zyxel modem ıp almıyor

Kodla Büyü

porry

Aktif Üye
Merhaba arkadaşlar bizim okulda zyxel modem var.Wlan ve Dsl ışığı yanıyor fakat internet ışığı yanmıyor.Telekomu aradım ıp alamıyor dediler.Modemi tekrar kurun dediler.Bunları yapmama rağman yine aynı sorun var.Buna nasıl çözebiliirim.Meb hattı var.

Evinizde net varsa okulun modemini evinize götürüp sizin kullanıcı adınız ve şifrenizle test edin. Eğeğr ip alarak nete bağlanıyorsa okula gittiğinizde telekomu arayarak, ağzınızı açıp gözünüzü yumabilirsiniz. :) Net bağlantısında sıkıntı olmadığından emin olduğunuz yerdede modem aynısını yapıyor ise garantiye yollarsınız. Garantisi yoksa firmware güncellemesi v.s. deneyebilirsiniz. Sonuçsuz kalırsa yeni bir modem almak zorunda kalırsınız.

benzer sorun bizde de var. modeme kablosuz bağlanmak istediğimizde sınırlı bağlantı hatası veriyor. modemi kapatıp açıyorum kablosuz bağlanıyor ama bir süre sonra tekrar sınırlı bağlantı hatası veriyor. et'ler geldi okulumuza ve bağlanan bilgisayar sayısı arttı. sorunun bundan kaynaklandığını tahmin ediyorum. her gün illa açıp kapatacakmıyız bu modemi yok mudur bir çözümü?

Geri