ÖĞRETMENE ZORUNLU HİZMET KALKIYOR

Kodla Büyü

akdenizkanki

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar bu haberde tam olarak ne diyor?

Öğretmenlerde rotasyonu (tayin) kaldırmak için düğmeye basan Milli Eğitim Bakanlığı, bu sayede öğretmenlerin yüzünü güldürecek. Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği'nde yapılan değişiklikle, bölgeler arası zorunlu çalışma yükümlülüğü kaldırılacak.

Bundan sonra öğretmenler zorunlu çalışma yükümlüğüne tabi tutulmayacak. Görev yaptığı kentte belli bir çalışma süresini tamamlayan öğretmenler, kolayca tayin talebinde, isteğe göre yer değiştirme talebinde bulunabilecek. Eş durumundan ataması yapılamayan öğretmenlerde ise durum farklı olacak. Özür grubunda yer değiştirmesi yapılamayan öğretmenler, isteği halinde 3 yıl aylıksız izin alabilecek. Bu 3 yıl süresince Milli Eğitim Bakanlığı aileleri birleştirmeye, tayini gerçekleştirmeye çalışacak.

http://www.mebpersonel.com/yer-degistir ... h1098.html

Neye göre böyle bir haber yapılmış acaba. Zorunlu hizmet düzenlemesinde aklıma takılan şeyler var zaten.Diyarbakır' da çok az yer zorunlu hizmetten sayılıyor mesela.

haber uydurma değil yeni bir yönetmelik ne zamandır taslak halinde zaten ama herkese kalkacağını sanmam

Töbe töbe, bu nası bi haber yahu. Arkadaşlar çok afedersiniz ama bu olay 40 ucu b..lu değnek gibi. Bi sürü uygulama var bu haberle çelişecek, adamın canını sıkıyorlar. Uydurma saçma sapan haberlerle...

peki haber doğru ise ne diyor. ben doğuda görev yapıyorum bu bizim işimizemi yarıyor yoksa batıda çalışanın mı?

böyle bir şey imkansız.inanmayın.milli eğitim olumsuz o kadar icraat peşinde iken böyle bir şeyi kesinlikle yapmaz. ve de mümkün değil.

Bundan sonra öğretmenler zorunlu çalışma yükümlüğüne tabi tutulmayacak. Görev yaptığı kentte belli bir çalışma süresini tamamlayan öğretmenler, kolayca tayin talebinde, isteğe göre yer değiştirme talebinde bulunabilecek.

Yukardaki cümle zaten zorunlu hizmeti temsil ediyo. Sonunada puanı yetenleri ekledinizmi oldu bitti.

yalandünya' Alıntı:
Bundan sonra öğretmenler zorunlu çalışma yükümlüğüne tabi tutulmayacak. Görev yaptığı kentte belli bir çalışma süresini tamamlayan öğretmenler, kolayca tayin talebinde, isteğe göre yer değiştirme talebinde bulunabilecek.

Yukardaki cümle zaten zorunlu hizmeti temsil ediyo. Sonunada puanı yetenleri ekledinizmi oldu bitti.

:+1:

o değilde bu yönetmelik bi türlü çıkmadı gitti acaba iliçi yerdeğiştirme 3 yıldan 2 yıla düşecek mi?

kaldırsa ne olacakki? ilk atamalarda hep doğu illeri açık. göreve yeni başlayanlar doğudan başlayacak. tayinlere de il bazında kota koydular. anlayacağınız değişen bişey yok, adı "öğretmenlere zorunlu hizmet kalktı" olur başka da bişey olmaz.

firtuna61' Alıntı:
bellagio' Alıntı:
haber uydurma değil yeni bir yönetmelik ne zamandır taslak halinde zaten ama herkese kalkacağını sanmam

görmediğini yönetmenliğin varlığına nasıl inanıyorsunuz ?

Görmediğimiz haber şu acıdan tutarlı; daha önce öğretmenlere de zorunlu yer değiştirme olacagı söylenmişti. hatta bazı yerlerde tespit yapıldıgını duymuştum. Bu delillere bakarak görmediğim haberin dogruluguna inanırım.

Belli çalışma süresi demek zaten zorunlu hizmet demek.
Belli çalışma süresini tamamlayan kolayca tayin talebinde, isteğe göre yer değiştirme talebinde bulunabilecek :!: ama istediği yere gidebilmesi için o ili isteyenler içerisinde sıralamada ayrılan kontenjan içerisinde olması , epey hizmet puanı biriktirmesi gerekecek. Zaten şimdiki uygulama da böyle değil mi :?: Değişen hiç bir şey yok.

Geri