Zorunlu hizmetin tamamlanması acill

Kodla Büyü

blueand

Aktif Üye
Arkadaşlar merhaba. Acil bir sorum var.
Şuan toplam hizmet sürem 6 yıl 5 gün.
Önceki çalıştığım yerler
Van ili 3.bölge 5.hizmet alanı 3 yıl 8 ay
İstanbul 1.bölge 5.hizmet alanı 2 yıl 4 ay

İstanbuldaki okulumun zorunlu çalışma süresi 6 yıl. Ben toplamda 6 yılı tamamlamış olduğumdan zorunlu hizmetimiz tamamlamış olmuyor muyum. Lütfen cevap verin acil

Son çalıştığınız kuruma tabi oluyorsunuz. 6 yıl diyorsunuz o zaman bitmiş hocam geçmiş olsun.

Hocam emin misiniz. Ben de dediğiniz gibi düşünüyorum ama ilçe memi aradım bir şef ile konuştum yok olmaz diyor neymiş son okulumda 6 yıl çalışmam gerekiyormuş.

Öyle saçmalık olur mu hocam? Ben önceki okulumda 4 yıl, sonrakinde 1 yıl çalışarak 5 yıl olan zorunlu hizmetimi tamamladım. Aynı okulda o süre tamamlanacak diye bişey yok.

Hocam o şef kadın bana diyor ki siz vandan İstanbula isteğe bağlı yer değiştirme yaptınız diyor .zorunlu nedenlerden dolayı yapsaydınız diğer çalıştığınız yerdeki süreler de eğlenirdik diyor . Saçmalığa bakın ben atıyorum şimdi bu okulda 3 yılım doluyor antalyaya muğlaya tayin istesem orda da mı 7 yıl çalışacağım. Saçmalığa bakın ya sinirlerim bozuldu hocam şu kadına yönetmeliği göstermek istiyorum.
Atama yer değiştirme yönetmeliğine baktım madde 27 de benle alakalı bir yer var ama tam emin değilim . Görev yeri değiştirilenler diye bir ifade var onda takılıyorum ben de acaba başka bir maddede mi benim durumumu anlatıyor bulamadım.

blueand' Alıntı:
Hocam emin misiniz. Ben de dediğiniz gibi düşünüyorum ama ilçe memi aradım bir şef ile konuştum yok olmaz diyor neymiş son okulumda 6 yıl çalışmam gerekiyormuş.

Yohh A.. rtık. yuh bir de şef diye oturtmuşlar oraya :x önceki okullarda çalıştığınız süre son çalıştığınız okulun zorunlu çalışma süresinden düşülür. Yani son okulun zorunlu çalışma süresine tabi oluyorsunuz.

blueand' Alıntı:
Hocam o şef kadın bana diyor ki siz vandan İstanbula isteğe bağlı yer değiştirme yaptınız diyor .zorunlu nedenlerden dolayı yapsaydınız diğer çalıştığınız yerdeki süreler de eğlenirdik diyor . Saçmalığa bakın ben atıyorum şimdi bu okulda 3 yılım doluyor antalyaya muğlaya tayin istesem orda da mı 7 yıl çalışacağım. Saçmalığa bakın ya sinirlerim bozuldu hocam şu kadına yönetmeliği göstermek istiyorum.
Atama yer değiştirme yönetmeliğine baktım madde 27 de benle alakalı bir yer var ama tam emin değilim . Görev yeri değiştirilenler diye bir ifade var onda takılıyorum ben de acaba başka bir maddede mi benim durumumu anlatıyor bulamadım.
sen ona buranın adresini ver

Son değişikliklerle değiştimi bilmiyorum ancak eski yönetmeliğe göre mecburi hizmetinizi tamamlamış olmanız gerekiyor. Bilgi edinmeden başvuru yaparak sorun, birde okulunuza dilekçe verin mebbise zorunlu hizmet tamamlandı olarak işletin. İl/ilçe özlük büroları işlemesi gerek.

önceki okulumun zorunlu hizmeti 5 yıldı 3. yılımda tayin istedim ve şimdiki okuluma geldim. Şimdiki okulumun zorunlu hizmeti 4 yıldı ve 4. yılımda zorunlu hizmetim kalktı ve zorunlu hizmet ek puanı almaya başladım.

hocam kalkar zorunlu hizmet o kadın hangi makamda oturduğunu ve yönetmelikleri bilmiyor bence... Eeee başkasının eliyle makama gelinirse bir halt bilmeden milleti mağdur ederler ne olacak. Yöentmeliği bul göster hala itiraz eder ise yönetmeliğin ekte olduğu bir dilekçe yaz var bakalım ne halt edecek...

saçmalamış. 4-5 yılda bir yer değiştiren birisi 30 sene de doğuda çalışsa zorunlu hizmeti bitmez onun hesaba göre :)

dilekçeyi ver bırak, 1 ay içinde kaldırmazlarsa tekit(hatırlatma) yazısı yaz, yine cevap yazmazsa idare mahkemesine bizzat şefi şikayet et.
Madde çok net, diyor ki son atandığı yerin süresi geçerlidir.
Şimdi gelelim kadının sen isteğe bağlı geldin demesine, biraz zeka olsa açıp mebbisine baksa van-istanbul geçişin zorunlu hizmete bağlı diye yazar, o geçiş kararnameni bul orda da zorunlu hizmete bağlı yer değiştirme der, bende başka yerde tamamladım.
Bir diğer husus bunu yapmayan şef hakkında görevi ihmalden şikayet edebilirsin ayrıca.

Geri