Çalışan araba çalışmıyor

Kodla Büyü

0nursah

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Mesajlar
406
arkadaşlar sabah okulun önüne bıraktığım araba akşam çalışmadı. sabah herşey gayet normaldi, akşamında ise marşa basıyorum zorluyor bayağı ama bir türlü çalışmıyor. fark ettiğim bişey var anahtari çevirince lambalar sönünceye kadar birkaç saniye gelen ses şimdi gelmiyor. sabah gelirken benzin ve gazı fullemiştim acaba yakıtta mı sorun var arabaya yakıt mı gelmiyordiye düşündüm ama benzini de sürekli aldığım yerden aldım.(moil-milangaz) sorunun ne olabileceği hakkında fikri olan varmı?
 
Arabanın marka, model, yılı gibi etkenler cevabı etkileyebilir.
İmmo izin vermiyor olabilir.
Benzin pompası arızalı olabilir.
Lakin bir ihtimaldirki, marş motorunun kollektörü de olabilir.
Marka, model, yıl.
 
sigorta atmış,
yakıt filtresi veya pompası sorun yaratmış,
beyin bozulmuş,
anhtarınızın motor kilitleme özelliği sorunlu,
olabilir.
 
marka model yıl farketmez aga kontağı açınca ses gelmiyorsa benzin pompası çalışmıyor demektir. yada immobilizer
 
easytr' Alıntı:
lambalar sönünceye kadar gelen ses benzin pompasıdır. sizinde bu pompanız bozulmuş. pahalı bir parçadır, şamandrası ile beraber komple değiştirin. benzini çeyrek depo altında uzun süre kullandı iseniz pompanız bundan dolayı yanmıştır.
tam olarak açıklaması budur abi
 
teşekkür ederim yardımınız için dediğiniz gibi benzin pompası sorun çıkarmış. hallettik çalıştı şimdi. tekrardan teşekkürler
 
aynı sorun geçenlerde bende de oldu marşa basıyor çalışmıyordu. Sonuç sigorta atmış.
 
Yeri değil ama benimde de araçla ilgili bir problemim var araç çalıştırdıktan sonra motor soğukken stop ediyor motor ısındıktan sonra sorun yok bir de zor çalışıyor neden olabilir? Araç benzinli uno..
 
@hbasdereli hocam sizin probleminiz, boğaz kelebeğinin pislik tutmasından kaynaklanabilir. temizletin bence. eğer temizletince bir kaç hafta içinde yine yaparsa değiştirmeniz gerekecektir. aynı sorunu bir kaç ay önce bende yaşadım. serviste 500 tl istediler parça için, dışarıda 300 e hallettim. benim araç clio 2004 model.
 
hbasdereli' Alıntı:
Yeri değil ama benimde de araçla ilgili bir problemim var araç çalıştırdıktan sonra motor soğukken stop ediyor motor ısındıktan sonra sorun yok bir de zor çalışıyor neden olabilir? Araç benzinli uno..

lpg li ise lpg beynine bide buji platin ve buji kablolarına baktır hocam
 
Geri
Üst