Zorunlu Hizmeti 30 Eylül itibariyle bitenler bakabilir mi?

Kodla Büyü

Papsukkal

Aktif Üye
Arkadaşlar eşimin atama sayfasına girdiğimizde (30 eylül itibariyle zorunlu hizmeti bitecek ) sadece zorunlu hizmet bölgesindeki okullar açılıyor. Atama sayfasında çalışma süresi 6 yıl 23 gün yazıyor (bulunduğumuz yerin zorunlu süresi 6 yıl) ama zorunlu hizmeti olmayan birine açılan okullar ona gözükmüyor. Bölüm tarih. Aynı sıkıntıyı yaşayan var mı acaba? Ya da neden böyle bir şey olabilir fikri olan?

Hocam aynı durumu yaşıyorum...5 Eylül de göreve başladım...hizmet süresi 5 yıl 25 gün yazıyor...ama zorunlu hizmet bölgesi olan tercihler görünüyor sadece...il milli eğitim atamayı aradım bakanlığı arayacaklar düzeltilmesi için...öğle tatili şu anda...öğlenden sonra arayıp bir daha bilgi alacağım...

bilisimcomu' Alıntı:
Hocam aynı durumu yaşıyorum...5 Eylül de göreve başladım...hizmet süresi 5 yıl 25 gün yazıyor...ama zorunlu hizmet bölgesi olan tercihler görünüyor sadece...il milli eğitim atamayı aradım bakanlığı arayacaklar düzeltilmesi için...öğle tatili şu anda...öğlenden sonra arayıp bir daha bilgi alacağım...

Teşekkürler hocam. İnşallah sistemsel bir sıkıntıdır ve çözülür.

Hocam peki şey konusunda bilginiz var mı:acaba geçen senelerde bizim durumumuzda olanlara tüm iller gözüktü mü...?ben mi yanlış biliyorum acaba...?

İller arası isteğe ve zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı yer değiştirme başvurusunda bulunacaklardan 30 Eylül 2016 itibari ile zorunlu hizmet çalışma sürelerini tamamlayanların belirlenmesi amacı ile otomatik analiz çalıştırılmaktadır.

Sistem 17.06.2016 saat 11.00'da tekrar açılacaktır.

Anlayışınız için teşekkürler.

http://ikbs.meb.gov.tr/ DE BU UYARIYI VERIYOR BİLGİLERİNİZE ARKADASLAR...

Hocam Güncelleme yapılacakmış sık sık kontrol etsinler Denmiş...milli Eğitimden öyle dediler...düzeltilecek galiba...

Yok mu bu konuda gelişme, bi arkadaşta da aynı problem var 3 yıllık zorunlu hizmet bölgesi 3 yıl 18 gün gün çalışma süresi zorunlu hizmet yapıyor gözüküyor bu otomatik mi düzeltilecek?

Milli Eğitimden aradılar birazdan düzeltilecek bilginiz olsun dediler bakıyorum ama hala durum aynı bende...

Arkadaşlar benim sorunum düzeldi...şimdi okulların tümü gözüküyor tabi böte olduğum için eksikler var...

30 eylul itibari ile benim 3 yıl 4 gün yazıyor ve zorunlu hizmet kalktı deniyor.benim okul zorunlu 3 yıl...eger zorunlu 3 yıldan fazla ise okulunuz kalkmaz...neyse beni takıldıgım nokta durumunuz kısmına ne diyecegiz... zorunlu hizmet kalktı 30 eylul itibari ile de hangisini işaretleyecez...anlamadım...

bilen var mı?

egitimhaneden buldum cevabı..3 yılını dolduranlar beyana dayalı ksımı doldurmasına gerek yokmuş kutucukları da boş bırakın..kaydet kısmında bir hata çıkarsa atamayı arayın bilgilenin...kendin pişir kendin ye gibi oldu... :mrgreen:

Geri