Öğretmen 23 Mayısta greve gidiyor

Kodla Büyü
Kamusen ve KESK beraber 23 mayısta iş brakma eylemi yapıyor başabaknın memurun gerev hakkı yok demesi üzerine memursen bu işe katılmayacak. ama başbakan bir zamanlar grev yaptığı günleri unutmuş

Ekli dosyalar

• 543.jpg
    543.jpg
    15.8 KB · Görüntüleme: 2,473
grev hakkımızı sadece toplu halde greve giderek alabiliriz... bireysel yaparsak ceza almamız kaçınılmaz olur...

bu hükümet bu hakkı vermeye yanaşmaz. kamuda itibarını yitireceğini düşünür ki pek kaldı mı? onuda bilmiyorum

birlesik kamu is önderliginde 23 mayista ben de grevdeyim
halinden memnun olanlar greve katilmayabilir

EYLEME KATILANLARA CEZA VERİLEMEZ. BU KONU İLE İLGİLİ MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI HUKUK MÜŞAVİRLİĞİNİN YAZISI

Ekli dosyalar

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    177.1 KB · Görüntüleme: 2,417
sendika karar alırsa sendikal hakkımı kullanıyorum diyerek ceza almadan eylemimizi yapabiliriz.

bu eylemde yapacağınız iki şey var ya sevk alıp okula hiç gelmeyeceksiniz yada okula gelip hiç bir iş yapmayacak derslere girmeyeceksiniz. sendikası kamusen veya kesk olmayanlar sevk alsın

Herkes bu eyleme katılmalıdır
Sendikası olmayanlar sevk alarak bu eyleme destek vermelidirler
Bu işe dur demenin zamanı geldi arkadaşlar
Birlik olma zamanı

arkadaşlar eğer eylem yapılmazsa hiçbir hak elde edemeyiz...bilirsinizki işçiler yıllarca eylem yapıp gerekirse maaş almadılar ama şimdi onun ekmeğini yiyorlar..
A yada B sendikası farketmez 23 mays günü herkes katılsın...sendikası olanlar olmayanlar sevk alarak..çünkü katılım %60-70lerde olursa bakın siz o zaman ek ödeme alıp almadığımıza....

blue123' Alıntı:
arkadaşlar eğer eylem yapılmazsa hiçbir hak elde edemeyiz...bilirsinizki işçiler yıllarca eylem yapıp gerekirse maaş almadılar ama şimdi onun ekmeğini yiyorlar..
A yada B sendikası farketmez 23 mays günü herkes katılsın...sendikası olanlar olmayanlar sevk alarak..çünkü katılım %60-70lerde olursa bakın siz o zaman ek ödeme alıp almadığımıza....
:+1:

blue123' Alıntı:

:+1: Umarım memur-sen'e de cesaret gelir...

blue123' Alıntı:
:alkis: :alkis: :alkis:

Ceza yok. Daha onceki kazanılmış davalar emsal gösteriliyor.
Bu sene içinde iki defa katıldım bu iş bırakma eylemlerine hiç bir ceza almadım şu ana kadar..

farklı sendikadan olanların da sevk almasına gerek yok diye biliyorum. sendikası olanlar destek verebiliyor. detaylı bilgisi olan var mı?

katılmayan sendikalar sevk alarak destek verebilirler...arkdaşlar biz bu yıl için değil 2 yıllık sözleşme yapıyoruz..2013 zaten zam yok ona göre kararınızı verin..çünkü 2013de %2+3 zam....
nedemek istediğimi anlamışsınızdır..ek ödeme alamazsak 2 yılda eriyip bitecek maaşımız

Arkadaşlar okulumuzda her sendikadan öğretmen var. Fakat öğretmenler odasında topluca gelmeme kararı aldık ve idareye söyledik. Müdür kendisi EBS'li ama sizin gelmediğiniz okulda bizim de işimiz yok dedi. Okul 23 mayıs günü direk kapalı.

hocam eğer tek bir ses çıkarsa siz o zaman görün ek ödemeyi..eğitimciler artık birlik olmalı..bizi 4e 5 e bölerek cılız ses çıkarmayı başardılar..şimdi birlik zamanı

baynadir' Alıntı:
grev hakkımızı sadece toplu halde greve giderek alabiliriz... bireysel yaparsak ceza almamız kaçınılmaz olur...

ben iş bırakacağım. inşallah ta ceza veririler. çünkü aihm kararı ile aksaraydaki bir hocamız için açtığımız davadan 33.000 euro tazminat kazandık. emsal karar teşkil etmesi açısından ifademde de sendikam karar aldı ben de uyguladım diyeceğim. arkadaşlar bakanlık şubat ayında muş valiliğine bir yazı gönderdi. iş bırakma ile ilgili olarak. soruşturma açın ama ceza vermeyin diyor. :) yani boşbakanın dediğine inanmayın. Ben 23 Mayıs günü (Büyük ihtimalle)Sivas Valiliği önünde yapılacak olan eyleme katılacağım, sendikam olan TES'e destek verecek ve görev yerim olan ilçeye gitmeyeceğim.

Unutmayın. Önce haklı olacaksınız, sonra hakkınızı almak için mücadele edeceksiniz. yoksa ağlamayan bebeğe emzik ! vermezler :)

milkay' Alıntı:
baynadir' Alıntı:

ben iş bırakacağım. inşallah ta ceza veririler. çünkü aihm kararı ile aksaraydaki bir hocamız için açtığımız davadan 33.000 euro tazminat kazandık. emsal karar teşkil etmesi açısından ifademde de sendikam karar aldı ben de uyguladım diyeceğim. arkadaşlar bakanlık şubat ayında muş valiliğine bir yazı gönderdi. iş bırakma ile ilgili olarak. soruşturma açın ama ceza vermeyin diyor. :) yani boşbakanın dediğine inanmayın. Ben 23 Mayıs günü (Büyük ihtimalle)Sivas Valiliği önünde yapılacak olan eyleme katılacağım, sendikam olan TES'e destek verecek ve görev yerim olan ilçeye gitmeyeceğim.

Unutmayın. Önce haklı olacaksınız, sonra hakkınızı almak için mücadele edeceksiniz. yoksa ağlamayan bebeğe emzik ! vermezler :)

biz emzik değil mama istiyoruz hocam karnımızı doyurmadıktan sonra bişeye yaramaz :D...

ALPER TUNGA' Alıntı:
Kamusen ve KESK beraber 23 mayısta iş brakma eylemi yapıyor başabaknın memurun gerev hakkı yok demesi üzerine memursen bu işe katılmayacak. ama başbakan bir zamanlar grev yaptığı günleri unutmuş

Hocam bu fotoğrafın büyüğü varmı veya bulabilirmisin. Okuldaki sendika panomuza asacağımda...

bende katılacağım inşallah, sonuçları ne olursa olsun. Dur demenin zamanı geldi de geçiyor bile...

memursen in eylem planını ben açıklamıştım.
tekrar açıklayayım arkadaşlar :

her gün 12:00-13:00 arası iş bırakma,
ramazan ayında açlık grevi,
her gün 23:00 - 07:00 arası uyuma grevine başlanacak.

kaynak: Yaptıkları yapacaklarının teminatı.

arkadaşlar eylemin amacına ulaşması için sevksiz olması lazım. kimse sevk falan almasın. sevkl alınca eylem yapmamış oluyorsunuz hastalıktan mazeret uydurmuş tedavi görmüş olursunuz.

serkanozen1' Alıntı:
Kaynak genel merkezle görüştük bu gün açıklama yapılacak...

Hocam eğer öle bişey olursa tebrik edeceğim, Eğitim Bir Sen'i eleştirenlerden biri de benim, insanların sendika görüşüne saygılıyım ancak birlik olmamız gerektiğini de hep söylemişimdir. Keşke dediğiniz olsa da hep birlikte hakkımızı aramaya gitsek, tek yürek...

az önce telefonuma mesaj geldi memur sen de yarın tüm ülkede iş bırakma eylemi yapıyormuş...

gelen mesaj : yarın tüm türkiyede iş bırakma eylemine gidiyoruz. tüm üyelerimizin duyarlı olmalarını bekliyoruz saygılarımla...

Geri