Çocuklarda din eğitimi ile ilgili kitap önerir misiniz?

Kodla Büyü

ofkar

Süper Üye
Süper Üye
Arkadaşlar 5 yaşında bir kızım var ona dini eğitimini vermek sorumluluğu ben de olduğu için bu konuda bilgi alabileceğim yol gösterebilecek bir kaynak kitap önerebilir misiniz?

Şimdiden teşekkür ederim.

Bu arada konuya uygun başlık bulamadığım için konuyu buraya açtım. Yanlışım varsa özür dilerim.

kuran meali,önce kendiniz okuyup çocuğun seviyesine göre anlayabileceği noktaları onunla da paylaşabilirsiniz.

Hocam bence kitaptansa çocuğunuzun eğlenerek öğrenmesi için güzel bir cd satın alabilirsiniz.
Kesinlikle reklam amacı gütmüyorum bir zamanlar satışını yaptım, çok faydalı olduğunu düşünüyorum. Bi inceleyebilirsiniz.

http://www.alimcocuk.com.tr/

ofkar' Alıntı:
Arkadaşlar 5 yaşında bir kızım var ona dini eğitimini vermek sorumluluğu ben de olduğu için bu konuda bilgi alabileceğim yol gösterebilecek bir kaynak kitap önerebilir misiniz?

Şimdiden teşekkür ederim.

Bu arada konuya uygun başlık bulamadığım için konuyu buraya açtım. Yanlışım varsa özür dilerim.

Hocam ben timaş yayınlarının kitaplarını oğluma uyumadan önce okuyorum. Çok güzel hem ahlak hem de dini bilgi verici kitapları mevcut. Mesela şu an "Sevgili Kuranımdan Peygamberlerin Hikayeleri" (yanlış olabilir) diye bir kitaptayız. Kurandaki peygamberlerin hikayelerini, verdikleri öğütleri v.s. çok güzel anlatıyor.

Bir zaman bir hocaya bu konu sorulduğunda "çocuk dediğinizden çok yaptığınıza bakar, lisan-ı hal lisan-ı kalden daha tesirlidir" demişti. Hoşuma gitmişti...

Geri