Çalıştığım okulda "Norm açığı oluşacağından dolayı" Fen Lisesine Atamam uygun görülmedi

Kodla Büyü

pascalant

Site Gezgini
Arkadaşlar merhaba fen lisesine atanmak için dilekçe vermiştim ismin bakanlığa kadar gitti.

Bakanlık ise çalıştığım okulda "eğitim öğretimi aksatacak şekilde norm açığı oluşacağından dolayı" Fen lisesine atanmamı uygun görmemiş.

Böyle bir şey ile karşılaşan ya da bilgisi olan var mı arkadaşlar?

İlginç geldi. Tayin döneminde açılırsa illaki dolar diye düşünüyorum.

Son düzenleme:
Olabilir hocam neden uygun görmediler acaba...
Oysa benden başka başvuran da yoktu.
Sendika, siyasi görüş, daha önce okul idaresi veya Milli eğitim'in dediği birşeye karşı çıkma..gibi durumlar olabilir.. Bu arada bilgiyi nereden aldınız, okuldan mı, Milli Eğtiim'den mi yoksa mebbisinizde mi yazıyor, o da önemli.

Arkadaşlar merhaba fen lisesine atanmak için dilekçe vermiştim ismin bakanlığa kadar gitti.

Bakanlık ise çalıştığım okulda "eğitim öğretimi aksatacak şekilde norm açığı oluşacağından dolayı" Fen lisesine atanmamı uygun görmemiş.

Fen lisesine norma düşenler mi gidiyor? Okulda tek öğretmen olanlar bu teoriye göre çakılı kadro. il içi ve il dışı yerde isteyemeyiz..
Memlekete gitme hayellerim sona mı erdi ne!

Proje lisesi il disi atamalari mi hocam

• Beğen
Tepkiler: aak
Okul idaresi sizi milli eğitime istiyoruz bu kişiyi diye tavsiye vermemiş olabilir. İl milli eğitim de öğretmenin şahsi isteği olup okul idaresi tarafından bir talep yoktur diye belirtmiş olabilir.

2018'de fen lisesine atandım. Normalde köy okulunda tek bilişimciydim. BTR görevimi fen lisesinde yapıyordum. İki gün kendi okulumda üç gün fen lisesindeydim. Fen lisesi müdürü, "Eğer sende istersen kadronu buraya alalım." dedi. Bende kabul ettim. Dilekçe verdim. Kararnamem geldi ve fen lisesine atandım. Siz de durumlar nasıl gelişti bilmiyorum. Eğer benim olay gibi fen lisesi müdürü sana teklif ettiyse atanmaman ilginç. Ama sen kendin başvurduysan atanmaman normal. Bir de bu işin norm açığı ile ilgisi yok. Ben köy okulundan fen lisesine atanınca köy okulu bir yıl bilişim öğretmeni olmadan devam etti.

Okul idaresi sizi milli eğitime istiyoruz bu kişiyi diye tavsiye vermemiş olabilir. İl milli eğitim de öğretmenin şahsi isteği olup okul idaresi tarafından bir talep yoktur diye belirtmiş olabilir.
Hocam dilekçe vermeden okul idaresi ile birebir görüşüp anlaştık. Onların istememesi söz konusu olacağını sanmıyorum. Öyle olsaydı söylerlerdi heralde ben de dilekçe vermezdim. Onlar da benim atanmamı beklerken olmadığını öğrendiler.

2018'de fen lisesine atandım. Normalde köy okulunda tek bilişimciydim. BTR görevimi fen lisesinde yapıyordum. İki gün kendi okulumda üç gün fen lisesindeydim. Fen lisesi müdürü, "Eğer sende istersen kadronu buraya alalım." dedi. Bende kabul ettim. Dilekçe verdim. Kararnamem geldi ve fen lisesine atandım. Siz de durumlar nasıl gelişti bilmiyorum. Eğer benim olay gibi fen lisesi müdürü sana teklif ettiyse atanmaman ilginç. Ama sen kendin başvurduysan atanmaman normal. Bir de bu işin norm açığı ile ilgisi yok. Ben köy okulundan fen lisesine atanınca köy okulu bir yıl bilişim öğretmeni olmadan devam etti.
Hocam okul idaresi ile anlaşmıştık. Arkamdan birşey döndüyse bilemem.
Beni onlar teklif etmişti.

Hocam dilekçe vermeden okul idaresi ile birebir görüşüp anlaştık. Onların istememesi söz konusu olacağını sanmıyorum. Öyle olsaydı söylerlerdi heralde ben de dilekçe vermezdim. Onlar da benim atanmamı beklerken olmadığını öğrendiler.
O zaman isin icinde baska bir is var.Yukaridan baska biri icin senin onunu kesmisler.Cok ayip bor durum okul idaresinin anlastigi ogretmeni iptal etmek cok buyuk terbiyesizlik.Ben de fen lisesindeyim ben de anlasarak geldim bakanlik boyle bir cevap vermedi.Hatta eski okul mudurum senin onunu kesecem dedi sonra da ne halin varsa gor bizi istemeyeni biz de istemeyiz diye serzeniste bulunmustu

Hocam okul idaresi ile anlaşmıştık. Arkamdan birşey döndüyse bilemem.
Beni onlar teklif etmişti.
Bu işlerin suyunu çıkardılar yok proje okuluna tayinde yok bu tür fen lisesi işlerinde. Açın tüm okulları mebbis üzerinden böyle o istedi bu istemedi ne gerek var.

O zaman isin icinde baska bir is var.Yukaridan baska biri icin senin onunu kesmisler.Cok ayip bor durum okul idaresinin anlastigi ogretmeni iptal etmek cok buyuk terbiyesizlik.Ben de fen lisesindeyim ben de anlasarak geldim bakanlik boyle bir cevap vermedi.Hatta eski okul mudurum senin onunu kesecem dedi sonra da ne halin varsa gor bizi istemeyeni biz de istemeyiz diye serzeniste bulunmustu
Böyle idarecileri duyunca sinirlerim zıplıyor. Sen kimsin ulen yok ön kesecekmiş de onu istemeyeni istemezmiş de. Padişah mısın arkadaş. Senin de müdürlüğün yukarıdan gelecek bir a4 kağıdına bakıyor. Asıl mesleğin öğretmenlik. Artist.

Proje okullarına il dışı atama yapılıyor mu?
Proje yürütücüsü genel müdürlük veya eğitim kurumunun bağlı bulunduğu genel müdürlükçe aksi ayrıca kararlaştırılmadıkça atanacağı eğitim kurumunun bulunduğu ilde görev yapıyor olmak.
diye şart var ama aşağıdaki şekilde istisnai durum belirtmişler.
Mesleki ve teknik eğitim kurumlarının ülke genelinde yaygın olmayan Bakanlıkça belirlenen alanlarına atanacak atölye ve laboratuvar öğretmenleri bakımından bu şart aranmaz.

Benim takıldığım olay bakanlığın eğitim öğretimi aksatacak şekilde norm açığı oluşacak demesi. Böyle bir durum ile karşılaşan yok sanırım.

"Bizi istemeyeni, biz de istemeyiz nedir ya? Nereden alıyor müdür bu gücü? Sanki paramı sen veriyorsun, böyle müdürleri sallandıracan aslında, bi daha yapmazlar..."

Bu durumda benim aklıma şu geldi açıkçası; okul istedi, ilden bakanlığa gitti ama oraya gelmek isteyen birisi sonradan karar verdi ve araya başkalarını sokarak iptal ettirdi sizin atamayı. Yıl içinde görevlendirme birisi gelirse olay öyle olmuş diye düşünürüm. Seneye o kişi oraya tayin olur. Görevlendirme oluyor mu bilmiyorum proje okullarına ama aklıma gelen tek şey o. (Gerçi başka okuldan bir bilişim öğretmeni geliyor derslere demişlerdi. Görevlendirme oluyor sanırım.) Ben bu yıl kasım ayı gibi geçsem mi diye düşündüm proje okuluna. Proje okullarındaki arkadaşlarımla görüştüm ve öğretmenlikten zevk alıyoruz gerçekten. Aldığını veren hatta şu konuyu işleyeceğiz dediğimde haftaya onu çalışmış öğrenciler oluyor. 34 kişi ile 17 takım kurdum projeler için onlara çalışıyoruz dediler. Ara tatilde açık olan fen lisesine gittim müdür bey ile görüştük. Hocam 2 yıldır öğretmen arıyorum gelmek istemedi bilişimciler. Sen kendin gönüllü geldin ben çalışmak isterim sizinle dedi. Mayısta bayram sonrası gittim dilekçeyi verdim ve iki hafta evvel kararname geldi, geçen hafta içinde ilişik keserek başladım yeni okulda. Şu an heyecan içinde bekliyorum eylül ayını. Okul ve il tamam dedikten sonra bakanlıktan dönmesi aklıma başka şeyler getirmedi değil ama hayırlısı inşallah.

Ben hep dua ettim; Allah'ım eğer bu iş benim için hayırlı değilse başka birisi araya girsin ve hakkımda hayırlı olan olsun dedim. Belki sizin içinde hayırlısı bu şekildedir.

Proje okullarına il dışı atama yapılıyor mu?
Öyle olduğunu duydum. Bir ildeki proje okulu bir ildeki öğretmeni istiyoruz diyebiliyormuş. Bu durumda bakanlık ne der onu bilemiyorum.

Son düzenleme:
Geri