Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç


ertann83

Scratch Renk Toplarını Yakala

Scratch programına yeni başlayanlar için giriş seviyesinde bir uygulama geliştiriyoruz. Uygulama da renk skalasına doğru gelen renkli topları ayni renge getirmeye çalışıyoruz. Renk skalasını sağ sol yön tuşları ile ceviriyoruz.

ertann83, 19 Ekim 2019
astalavista23 ve metafor bunu beğendi.
  • AsurBanipal
   Hocam emeğinize sağlık teşekkürler, video anlatımdaki kodlarla "https://scratch.mit.edu/projects/337242276/editor/" burdaki kodlar farklı video anlatım eksik olmuş gibi anlatımdaki kodlarla stabil çalışmıyor site üzerindeki kodlarla güncelleyince çalışıyor. Site üzerinde haber sal kodunu hiç kullanmamışsınız.
   ertann83 bunu beğendi.
  • ertann83
   Farkli zamanlarda yaptigim icin bir uyumsuzluk olmus hocam. Ilk firsatta guncelleyecegim. Ilginiz icin tesekkur ederim
  • ertann83
   Hocam sitedeki kodlar ile video anlatımındaki kodlar farklı olmuş. Sitedeki kodların anlaşılması zor olacağını düşündüğüm için daha basit bir yöntemle yaptım (Haber sal bloğu işi kolaylaştırdı) ve videoyu çektim. Sitedeki kodları videoda anlattığım gibi güncelledim. Video anlatımında kodların stabil olmadığını farketmişsiniz stabil olmamasının sebebi de, renk toplarını ikiz yarattığımız zaman başlangıç konumlarına almamışım.
  • AsurBanipal
   Hocam tekrardan emeğinize sağlık, ben sitedeki kodlar üzerinden hazırlanıp öğrencilerime anlattım çok güzel oldu sınıf içi yarışma da yaptık en çok puan şeklinde çok keyifliydi, elinize emeğinize sağlık, güncellenen kodlar da stabil olmuş dediğiniz gibi haber sal komutları daha basit.
   Paylaşımlarınızdan çok faydalanıyorum teşekkürler iyi çalışmalar.
  • ertann83
   Rica ederim hocam faydali olabiliyorsak ne mutlu bize. Bende size tesekkur ederim yaptigim hatayi sizin sayenizde tespit ettim. Calismalarinizda basarilar dilerim.
   AsurBanipal bunu beğendi.
  • astalavista23
   Emeğine Sağlık Hocam.
   ertann83 bunu beğendi.
  • ertann83
   Tesekkur ederim
  Görüntülenecek hiçbir yorum yok.
 • Kategori:
  Scratch Eğitimleri
  Yükleyen Kişi:
  ertann83
  Tarih:
  19 Ekim 2019
  Görüntülenme Sayısı:
  2.783
  Yorum Sayısı:
  7