Çizgi Tagem 13 Nisan'da Kapanıyor

Kodla Büyü
Çok üzücü bir durum. Öncelikle geçmiş olsun. Allah cc. "Bazı şeyleri zararınıza zannedersiniz, oysa sizin yararınızadır, bazı şeyleri de yararınıza zanneddersiniz, oysa sizin zararınızadır" diye buyurmuştur. İnşaallah sonu hayır olur.

gerçekten çok üzücü.

yazıklar olsun , bu ülkede hakikaten başarı cezasız kalmıyor ve merakla bekliyorum ne zaman kıymetleri bilinecek.

Söyleyecek söz bulamıyorum.
Tebrikler MEB Baş Müfettişi, tüm eğitim kurumlarını düzeltiniz de,kala kala bir Çizgi Tagem kalmıştı.

Niyazi Bey'in kişisel çabalarıyla o kadar yardım gören öğretmen arkadaşımız ve dolayısıyla o kadar çok öğrencimiz var ki saymakla bitmez. o kadar kişinin hayır duasını alırken akıllarından para geçmemiş ya dertleri o. eğer bu kadar çok çalışacak hizmet edecekseniz kapatıyoruz diyorlar. eğer bunun onda biri emekle trilyon kazansaydınız sorun yok devam edin diyecektik demeye getiriyorlar. olay tamamen budur. olay derslerin ücretli olup olmaması değil. bu işi parayla yapan ve bu hizmetin onda birini deli paralar kazanarak yapan yandaşlar var ya, olay işte onlar. yoksa ...

Geçmiş olsun sayın hocam. Çalışmalarınızı, gerekli izinleri alıp başka bir isimde devam ettirirsiniz inşallah.

valla şoktayım resmen. böyle bir durumla karşı karşıya kalmanız gerçekten çok acı ve çok üzücü.
MEB'de herşey yolunda gidiyor da bi doğru dürüst adam gibi iş yapan Çizgi-Tagem'in yaptıklarımı yanlış.
bilişim eğitiminde Türkiye'de bir ekol olan çizgi-tagem'e destek verilmesi gerekirken bu şekilde köstek olunması meb'in ve bu ülkenin ayıbıdır.
inşallah biran önce bu yanlıştan dönülür. Hakkınızda hayırlısı olsun sayın hocam.
Allah yardımcınız olsun.

çok üzüldüm hocam çok kullandık kaynaklarınızı hakkınızı helal edin. milli eğitim olmadık şeylere paralar döker vakit harcar. ama sizin yaptığınız gibi kıymetli şeyleri desteklemek yerine bide mahkeme mahkeme uğraşırsınız. emekleriniz için çok teşekkürler hocam.

çok üzüldük gerçekten, o kadar çok faydasını gördüğümüz emek verilmiş bir sistemin ve hiçbirzaman ücret talep etmeyen çizgi tagemin bu hale gelmesi çok çok üzücü,
inanıyorum ve diliyorumki yanlışş hesap bağdattan dönecektir

MEB kadar gereksiz ve niteliksiz bir kurum var mı? Utanmazlar...

İş yapmayan öğretmenevleri kapatalıyormuş ya hani, hiçbir iş yapamayan MEB neden hala açık kalıyor ki?

Hadi kendisi işe yaramıyor;Çizgi Tagem'in tırnağı bile olamazlar..

Kulis' Alıntı:
MEB kadar gereksiz ve niteliksiz bir kurum var mı? Utanmazlar...

İş yapmayan öğretmenevleri kapatalıyormuş ya hani, hiçbir iş yapamayan MEB neden hala açık kalıyor ki?

Hadi kendisi işe yaramıyor;Çizgi Tagem'in tırnağı bile olamazlar..
:alkis: :+1:

Ulan ben şimdi bunların taaaaaa

gerçekten gereksiz bir soruşturma bunu başlatanların neyi amaçladıkları çok açık
çok üzücü bir durum
bence çizgi-tagem kendisini tam olarak anlatırsa hakimin bu rapora itibar etmeyeceğini düşünüyorum

cumhur hocam bende direk o maddelere takıldım. evim yıkılmış gibi üzgünüm.. bu ülke için emek vermeye değmez diyorum üzülerek.. köye geri dönme vakti geldi..

cumhurtorun' Alıntı:
Bilirkişinin !!! aşağıda söylediği maddeler çizgi-tagem sitesinde değil ki, voctest'te ve bakanlık bile voctest'den bilgi alışverişi yapıyor, bu işi nasıl yaptınız diye? Nasıl bir bilir kişiymiş bu da aşağıda yazılı olanları çizgi-tagem'in ücretsiz olarak verdiği kursların ücreti olarak algılamış?

Ayrıca; bilirkişiliğimce ÇİZGİ TAGEM'in (http://www.cizgi-tagem.org) adresinden "nasıl sertifika alırım" adresine girilmiş ve bu adreste;

- Hizmet verilen kapsamlar;
- Hizmet ücret tarifesi;
- Aday kılavuzu;
- Başvuru formu;
- Sınav Merkezleri;

Bölümlerinin yer aldığı, Sertifika almak için gerekli olan ücret tarifesinde, verilecek hizmetle ilgili olarak alınacak ücretlerin listelendiği bu listenin;

Bilgisayar Donanım Elemanı Seviye 4 (Kurulum Elemanı) Sınav ve Belgelendirme 280,00 TL
Bilgisayar Donanım Elemanı Seviye 4 (Saha Destek Elemanı) Sınav ve Belgelendirme 300,00 TL
Bilgisayar Donanım Elemanı Seviye 4 (Teknik Servis Elemanı) Sınav ve Belgelendirme 320,00 TL
Bilgisayar Donanım Elemanı Seviye 5 (Kurulum ve Bakım Elemanı) Sınav ve Belgelendirme 310,00 TL
Bilgisayar Donanım Elemanı Seviye 5 (Teknik Servis Elemanı) Sınav ve Belgelendirme 360,00 TL
Ağ Teknolojileri Elemanı Seviye 4 Sınav ve Belgelendirme 290,00 TL
Ağ Teknolojileri Elemanı Seviye 5 Sınav ve Belgelendirme 340,00 TL
Ağ Teknolojileri Uzmanı Seviye 6 Sınav ve Belgelendirme 390,00 TL
Belge Gözetim ve Vize 70,00 TL
Belge Yeniden Basım Masrafı 40,00 TL
Şeklinde olduğu görülmüştür.

hocam sizin hakkınız ödenmez. malesef her devirde faydalı işler yapmak için çırpınan insanları engelliyorlar.
tek bir söz kalıyor YAZIKLAR OLSUN! faydalı işler yapmak çok güçleşti.

her_dem' Alıntı:
aklıma devrim arabaları geldi. keşke yapılabilecek şeyler olsaydı.

Evet devrim arabaları bu ülke için büyük kayıptı. Devrim arabaları deyince rahmetli Erbakan hoca geldi aklıma.
Devrim arabalarını yapıp engellendikten sonra siyasete girdi ve neler yaşadı herkezin malumu. Ne yazıkki bu ülke böyle:(

Bu yeni düzen sıktı artık,

Niyazi hocamın Cebite giderken dediği şey aklımdan hiç gitmiyor,
"bugün burada harcanan para ile başkaları pariste kahvaltı yapabilir ama ben burda sizlerle olmayı tercih ediyorum" demişti.

ama görüyorum ki pariste kahvaltı yapanlar, rahatsız olmuşlar ki bu durumdan Niyazi hocamında rahat bir kahvaltı yapması için ellerinden geleni yapıyorlar.

valla çok üzüldüm. Niyazi hocam, bende yazılan bazı maddelere takıldım. giriş ve gelişmede herşeyin kitabına uygun olduğu ama sonuç cümlesinde tam tersi söylenmiş. bu nasıl iştir anlamadım doğrusu...!

Çok üzüldüm, buna sebep olanlar çok dua(!) alacaklar... Niyazi Hocam çabalarınız, emekleriniz için Allah binlerce kez razı olsun...

poet' Alıntı:
cumhur hocam bende direk o maddelere takıldım. evim yıkılmış gibi üzgünüm.. bu ülke için emek vermeye değmez diyorum üzülerek.. köye geri dönme vakti geldi..

cumhurtorun' Alıntı:
Bilirkişinin !!! aşağıda söylediği maddeler çizgi-tagem sitesinde değil ki, voctest'te ve bakanlık bile voctest'den bilgi alışverişi yapıyor, bu işi nasıl yaptınız diye? Nasıl bir bilir kişiymiş bu da aşağıda yazılı olanları çizgi-tagem'in ücretsiz olarak verdiği kursların ücreti olarak algılamış?

Ayrıca; bilirkişiliğimce ÇİZGİ TAGEM'in (http://www.cizgi-tagem.org) adresinden "nasıl sertifika alırım" adresine girilmiş ve bu adreste;

- Hizmet verilen kapsamlar;
- Hizmet ücret tarifesi;
- Aday kılavuzu;
- Başvuru formu;
- Sınav Merkezleri;

Bölümlerinin yer aldığı, Sertifika almak için gerekli olan ücret tarifesinde, verilecek hizmetle ilgili olarak alınacak ücretlerin listelendiği bu listenin;

Bilgisayar Donanım Elemanı Seviye 4 (Kurulum Elemanı) Sınav ve Belgelendirme 280,00 TL
Bilgisayar Donanım Elemanı Seviye 4 (Saha Destek Elemanı) Sınav ve Belgelendirme 300,00 TL
Bilgisayar Donanım Elemanı Seviye 4 (Teknik Servis Elemanı) Sınav ve Belgelendirme 320,00 TL
Bilgisayar Donanım Elemanı Seviye 5 (Kurulum ve Bakım Elemanı) Sınav ve Belgelendirme 310,00 TL
Bilgisayar Donanım Elemanı Seviye 5 (Teknik Servis Elemanı) Sınav ve Belgelendirme 360,00 TL
Ağ Teknolojileri Elemanı Seviye 4 Sınav ve Belgelendirme 290,00 TL
Ağ Teknolojileri Elemanı Seviye 5 Sınav ve Belgelendirme 340,00 TL
Ağ Teknolojileri Uzmanı Seviye 6 Sınav ve Belgelendirme 390,00 TL
Belge Gözetim ve Vize 70,00 TL
Belge Yeniden Basım Masrafı 40,00 TL
Şeklinde olduğu görülmüştür.

Böyle saçma iş mi olur arkadaşlar...
Çizgi-tagem üzerinde ücretlendirme ile ilgili herhangi bir şey yok ki. Burada gösterilen ücretler voctest sitesi üzerindekihttp://www.voctest.org/services/price.aspx ücretlendirmeler. Üstelik bunlarda kurs ücreti değil. Devletin bilgisi dahilinde düzenlenen mesleki yeterliliklerin sınav ve sertifika ücretleri.
Düzenlenen karar yanlış bir kere.
Niyazi Hocam sizi gerçekten çok üzdüklerinin ve yıprattıklarının farkındayız. Ancak en azında biz bilişim teknolojileri öğretmenleri için yılmamanızı ve mücadele etmenizi rica ediyorum ben. Eminim yapılacak bir şeyler vardır.
Gerekirse biz bilişim teknolojileri öğretmenleri toplu olarak birşeyler yapalım...

gerçekten çok şaşırdım ve çok üzüldüm. kabul edilemez bir durum bu. anlayamadığım insanların faydalandığı bu kadar yararlı bir sitenin kapanmasını isteyebilmeleri. umarım bu yanlıştan bir an önce dönülür.

bilmiyorum söyleyen oldumu ama ben az önce farke ettim eba 'da çizgitagemin sitesine link var ve EBA ile anlaşmalı olduğu yazıyor sayfaya yönlendirirken bu ne perhiz bu ne lahana turşusu

Hepimize geçmiş olsun diyorum. üzüldüm. bu tür olaylar işte insanı yıldırıyor, çileden çıkartıyor. neyse...
Niyazi Hocam'a saygılarımı sunuyorum..

Geçmiş olsun hocam. Neden acaba ülkemizde birşeyler yapmaya çalışan insanlar engellenir. Yazık ....

Geri