Öğrenciler müdüre benim nerede olduğumu sormuşlar

Kodla Büyü

aziz.gumus

Aktif Üye
Öğretmenler odasında ya da bilgisayar sınıfında duruyorum, eğer bilgisayar sınıfı açık değilse de öğrenciler anahtarın benden alınacağını biliyor.
BTR olarak görevlendirildiğim okulda öğrenciler müdüre gelip beni sormuşlar "aziz hocamız nerde, anahtarı alcaktık" diye. Müdür, bana öğrenci gelip de seni sormayacak diyor. O kadar işimin arasında uğraşamam bu tür şeylerle diyor.
Bu durumda ne yapabilirim? Fikirleriniz ?..

"bunu bana değil öğrencilere söyle" deseydin hocam, netice de Sen değil Öğrenciler sormuş.

öğrencilerinize müdüre gitmemelerini söyleyin.
(rotasyon şart: 5 yıl çalışma süresini dolduran müdürler padişah kesiliyor okullara!!)

Bu kadar işin arasında demiş bir de sanki her işi onlar yapıyor da.Kesinlikle rotasyon şart bu idarecilere.

senin zaten kapıya bi kullanım programı asman lazımdı. senin hangi saatler orada olduğuna dair. sen yoksan o programdan anlayıp gelmemesi lazım.. gelirlerse müdüre oraya program astığını başka yapabilecek birşeyin olmadığını söylersin olur biter.

idareciler hep mi böyle arkadaş :D gerçi hata biraz da öğrencilerde, bürokraside basamak atlamak olmaz, öğretmeni bulamıyosan müdür yard. git neden hemen müdüre gidiyosun değil mi :D :puhaha:

Hocam müdürün kapısına çalışma saatlerini ve seni nerde bulabileceklerini olmadı telefon numaranı as :)

BT44' Alıntı:
öğrencilerinize müdüre gitmemelerini söyleyin.
(rotasyon şart: 5 yıl çalışma süresini dolduran müdürler padişah kesiliyor okullara!!)
bunu düşündüm ama bütün öğrencilere benim nerede oldugum hakkında müdüre gitmemelerini söylemek de çok tuhaf geldi bana..

aakcakaza' Alıntı:
"bunu bana değil öğrencilere söyle" deseydin hocam, netice de Sen değil Öğrenciler sormuş.
Kesinlikle bunu söylemem lazımmış ama tartışmaya dönünce iş ne dediğimi bile tam hatırlayamıyorm.
Öğrenciye gitmeyin, beni müdüre sormayın dememin çok abes oldugunu söyledim. Bu konuda ne yapabileceğimi sordum. Ben bilmem sonuçta benim yanıma gelmesin diyor.

oz_om' Alıntı:
idareciler hep mi böyle arkadaş :D gerçi hata biraz da öğrencilerde, bürokraside basamak atlamak olmaz, öğretmeni bulamıyosan müdür yard. git neden hemen müdüre gidiyosun değil mi :D :puhaha:
Esprili yaklaşmışın duruma hocam da basamak atlaması değil. Asla öğrenci müdüre beni sormamalıymış.

sivayseri' Alıntı:
Hocam müdürün kapısına çalışma saatlerini ve seni nerde bulabileceklerini olmadı telefon numaranı as :)
Telefonla araması çok tuhafmış. İstedikleri zaman ulaşabileceklermiş. Haftada bir rapor verecekmişim.

böyle müdürü ancak makaraya almak gerek. tam mizah konusu, ne karikatürler çizilir.
ama maalesef müdürlerin çizgi film kahramanı değil de gerçek olduklarını düşününce; komedi birden trajediye dönüyor.

her saniye herkesin istediği yerde olmamızı bekliyorlar. benzeri başıma geldi bi sınıfa gitmiştim projeksiyonu açamışlar diye. adı ve ünvanı lazım değil :) beni aramış tabiki ne öğretmenler odasındayım nede başka yerde sınıftayım. adamın bana verdiği tepki nerdesin hocam saatlerdir seni arıyorduk. seni her aradığımızda sınıfları mı dolaşacağız. bu zihniyete cevap verilir mi verilse de anlar mı. :)

BT44' Alıntı:
böyle müdürü ancak makaraya almak gerek. tam mizah konusu, ne karikatürler çizilir.
ama maalesef müdürlerin çizgi film kahramanı değil de gerçek olduklarını düşününce; komedi birden trajediye dönüyor.
buna benzer komik durumları diğer arkadaşlar da yaşıyor.Çoğu arkadaş çalışma isteğini azalttığını, şevkini kırdığını bazen ne demek istediğini bile anlayamadıklarını söylüyorlar. Hee de geç diyenler var

antigen' Alıntı:
her saniye herkesin istediği yerde olmamızı bekliyorlar. benzeri başıma geldi bi sınıfa gitmiştim projeksiyonu açamışlar diye. adı ve ünvanı lazım değil :) beni aramış tabiki ne öğretmenler odasındayım nede başka yerde sınıftayım. adamın bana verdiği tepki nerdesin hocam saatlerdir seni arıyorduk. seni her aradığımızda sınıfları mı dolaşacağız. bu zihniyete cevap verilir mi verilse de anlar mı. :)
buna benzer bir durumla da karşılaştım hocam.akıllı tahtada bir şeyi yapamamışlar.sınıftaydım.her yerde beni aramışlar...Telefonla da aramak istemiyormus. (Dumanla haberleşelim diyesim var ama.. ) Sonra da bana iletişim problemimiz var diyor :)

insanlar bazen ne iş yaptıklarını unutuyorlar galiba. okula müdür olmuşsun öğrencinin gelip soru sorması zoruna gidiyor. işin ne arkadaşım? evrak transferi için mi oturuyorsun o koltukta?

müdür yardımcısına bir anahtar bırakın sizi bulamayınca ordan alsınlar

müdüre öğrencilerin öğretmenlerini arayıp ta bulamadıkları zaman ne yapacaklarını, işlerinin güçlerinin yoğun olmadığı bir zamanda sor hocam:)

hocam tek anahtar sizde durmasın sorumluluk almayın zaten sizdeki anahtar kaybolduğunda problem bir anahtarda idarenin odasına anahtarlığa koyun siz olmadığınız raporlu olduğunuz yada sizi bulamadıklarında idareye müdür yardımcısına sorarak alsınlar anahtarı idareyede sorumluluk verin ki sadece size patlamasın olay

bizim okulda da sıkça rastlanan bi olay bu.Müdürümüz de aynı şekilde toplantıda dile getirdi,aramızdan bi öğretmen arkadaş da --- öğrenciler de sizi bulamayınca bize soruyorlar, öğrencilerin lüzumsuzluğu dedi,hepimiz de destekledik, bi daha müdür bu konuda konuşmadı rahatız...

hamuş' Alıntı:
hocam tek anahtar sizde durmasın sorumluluk almayın zaten sizdeki anahtar kaybolduğunda problem bir anahtarda idarenin odasına anahtarlığa koyun siz olmadığınız raporlu olduğunuz yada sizi bulamadıklarında idareye müdür yardımcısına sorarak alsınlar anahtarı idareyede sorumluluk verin ki sadece size patlamasın olay
haklısınız hocam.bunu yapacağım

En garantisi BT sınıfı kapısına programınızı asın eğer öğrencilere bir hafta boyunca programı astığınızı söyleyin. Müdür beyefendi aynı şikayette bulunursa programı söyleyin ve daha başka yapacak bir şeyinizin olmadığını söyleyin. En garantisi ve sizi müdürle karşı karşıya getirmeyecek etkili bir yöntemdir..

kendine oda iste o zaman sende hocam. müdür sana oda versin. odanın kapısınada yaz. eğer odada değilsem işim var birazdan gelecem diye. hem ayakaltında olmazsın hemde arandığında bulunursun.

birde müdürün biraz öküzmüş senin. bu tür sözler söylendiğinde lafını geri bırakmayacaksın.

her_dem' Alıntı:
kendine oda iste o zaman sende hocam. müdür sana oda versin. odanın kapısınada yaz. eğer odada değilsem işim var birazdan gelecem diye. hem ayakaltında olmazsın hemde arandığında bulunursun.

birde müdürün biraz öküzmüş senin. bu tür sözler söylendiğinde lafını geri bırakmayacaksın.
bu tür şeyleri sorun etmese , yapıcı çözümler sunsa anlarım müdürümü, odayı falan geçtim hocam...

antigen' Alıntı:

bana da aynı şekilde bir tepki de bulundular..Akıllı tahtasına 1 hafta ellemedim,müdüre gitmiş,müdüre de durumu anlattım,o da sen haklısın dedi.
Sonra ne mi oldu:)
Paşa paşa odama geldi ve rica etti.5 dk da yaptım..Yapılacak işte Gomplayer kurulacaktı..
Kendinizi ağırdan satın arkadaşlar yoksa ne yaparsanız yapın kimseye yaranamıyorsunuz.

Geri