Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç


ertann83

Scratch Ile Kuşbakışı Oyun Yapımı

ertann83, 5 Ekim 2018
mkankan ve a_tunc1905 bunu beğendi.
  • mkankan
   Teşekkürler hocam.
   ertann83 bunu beğendi.
  • ertann83
   @mkankan, Rica ederim hocam beğendiğinize sevindim
  • mkankan
   Hocam şöyle bir problem yaşıyorum. Ana karakter hareket ederken ekrandaki diğer karakterler kuklalar da farklı ekranlara geçtikçe bizimle hareket ediyor. Bu sorunu nasıl aşarız.
  • ertann83
   @mkankan hocam ekleyeceğiniz tüm karakterleri arkaplanlar gibi x ve y değişken değerini kullanmalısınız. Örneğin sağ altta kukla10 arkaplanı var. diyelim ki onun üzerinde bir karakter ekleyeceksiniz. kukla 10 karakterinin x ve y değerinde x+480 değeri y değerinde de y-360 değeri var. Siz karakterinize örnek olarak x+500 y değerine de y - 250 gibi değer verirseniz o karakter yerinde sabit kalacaktır. sizin ana karakteriniz ile hareket etmeyecektir. resim ekleyemedim mesajıma ekleyebilsem cok daha rahat anlaşılır olacaktı.
  • mkankan
   Hocam aaslında ben tam anlatamadım. şimdi ana karakter diğer karakterlerle aynı sahne de olmadığı sürece problem olmuyor. Yani diğer karakterler belirlediğim bölgelerde rastgele veya belirlenen alanlar içerisinde hareketr ediyorlar lakin ana karakterle aynı sahne içerisinde olunca bu sefer ana karakter hareket edince ana karakterle birlikte sürükleniyorlar. Mesela ana karakterimiz bir asker. Diğer karakterler zombi.
  • ertann83
   @mkankan hocam Diger karakterlerin hareketi ve konum ayarlamasi ile ilgili bir kac gune bir ders hazirlayacagim. Benim kendi ogrencilerimde bu sıkıntıyı yasadilar. Ilginiz icin tesekkur ederim.
  Görüntülenecek hiçbir yorum yok.
 • Kategori:
  Scratch Eğitimleri
  Yükleyen Kişi:
  ertann83
  Tarih:
  5 Ekim 2018
  Görüntülenme Sayısı:
  2.244
  Yorum Sayısı:
  7