Öğrencilere süt dağıtımı uygulaması yarın başlıyor

Kodla Büyü

*cem62*

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Öğrencilere süt dağıtımı uygulaması yarın başlıyor

İlköğretim okullarında süt dağıtımı uygulaması yarın başlıyor. Proje kapsamındaki okullarda eğitim gören öğrenciler, haftanın 5 günü süt içecek.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı'nın ortaklaşa yürüttüğü projeden ana sınıfı, ilköğretim 1, 2, 3, 4, ve 5. sınıf öğrencileri faydalanacak. Proje ile Türkiye genelindeki 32 bin 574 okulda 7 milyon 200 bin öğrenciye haftanın 5 günü süt dağıtılması öngörülüyor. Sütler öğrencilere 200 mililitrelik kutular içinde verilecek.

http://www.dunyabulteni.net/?aType=habe ... eID=208249

bize geldi geçen hafta 3 gün için çocuklar sütü içecek kutuları da toplanıp geri kazaanım için gönderilecekmiş

Dağıtılmaya başlansın . İnşallah bu sefer ..... okulunda öğrenciler sütten zehirlendi haberlerini görmeyiz.
Ülkemiz tezatlıklarla dolu. Bir taraftan ekonomi jet hızıyla büyüyor kişi başına gelir 10000 $ ı geçti deniyor . Bir taraftan da 3. dünya ülkelerindeki gibi devlet çocuklara süt dağıtıyor.

Dağıtımı yapanların dediğine göre tanesi 56 kuruşa malolmuş. :shock:

Okul yönetimi "Çocukları teşvik amacıyla öğretmenler de içecek." demiş. Sevip sevmediğini düşünmeden böyle yapacaksınız deniliyor.

fantasio' Alıntı:
Süt ihalesini kimin aldığına bakmak lazım

aynes konya firması ama ihale var mı bilemiyorum bizde geçen hafta dağıtım başladı alanlar almayanlar e-okula işleniyor velilerden izinler alınıyor dağıtım hayli zahmetli bir iş

Süt dağıtımı güzel bir şey.
Aynı şekilde bir çocuk için gerekli temel gıdalarında dağıtılması lazım diye düşünüyorum.
Çünkü olan var olmayan var.
3.dünya ülkesinden daha kötü olan bölgelerimiz var.
Bazı ailelerin imkanları çocukların yeterli beslenmesine engel olabilir veya önemsemeyebilirler.
Ancak çocukların dengeli beslenmeleri gelecek neslin sağlıklı olması açısından önemli.

ülkemizde
çocuklarımızın yarısında
demir eksikliği görülmektedir.

demir,
çocukların zihinsel, fiziksel ve ruhsal gelişiminde
çok önemlidir.

çocuk,
özellikle, 2 yaşına gelene kadar
yeterli miktarda demir alamamışsa,
sonraki yaşamında
eksikliği giderilmiş olsa bile
gerçek IQ'sundan %5 daha az
zihinsel performans gösterir.

demir içeren yiyecekler;
kırmızı et,
kurutulmuş meyveler,
balık,
bakliyatlar.

çok geç kalınmış bi uygulama.
daha da ileri gidip
her okulda öğrencilere sıcak, sulu yemek
verilmeli.

gerçi,
kişi başına düşen gelirin 10.000$ olduğu,
devlet büyüklerinin 1, 2 değil 7 uçakla,
yüzlerce bin liralık makam otolarıyla gezdiği
bi ülkede karşılaşılması beklenmeyen bi durum,
ama,
demek ki şu 10.000$'dan paylarına düşen bu.....

Geri