Öğrenciler nete bağlanınca net kopuyor?

Kodla Büyü

Hasanhoca

Aktif Üye
Okulda tek hattımız var. Herkes bu hattı kullanıyor. Ders yokken nette sıkıntı yok, ne zaman öğrenciler bilgisayarları açıyorlar, belli bir süre sonra net gidiyor. IP leri kontrol ettim, hepsi otomatik, çakışma yok. Problem hangi bilgisayarda bulamadım.

Ağda interneti engelleyen veya sorun çıkaran bilgisayarı bulmaya yarayan program var mı acaba?

ah ahhh... benim okuldada net problemi var ara sıra kendine reset atıyor. öğrenciler girdiğinden sürekli kendini resetli yor falan. lab da internet kullanamıyoruz. modem değiştirdim olmadı ayarlarını kurcaladım prizini değiştirdim hiçbişe kar etmedi benimde ilmim yetmedi. çok sıkıntılıyım bende bu konudan. ne yapcam bilmiyorum. hasan hocam eğer çözüm bulursanız paylaşırsanız onuda deneyim. ne olcak bilmem :cry:

Hocam ben modem arayüzüne girip müdahele edince problem çözülüyor ama ben olmadığım zaman, okulda hayat duruyor :)

Yani çözemediğim, hangi öğrenci bilgisayar(lar)ı nete mani oluyor. Forumda ağ işini iyi bilen arkadaşların yanıt vermesini bekleyeceğiz artık.

bloodtwister' Alıntı:
peki modem arayüzünden nasıl bi müdahelede bulunuyorsun hocam?

Hocam modem arayüzünden girince net kesilmiş görünüyor, kes-bağlan diyorum o kadar, net geliyor ve ilginçtir, bağlantıyı tekrar sağlayınca net gitmiyor. Taki öğrenci bilgisayarları tekrar kapanıp açılıncaya kadar, sonra film maalesef tekrar başlıyor.

Şu, benimde dahil olduğum siyasi meseleleri bırakıp böyle konulara çözüm bulalım. herkesin neti problemsiz işliyor galiba, henüz çözüm bulamadık :(

Geri