye hatırlıyorum. tanıdıklarınızla beraber giriş yapın kapıdan aynı mangada yer alırsınız ..

hocam zaten herşeyi orada ilk gün satacaklar sana almak zorunda kalacaksın. 20 tane iç çamaşırı götür yeter. hergün içib bir tane :) terlik al mutlaka.

bir de bolca bozuk para götür. ne kadar yaptırabilirsen. nedense kantinlerde bozuk para bulunmuyor :!: o yüzden birşey alacağın zaman paranın tamamını harcamak zorunda kalıyorsun :puhaha:

:) Eğer arkadaşların varsa üniden asker öğretmenlik çıkan beraber girin aynı manga da olursunuz zevkli oluyor.. Biz 10 kişiye yakın idik.. Aynı manga da..Çok eğlenmiştik :D

k0d3r' Alıntı:
memo-x' Alıntı:
Birde benim görev yeri -gideceğim okul belliyken değiştirdiler.Erken başlamnın böyle faydasıda olabilir.meb okula kadar atama yaptıgı halde başka okula gönderdiler, onun acısını 1 sene cektim.

O nasıl oluyor hocam, neden değiştiriyorlar okulu? Daha kötü bir okula mı verdiler?

Hocam yerler belli oldugunda merkeze baglı bir köy okuluydu,göreve başamadan oldu bu olay--sonra başka bir ilçeye verdiler

bende sevindim merkeze bağlı köyde -merkezden köye günlük gidiş-geliş yapılıyodu-yaklaşık 1 saat felan sürüyor dediler
merkezde kalma imkanı varmış---bunları düşünerek ilçede gidiş geliş-ev tutma daha rahat olur dedim-

Önce böyle bir olay oldugunda yerdeğişikliği için ile gittim itiraz ettim-meb ten onay da almışlar-yanlışlık oldu -normu olmayan okula vermişler diye -Bakanlıktan onay alındığı için itiraz edemedim.

İlçede meslek lisesi 35-36 saat derse girdim,din dersine bileöğrtmen yok diye soktular, hafta sonu toplamda 200 saatlik staj yaptım,tabii bize ekders yok normalde maaş karşılığı giriyor asker öğrt.

İlçedeki okul çok problemli öğrencisi sorunlu tipti,hemşeri kayırma filangibi çok sıkıntılı geçti-okul müdürü felan kabadayının biriydi-eğitimle alakası yoktu,öğrencini lafıyla öğretmeni azarlayan bir tipti.

Yani merkez daha iyiydi en azından dolaşacak ,yemek yenecek yerler oluyor,ilçe merkeze 45-50 dakika mesafesi var birde ha demeyle gidemiyorsun minibüs bulman lazım,geri dönüşü hesaplaman lazım belirli saate kadar minibüs var.

hocam tecrübe edindiğim için şunları yazayım bende;
-yarabandı
-çengelli iğne
-pudra
-ayakkabı boyası geniş süngeri olan
-yakınlarının telefonlarını bir kağıda veya küçük bir deftere not etmelisiniz
-telefon kartı

BANYO YAPMAYI SEVENLER SİZE TÜYO

Her akşam ihtiyaç banyosu vardır. Saatini tam hatırlamıyorum öğrenirsiniz. oraya grup grup alırlar. Siz oraya her akşam gidin orada hangi bölük varsa ondanım diyin imza atmayın. ben hemen hemen hergün gider erkenden banyomu yapar yatardım :wink:

_*G_S*_' Alıntı:
BANYO YAPMAYI SEVENLER SİZE TÜYO

Her akşam ihtiyaç banyosu vardır. Saatini tam hatırlamıyorum öğrenirsiniz. oraya grup grup alırlar. Siz oraya her akşam gidin orada hangi bölük varsa ondanım diyin imza atmayın. ben hemen hemen hergün gider erkenden banyomu yapar yatardım :wink:
yakalandığın zamanda en az bir manga dayak yiyeceğinizde garantidir. :mrgreen:
böyle yapan birinin bi güzel dere yatağına yuvarlamışlardı.

silifkebt' Alıntı:
[/b][/b]Arkadaşlar Burdur'u bilenler, öğretmen askerlik çıkanlara yanımızda neler götürebileceğimiz hakkında bilgi verebilir misiniz?

hocam ben 2007 yılında burdurda 18 gün askerlik yaptım. biz gitmeden bayaa bi korkuttular bizi sakın geç gitmeyin ceza alırsınız demişlerdi tabi bizde tam vaktinde hatta daha önce kapının önünde hazır olmuştuk.

ama bazı uyanıklar tam birhafta (7 gün) geç geldiler. peki ne oldu dersiniz. bizimle beraber aynı kapıdan çıkıp gittiler. Artık sen, bende uyanıklık yaparım dersen aklında bulunsun.

bide sıcakta güneşin altında saaatlerce beklemek istemiyorsan saç traşı olmadan git. ben tamamen tesadüf yani bence saçım uzun değildi ama oradaki komutan beni nedense berbere gönderdi. berberleride uzun dönem askerlerden di abartmıyorum günde taş çatlasın 3 kişiyi anca traş ediyorsu. 3-4 gün traş sırası bekledim ağaç gölgesinde yatarak :)

deneyimlerim bunlar :p

ha bir de sim kartımı cebime koymuştum. arama yapacağız kimde kart çıkarsa ceza alır dediler bizde korkudan çıkardık kartları. sonrada dalga geçer gibi gülüp kimseyi aramadılar. sonradan çok lazım olmuştu sim kart. tavsiyem sim kartını sakla. telefonu olan birinden konuşabilirsin

kily' Alıntı:
ben gecen sene arabamla gitmek zorunda kaldım terhisten sonra direk geleceğim için. memleket izmir görev muş.. saat 4 te vardım arabayı çektim kapıya kendime güvenimden artık nerden geliyorsa o güven nöbetçi er buyrun komutanım dedi kapıyı açmaya gitti arkasından astsubay bağırdı noluyor lan?? dedim komutanım arabayı koyabilirmiyiz ? defollll lan nere koyuyorsan arabanı diye çıkıştı arabadan inmeden vıjırt bastım geri gittim çarşıya bi traş oldum. arabaya bi yer buldum. berberde tanıştığım bi ögretmenin site evlerindeki evlerinin önüne koyduk o beni geri alaya bıraktı..

saat 5 e 5 kala vardık alaya. girdim kapıdaki sıra bitmişti güneşte düşmüştü aşağı yukarı bize o gün bot kalmadı kamuflajda 14 gün bot giydi herkes ben 12 gün....

tabi eç giden herkesin bizim gibi olacak diye bi kailde yok

ilk gün aşı vuruyorlar at şırındalarıya ama oruçsanız yırtıyorsunuz iftardan sonra götürüyorlar aşıya tekrar..

arkadaşlar alay küçük bir ilçeden kat kat daha büyük gogle ört den bakın.

VE LÜTFEN BENİM ZÜMRELERİM 15-16 GÜNÜN HAKKINI VERİN. GÖRECEKSİNİZ 40 KİŞİLİK KOĞUŞUNUZDAN HER GÜN EN AZ 8 KİŞİ HASTALIK NUMARALARI YAPARAK ASKERLİĞİ YAVŞATACAK. BENİM ZÜMRELERİM BUNU YAPMAZ. SONUÇTA BU VATAN İÇİN YAPILAN EN ŞEREFLİ GÖREVDİR. BAŞINIZDAKİ KOMUTAN YADA ÇAVUŞ ŞEREFSİZLİK ETSE DE O ONUN AYIBIDIR. YÜCE TÜRK ORDUSUNUN DEĞİL ..
HAYIRLI TEZKERELER

arkadaşım abartmışsın ne görevi tamamen devlete boşa masraftan başka bir şey değil. direk çalışacağın okula gönderselerya. orada sadece uzman çavuşlar sizin üzerinizde egolarını tatmin etmeye çalışıyorlar.
sana sorayım 17 günde vatanı kurtaracak ne öğrendin orada.
okadar kişiye yemek, elbise, bot. devletin boşa harcayacak ne çok parası var mış be. bunu orda öğrendim

Geri