Öğrenci Eğitiminde Etkileyici Videolar

Kodla Büyü

suvari58

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Okullarımız öğrencilere öğretimin yapıldığı yerler olduğu gibi eğitim gibi karakterlerinin şekillendiği yerlerdir. Çoğu zaman öğretim yapamayışımızın nedeni ise gerekli eğitimin doğru verilemeyişinden kaynaklanabiliyor.Siz ders anlatıyorsunuz öğrenci bir başkasına küfrediyor, büyüğüne saygıda kusur gösteriyor, olmadık tutarsızlıkları onlardan görebiliyorsunuz.
Bu bağlamda onlara etkileyici,sarsıcı,iz bırakacak videolar izletmenin bir parça yararlı olacağını düşünüyorum. Sözün etkili olmadığı yerde görüntüler etki yaratabilir. Video paylaşım sitelerinde onlarca yerli ve yabancı örnekler çok. Ancak bulmak,keşfetmek zaman ve imkan meselesi.
Bunları bu başlık altında derlesek ve herkes paylaşımda bulunsa çok yararlı olacaktır.
Derslerimizin birkaç dakikasını bunları izleterek eğitimlerine bir parça katkı sağlarız.
Okul koridorumuzda bir LCD Tv var.USB içerisine bu videoları avi formatında yükleyip gün boyu dönmesini sağlayacağım.Kafasını çevirip izleyende kalıcı davranış değişikliği sağlarsak ne mutlu.
Başlangıcı ben yapayım.

I Love Dady
http://www.youtube.com/watch?v=0YBTO_U4MKY
Konusu; Bir babanın çocuğu için yaptığı fedakarlıklar.

Geri