Çek Gitsin E-Okul Fotoğraf Yükleme (Android)

Kodla Büyü

yasamisd

Aktif Üye
Bu uygulama bünyesinde bulunan kamera ekranı ile uygun ölçü ve boyutlarda çekeceğiniz fotoğrafları öğretmen şifrenizi kullanarak telefon yada tabletinizden E-Okula doğrudan aktarabilirsiniz.

Not:
E-Okul son değişiklikle 133x171 ebatlarında ve 20 KB'dan büyük fotoğrafları kabul etmektedir.
Kamera modları bazı telefonlarla uyumsuzluk gösterebilir.

Aşağıdaki linki kullanarak GOOGLE PLAY den indirebilirsiniz
https://play.google.com/store/apps/deta ... .cekgitsin

-Kamera Ekranı yatay modda fotoğraf çekiyor ve fotoğrafı uygun ölçülerde kırpıyor. Öğrencinin okul numarası ile SD Karta kaydediyor. İsterseniz öğrencinin numasıyla daha sonra yükleyebiliyorsunuz.

-Yüklemeye hazır fotoğrafa tıklayarak yönünü değiştirebiliyorsunuz.

-E-Okul şifrenizi bu ekrandan girerek işlemi başlatabiliyor, isterseniz bilgilerinizi kaydedebiliyorsunuz.

-Başarılı bir yüklemeden sonra tekrar şifre girmeye gerek kalmadan aynı yada farklı bir şubedeki öğrencinin fotoğrafını kaydedebiliyorsunuz.

Son düzenleme:
Nasıl yani ya? :eek: Güvenlik kodu da istemeden mi? :shock: Güvenilir bişey mi? :?

Guvenlik kodu tabii ki istiyor ama pespese yapilan yuklemeler icin tekrar istemiyor onceki giris bilgilerini kullaniyor. Guvenlik konusunda da endiseniz olmasin kullanici adi ve sifreniz sadece e-okul icin kullaniliyor ve kendi cihazinizdan baska hic bir yere kaydedilmiyor. İsterseniz gecici kullanici adi sifre ile deneme yapabilirsiniz.

bildiğim kadarıyla ,kurum şifresiyle öğrenci resimleri ekleniyordu? ama programla öğretmen şifresiyle e okula aktarabiliyor yazıyor :?:

yes_im' Alıntı:
bildiğim kadarıyla ,kurum şifresiyle öğrenci resimleri ekleniyordu? ama programla öğretmen şifresiyle e okula aktarabiliyor yazıyor :?:
Kurum sifresine gerek yok ogretmen sifresi yeterli

Düzgün çalışıyosa yılın icadı. Tebrikler ve teşekkürler hocam :)

Güvenlik açısından kaygı duyuyorsanız, fotoğrafları sd karta kaydedip kendiniz yükleyiniz.

Ben şunu merak ediyorum:
Normalde %100 kalitede bile 133x171 boyutundaki her JPG 20 KB'dan büyük olmuyor.
Bu program da mı BMP formatında kaydedip sonra uzantısını JPG yapıyor?

c1han' Alıntı:
Güvenlik açısından kaygı duyuyorsanız, fotoğrafları sd karta kaydedip kendiniz yükleyiniz.

Ben şunu merak ediyorum:
Normalde %100 kalitede bile 133x171 boyutundaki her JPG 20 KB'dan büyük olmuyor.
Bu program da mı BMP formatında kaydedip sonra uzantısını JPG yapıyor?
Png formatinda kaydediyor. Kucuk boyutlu jpg dosyalarini buyutmek icin baska yontemler de var. Mesela internette aratirasniz jpg ye dosya saklama diye bulursunuz.

uygulamada denemedim. genel olarak ekleyemiyoruz. e-okuldan yetki de verdim denedim kaydet butonu pasif.

öğretmen şifresiyle kaydetmek için kullanıcı yetkilerinde öğretmenlere resim ekleme yetkisinin verilmesi gerekli e-okul dan :+1:

gecici şifreyle denedim ilk 3 kişiyi hemen e-okula aktardı. sonra takıldı.
güvenlik olarak çekincelerim olduğu için fazla uğraşmadım. ama güvenilirse çok güzel arkadaşlar
numarasını, şubesini giriyorsun, resmi çekiyorsun gönder diyorsun hemen e okula yuklüyor çok hoşuma gitti. :++:

ben de geçici bir şifre oluşturup denedim ve 3 tanesini yaptı 4 resim yüklenirken lütfen bekleyiniz diyor ve başka bir ekrana geçmiyor. Başarılı bir çalışma olmuş yalnız güvenlik yönünden sıkıntı olabilme ihtimali var.

agazi' Alıntı:
gecici şifreyle denedim ilk 3 kişiyi hemen e-okula aktardı. sonra takıldı.
güvenlik olarak çekincelerim olduğu için fazla uğraşmadım. ama güvenilirse çok güzel arkadaşlar
numarasını, şubesini giriyorsun, resmi çekiyorsun gönder diyorsun hemen e okula yuklüyor çok hoşuma gitti. :++:
Takilma problemi internet baglantisindan kaynaklanabilir. Boyle durumlarda Subeleri Yenile secilip yeniden giris yapilirsa problem duzelebilir.

s.alkaya' Alıntı:
ben de geçici bir şifre oluşturup denedim ve 3 tanesini yaptı 4 resim yüklenirken lütfen bekleyiniz diyor ve başka bir ekrana geçmiyor. Başarılı bir çalışma olmuş yalnız güvenlik yönünden sıkıntı olabilme ihtimali var.
Bu uygulamayi surekli e-okula fotograf yuklemeyle gorevlendirilen bir ogretmen olarak kendi ihtiyaclarim dogrultusunda hazirladim baskalarinin da faydalanmasi icin yayinladim. Kimsenin sifresini calmak gibi bir niyetim yok.
Bu bir itimat meselesi. Deneyen, riskli gorup denemeyen, gorus bildiren tum arkadaslara tesekkurler..

Geri