Öğle arası laboratuvar açılmalı mı

Kodla Büyü

Gülpınar

Aktif Üye
Arkadaşlar birşey sormak istiyorum. Bununla ilgili net bir yazı yok ya da ben göremedim. Öğlen arasında biz labı açmak zorunda mıyız? Net bir bilgi var mı bununla ilgili. Müdürüm böyle bir talepte bulundu da. Net bir bilgi varsa paylaşırsanız sevinirim.

öğle tatilin de matematik öğretmeni derse girip ders anlatıyorsa sizde açın (!)

osbitos' Alıntı:
1. BT Rehberliğiniz var mı?
2. BT Rehberliğiniz varsa görevlerinizi okudunuz mu?
http://www.bilgisayarbilisim.net/ok...-ogretmeninin-gorevleri-nelerdir-t115387.html
Okuyunuz lütfen. Her öğlen istediğiniz restorandan istediğiniz yemekleri söyleyeceklerse açık tutabilirsiniz :)
Evet hocam btryim. Bu görevleri okumuştum. Öğle arası ile ilgili de bişey yazmıyor. Eğitim öğretim süresince labın öğrencilere açık olması gerekiyormuş. O yüzden de teneffüslerde ve öğle arasında açık olması gerekiyormuş. Sizler de böyle birşey söyleyen oldu mu?

Hocam Ybo larda eğitim öğretim 24 saat.. o müdüre göre vay halimize..

herkes bi yerinden element uydurmasın hocam..

öğlen arası memurun mesai saatleri içersinde olup dinlenme süresi içerisindedir..

başka öğretmeni düşünmeye gere yok, müdür kendisi öğlen arası iş yapıyor mu bunu sormak lazım ona..

her şeyi de boşver hocam ; resmi olarak yazı iste..

akşam akşam canım sıkıldı..

he müdür bey heee..hadi gel yatak atalım lab a.. lab da yatayım ben ; sen de rahat et ben de deseydin..

Hocam ben öğle aramı 1 saat önce ya da 1 saat sonra yapmak kaydıyla öğle arasında labı açmıştım. Öğrencininin labtan faydalabilmesi için belki de en uygun zaman öğle arası. Ben olsam resmi yazılara çok takılmayıp görevimin de hakkını vererek insanlarla anlaşma yoluna giderdim.

8 yıl olacak meslek hayatım hiç açmadım öğle arası. Müdür sınıfta kalıp bakacaksa açayım :mrgreen:

Öğle arası diye birşey yoktur, ona teneffüs saati derler.Nöbetçi öğretmenlerin ve BT labın görevi daim süreklilik arz eder.

Biraz insaf edin arkadaşlar etkileşimli tahta olmayan ortaokullarda ders yükü fazla değilse bence kesinlikle açılmalı!..

COBOL' Alıntı:
Öğle arası diye birşey yoktur, ona teneffüs saati derler.Nöbetçi öğretmenlerin ve BT labın görevi daim süreklilik arz eder.

Ders süresi ve günlük çalışma saatleri
MADDE 9- (1) (Değ: 13/09/2014-29118 RG) Ortaöğretim kurumlarında bir ders
saati süresi 40 dakikadır. Dersler arasındaki dinlenme süreleri okul yönetimlerince
belirlenir. Derslerin başlama, bitiş ve öğle arası dinlenme süreleri il çalışma
takvimine uygun olarak okul müdürünün başkanlığında okul zümre başkanları
ve okul öğrenci temsilcisinden oluşan komisyon tarafından ortaöğretim
kurumunun özellikleri, uygulanan programlar ile çevre ve ulaşım şartları dikkate
alınarak belirlenir.

regulus11' Alıntı:
Hocam ben öğle aramı 1 saat önce ya da 1 saat sonra yapmak kaydıyla öğle arasında labı açmıştım. Öğrencininin labtan faydalabilmesi için belki de en uygun zaman öğle arası. Ben olsam resmi yazılara çok takılmayıp görevimin de hakkını vererek insanlarla anlaşma yoluna giderdim.

tabi, hatta akşam dersler bittiğinde de okulda kalıp 5'e kadar açık tutulmalı, 3'te dersi biten öğrenci için en uygun ikinci zaman dilimi o zamandır... gerektiğinde akşam yemeğinden sonra btr okulu açmalı ve labı kullandırmalıdır. çok takılmamak gerek bu resmiyete canım!!!

araştırma yapacak çocuk varsa beni buluyor ve öğle arası sınıfı açıp bende orada bulunuyorum. aksi durumlarda kapalı. çünkü izlenimlere göre sürekli açık olduğunda oyun vb gereksiz şeylerle ilgileniyorlar. ( çıkıp çay alma numarasıyla kapı aralığından test edilmiştir bu durum :) )

ben hiç kapatmıyorum ki :)

bırakalım kullanılsın bence en fazla bir kaç fare klavye kırılır. Kontrolü sağlamak adına bir kaç önlem alınca tamamen açık bırakıyorum artık. Arada kontrol amaçlı uğruyorum o kadar. kontrolü sağlamak için bir kaç düzenleme koyun ya da sınıfları günlere bölün her gün belli sınıflar girsin o şekilde açık kalabilir lab.

Laboratuvarın açık tutulmasına bir sözüm yok, zaten isteyenlere anahtarı veriyorum işlerini hallediyorlar. sorun bizim de onlarla beraber orada olmamızı istemeleri. Bizler de başlarında duracakmışız.

Hocam kimse seni resmi olarak buna zorlayamaz ama fatih projesi yoksa bence öğle arası sınıfı açmak bir fedakarlık olacak. Şahsen ben Öğle araları İhtiyacı olan öğrenciler olursa açıyorum. hatta 2. teneffüste de açıyorum. BT sınıfını kullanabilecekleri başka zaman yok çünkü.
Nöbetçi öğrenciler görevlendirilip. bir sistem oturtulursa buna bişey dememeleri gerekir.

Babimid' Alıntı:
Hocam kimse seni resmi olarak buna zorlayamaz ama fatih projesi yoksa bence öğle arası sınıfı açmak bir fedakarlık olacak. Şahsen ben Öğle araları İhtiyacı olan öğrenciler olursa açıyorum. hatta 2. teneffüste de açıyorum. BT sınıfını kullanabilecekleri başka zaman yok çünkü.
Nöbetçi öğrenciler görevlendirilip. bir sistem oturtulursa buna bişey dememeleri gerekir.

Hocam ihtiyacı olan öğrenciler labı öğlen arası ve teneffüslerde zaten kullanıyorlar, tek sıkıntı müdürün benden onların başında durmamı istemesi malesef.

Kızdım 2. sayfayı okumadım. Görevlerde yazmıyosa zorunlu değilsinizdir. Yazıyosa müdürünüz göstersin. Ve lütfen bu tip konu açmayın. Kim bilir kimler takip ediyo. Milletin aklına karpuz kabuğu da sokmayın. Ben burda kar tatilinde gidecekmiyiz diyeni gördüm. Hatta buraya sormadan müdüre sorduğunu söyleyeni gördüm. Müdür olsam gel derim. Bi kaç işi de ona yaptırırım. Öğrenci yok BT sınıfını bekleyecek değilya. Gitmezsin, ararlarsa da, ben idareci değilim öyle bbi görevim yok dersin biter. Ha açmak isteyene de neden açıyorsun diyemeyiz. Neyse, bu arada bu sene 26 saat dersim var BTR değilim baya iyiymiş :) Seneye ders azalırsa el mahkum o başka..
Herkese iyi geceler.

ben btr olmadığım halde açıyorum öğrencilerin ihtiyacı dahilinde. btr ikende aynı şekilde davranıyordum ama btr nin böyle bi görevi yok. btr çizelgesi yapmışsınızdır orda btr saatleri yazıyor zaten. onun dışında kimse sizi zorlayamaz.

Ben bir beldede görev yapıyorum 6 saat dersim var ve btryim. Öğrenciler internete gitmesin ödevlerini okulda yapabilsinler diye öğle araları açıyorum. Öğle arasına 13.00 - 14.00 saatlerinde çıkıyorum. İdare bana yazıcıda verdi ödevlerini çıktı alıyorum. Zorunluluk değil ama labaratuar en azından bir işe yarıyor :)

hakançöllü' Alıntı:
ben btr olmadığım halde açıyorum öğrencilerin ihtiyacı dahilinde. btr ikende aynı şekilde davranıyordum ama btr nin böyle bi görevi yok. btr çizelgesi yapmışsınızdır orda btr saatleri yazıyor zaten. onun dışında kimse sizi zorlayamaz.

hocam btr çizelgesi yaptım zaten, ama anlayana. Öğle araları ve teneffüslerde şu anda durmuyorum, kendi isteğimle öğrencilerle durduğum, yaptıkları projelere baktığım zamanlar tabii ki oluyor. Bu işi zorunlu kıldığı için sinirleniyorum, ve çıkmıyorum laba.

rock' Alıntı:
Kızdım 2. sayfayı okumadım. Görevlerde yazmıyosa zorunlu değilsinizdir. Yazıyosa müdürünüz göstersin. Ve lütfen bu tip konu açmayın. Kim bilir kimler takip ediyo. Milletin aklına karpuz kabuğu da sokmayın. Ben burda kar tatilinde gidecekmiyiz diyeni gördüm. Hatta buraya sormadan müdüre sorduğunu söyleyeni gördüm. Müdür olsam gel derim. Bi kaç işi de ona yaptırırım. Öğrenci yok BT sınıfını bekleyecek değilya. Gitmezsin, ararlarsa da, ben idareci değilim öyle bbi görevim yok dersin biter. Ha açmak isteyene de neden açıyorsun diyemeyiz. Neyse, bu arada bu sene 26 saat dersim var BTR değilim baya iyiymiş :) Seneye ders azalırsa el mahkum o başka..
Herkese iyi geceler.

Zorunlu olmadığımı biliyorum zaten, o yüzden de labı ihtiyacı olan öğrencilere veriyorum, ama ben başlarında durmuyorum. Sıkıntı müdürün hiç yoktan bütün görevlerimi layığıyla, fazlasıyla yapan beni huzursuz etmesi. inanın ilkokuldakileri bile 1'er saat alıyorum ki bilgisayara alışsınlar, sonuçta evinde bilgisayar olmayan öğrenciler var. Ama gördüğüm muamele maalesef bu. BTR'nin en büyük problemi her zaman müdürlere açık kapı bırakmaları. Görevlerde "eğitim öğretim devam ettiği sürece okulda bulunulacaktır" dediği için, öğrencilere, öğretmenlere rehberlik edecektir yazdığı için her müdür kendine göre yorumluyor tabi. Bir an önce bu görevlerin ucu açık olmadan net bir şekilde yazması gerekiyor. Eminim bu tarz problemleri yaşayan bir sürü kişi vardır. Ders saatimi doldurabilsem BTR zaten hiç olmayacam. Sonuçta ben öğretmenlik okudum ve sadece ders anlatmak istiyorum. Diğer öğretmenlerden farkımız yok, ama malesef hep farklı görülüyoruz, böyle giderse görülmeye de devam edecez. Allah herkese iyi idarecilerle çalışmayı nasip etsin. Görevler, yazılar fasa fiso. Önemli olan karşılıklı iyi niyet.

Geri