Çok ders var ,kalabalık sınıflar NE yapmam gerek :(

Kodla Büyü

Öğretmen olduğunuza pişmanmısınız?

• Evet

Oy: 33 42.9%
  • Hayır

Oy: 44 57.1%

• Kullanılan toplam oy
    77
Biliyorum ki söylediklerim derde deva olabilecek çapta değil ama yine de aklıma gelenleri söylemeden edemicem.

Gerçketen sizinle aynı şeyleri paylaşan pek çok insan var. Yanlız değilsiniz.

Benim tavsiye edilebilecek bir çok hususun yanı başında şunları da göz ardı etmeyin derim.

Beslenmenize dikkat edin. Örneğin çok yağlı yemeyin. Tansiyona iyi gelmiyor. Ben beslenmeden dolayı çok sıkıntı yaşadım. Tahmin bile edemezsiniz. Bu konuyu hafıfe almamanızı acizane tavsiye ederim. Araştırmak size düşüyor. Her bireyin bünyesi farklı olabiliyor.

Uykunuza dikkat edin. Erken yatıp erken kalkabilmek işinizi kolaylaştırabilir.

Ders içindeki durumunuzu belirleyen en önemli faktörlerden birisi ders öncesi derse hazırlığınızdır. Ders öncesi yaptığınız her planlama, emek ve fikir sizin dersteki ağırlığınızı artıracaktır.

Yaşadığınız şeyler bir gün geçip gidecek. Öldürmeyen acılar sizi olgunlaştıracaktır.

Duş almayı ihmal etmeyin.

Bu ülkenin BT öğretmenlerine çok ihtiyacı var. Başarılar dilerim.

Son düzenleme:
Öğretmenlik dünyanın en zor ama aynı zamanda en kutsal mesleğidir. Siz anlattıklarınızla baş edemiyorsanız yanlış meslektesiniz demektir. Kurum değiştirin yada bırakın.
HEM de iyidir. BTR lik ten daha iyi.
Ama idareci olrak görev almak daha da iyi. Masabaşı ve çayınızı yudumlarsınız. Derdi tasası yok. Sadece sessizlik ve huzur var.
Kılçıksız bin tl ekders te cabası.

Öğretmenlik dünyanın en zor ama aynı zamanda en kutsal mesleğidir. Siz anlattıklarınızla baş edemiyorsanız yanlış meslektesiniz demektir. Kurum değiştirin yada bırakın.
Öğretmenlik evet zor evet kutsal ama maalesef ülkemizde itibarı biraz zedelendi..
Her okulda sıkıntı var, veliler ayrı bir dert, okul yönetimi koltuk kaygısı yüzünden o da aklınca velinin yanında oluyor, bakanlığı zaten yazmaya gerek yok..147 yetiyor..
La havle deyip geçiyorum günde en az 20 kere..
Laftan anlamayan, doyumsuz çocuklar, sıkıntılı veliler ve arkanda olmayan bir idare var...
Ha, yine de çok şükür.. Sağlığımızı kaybetmedik, işimiz var ama itibarsızlık bazen paranın önüne geçiyor...

Son düzenleme:
Şimdi ne yapıyorsunuz hocam?
Tahminen idare ile aranız iyi ders sayınızı baya azaltıp gibi btr oldunuz ...derslere başka hoca giriyor sonra burada rahat rahat fikir veriyorsunuz..Nasıl bir yöntem geliştirmek gerek ,onuda yazsa idiniz daha anlamlı bir çözüm olurdu..
Hocam ben 15 yıldır görev yapıyorum. İlk defa bu yıl formatör oldum.
Yöntem değiştirin derken sınıfın durumuna göre belirleyeceksiniz yöntemi.
Şu anda Code ve scratch ANLATIYORUM UYGULUYORUZ sınıf işini yapıyor bende dersimden zevk alıyorum kalabalık sınıflarda bile.
Bu arada geçen sene 15 sınıf 30 saat dersim vardı. Her sınıfta 45 ortalama öğrenci vardı.
7 yıl kenar mahallede görev yaptım.
4 yıl Meslek lisesinde görev yaptım.

Dersi ilgi çekici hale getirmek lazım, kesinlikle doğru. Code.org, scracth , arduino ,3d tasarım falan anlatmak lazım. Teorik konulara girersek öğrenciler pek dinlemek istemiyor. Çok kötü öğrenci grubu ile bunlarla da ders yapmak çok zor bana göre.
Kesinlikle Hocamın dediğine katılıyorum. Çocuk bilgisayarı oyun amaçlı kullanmamalı. Ben derste sınıf boş bıraktığımda kontrol edemiyorum. Bağırsamda dinleyen olmuyor. Ama dersi yoğun işlersem yine ses oluyor ama bu sefer ses dersle ilgili oluyor boş muhabbet olmuyor.

Biliyorum ki söylediklerim derde deva olabilecek çapta değil ama yine de aklıma gelenleri söylemeden edemicem.

Gerçketen sizinle aynı şeyleri paylaşan pek çok insan var. Yanlız değilsiniz.

Benim tavsiye edilebilecek bir çok hususun yanı başında şunları da göz ardı etmeyin derim.

Beslenmenize dikkat edin. Örneğin çok yağlı yemeyin. Tansiyona iyi gelmiyor. Ben beslenmeden dolayı çok sıkıntı yaşadım. Tahmin bile edemezsiniz. Bu konuyu hafıfe almamanızı acizane tavsiye ederim. Arşatırmak size düşüyor. Her bireyin bünyesi farklı olabiliyor.

Uykunuza dikkat edin. Erken yatıp erken kalkabilmek işinizi kolaylaştırabilir.

Ders içindeki durumunuzu belirleyen en önemli faktörlerden birisi ders öncesi derse hazırlığınızdır. Ders öncesi yaptığınız her planlama, emek ve fikir sizin dersteki ağırlığınızı artıracaktır.

Yaşadığınız şeyler bir gün geçip gidecek. Öldürmeyen acılar sizi olgunlaştıracaktır.

Duş almayı ihmal etmeyin.

Bu ülkenin BT öğretmenlerine çok ihtiyacı var. Başırılar dilerim.
Düzenli uyku, derse hazırlıklı gitme, ve hergün okula giderken duş alıp negatif elektriği üzerinizden atıp işe gitmek pozitif etki yapıyor.

Kadere teslim olmaktansa, idareci olmak çok daha iyi.
hemde çalışırken norm fazlası oldum boşluğa düşüp bizi postalıyacaklar eninde sonunda diye bu okula düştüm..ondanda biraz zor geliyor..idarecilikte de 8-16 çalışma saatleri acaba zor gelir mi diye telaş ediyorum...Derse girmekten daha iyidir de ...en iyisi az ders okuldan kaçış...öyle okulada bilgisayar öğretmeni kadrosu vermiyorlar sanırım norm meselesinden dolayı

Mesai saatine takılma. Ben 7.5-17-30 dahi çalıştım. Lakin kafan rahat. Zaten alışıyorsun.Mesai zamanında Odanda evinde hobi ve eğlence zamanın kesinlikle var. Hastan yada tamircide bankada işin varsa zaman dersin yok. Bir senebaşı bir de ssnesonu birer hafta yorulursun o kadar.
Ücreti ise;
Öğretmenin ücreti ve emeğine göre kat kat iyi.
Ben ailevi sorunlar yüzünden ayrıldım.Şimdiden sonra sınav derdi bana sıkıntı. HEM yada ilçe MEM daha da iyi . Tavsiye ederim.

Mesai saatine takılma. Ben 7.5-17-30 dahi çalıştım. Lakin kafan rahat. Zaten alışıyorsun.Mesai zamanında Odanda evinde hobi ve eğlence zamanın kesinlikle var. Hastan yada tamircide bankada işin varsa zaman dersin yok. Bir senebaşı bir de ssnesonu birer hafta yorulursun o kadar.
Ücreti ise;
Öğretmenin ücreti ve emeğine göre kat kat iyi.
Ben ailevi sorunlar yüzünden ayrıldım.Şimdiden sonra sınav derdi bana sıkıntı. HEM yada ilçe MEM daha da iyi . Tavsiye ederim.
Kesinlikle HEM derim.. Bundan sonra tayin isteyeceğim kurum Halk Eğitim Merkezi olacak inşallah.. Arge Biriminde de çalıştım gerçekten güzeldi..

Geri