ZORUNLU hizmet

Kodla Büyü

gelişimci

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar eşim özelde çalışıyor
geçen yıl norm fazlalığından doğu hizmeti sayılan bir köye tayin istedim ki bakan beyimizin ne yapacağı belli olmaz eş durumundan muaf saymaz diye garanti olsu dedim
fakat şuan kendi okulumda hiç dersim yok ve merkezdeki okullarda görevliyim
sorum şu: benim doğu hizmeti görevim sayılıyor mu yoksa merkezdeki okullarda görevliyim diye sayılmıyor mu :?:

Re: doğu hizmeti

peki hocam ben doğu görevinden mağdur olmamak için o zaman kendi okulumda ders yoksa dahi diğer okullarda yapılan görevlendirmeleri istemeyebilirim değil mi böyle bir hakkım var o zaman

kadronuzun bulunduğu okulun özelliklerinden faydalanırsınız hocam

valilik görevlendirmesi olmadığı müddetce kendi okulunuzun sartları gecerli olur

glimmer hocam günaydınlar :)
yani 3 gün ders için okullara görevliyim ama bu da benim isteğimle olmadı şu okullara görevlisin denildi gittim bunu ilçe görevlendirmiş oluyor değil mi
2 gün de BTR yim zaten

hocam kendi okulunuzda da görev yapıyorsanız sorun yok. örneğin kendi okulunuzda 1 gün bile çalışıyor olmanız yeterli doğu görevinden sayılır.Ama haftanın 5 günü başka bir yerde görevli iseniz mesela sınıfçılarda oluyor genelde adamı başka okula görevlendiriyorlar kendi okulu ile ilişkisi olmuyor onun gibi ise doğu görevinden sayılmaz.Yani hizmet puanını nerden aldığınız önemli.

hocam sana da günaydın :)
sen mebbise gir mak görevlendirmen valiliktense mebbistre görülür aksi halde görü,lmez.
görülmüosa da sıkıntı yok demektir

hocam doğu hizmeti diye bişey yok artık kalktı siz neden bahsediyorsunuz anlamadım artık öyle bişey yok

Hocam mebbis den görebiliyosunuz eğer yapıyor kısmı pasifse doğu hizmetiniz dondurulmuştur evlilikten dolayı aktifse yani koyu renkli ise yapıyosunuzdur

hamuş' Alıntı:
hocam doğu hizmeti diye bişey yok artık kalktı siz neden bahsediyorsunuz anlamadım artık öyle bişey yok
Hocam 2010 yılındaki aftan bahsediyorsun tamam da 2010 yılından sonra öğretmenlerin atandığını düşünemedin sanırım.

2010 aralıkta göreve başladım
hocalarım herkes farklı cevap vermiş
İE den baktığımda 'Zorunlu Çalışma Yükümlüsü' yazısı pasif
chrome den baktığımda ise koyu renkli gözüküyor @eddy57 hocam :)
mebbiste hizmet puanımı kadromun olduğu okuldan değil, ders görevi yaptığım okuldan vermişler bu arada

hocam görevlendirildiğiniz okulun şartları geçerlidir...Muhtemelen 6 aylık görevlendirmeler dahilinde yapılıyor..Valilik en fazla 6 aylık görevlendirme verebiliyor..Ben de istanbulda bakanlık adına il milli eğitimde kitap komisyonlarında 2 yıl çalıştım... bunun içinde okulumun puanı 20 iken ben her yıl 10 puan aldım...çünkü istanbul mebin puanı 10 du... bunun içinde görevlendirildiğiniz okul doğu hizmetine giriyosa şanslısınız...

hamuş' Alıntı:

:eek:

al işte..

siz aftan yararlandınız ve ve hiç doğuya gitmediniz değil mi..

doğu hizmeti diye bir şey yok. zorunlu hizmet diye bir şey var. ülkenin en batısında bile yapılabilir.

yasarsahbaz' Alıntı:
hamuş' Alıntı:
Hocam 2010 yılındaki aftan bahsediyorsun tamam da 2010 yılından sonra öğretmenlerin atandığını düşünemedin sanırım.
nasıl konuşuyorsunuz siz tanımadığınız kişilerle düşünemedim siz kendi öğretmenliğinize bakın bu şekilde basit cümlelerlede yazmak olsun diye yazmayın

tayinci42' Alıntı:
hamuş' Alıntı:

:eek:

al işte..

siz aftan yararlandınız ve ve hiç doğuya gitmediniz değil mi..
hayır hocam yargısız infaz yapmayın lütfen siz kendinize bakın doğu görevide yaptım çocukluğumda babamdan dolayı doğuda geçti bir daha böyle ithamlarda bulunmayın

hocam artık doğu hizmeti yok artık batıya tayininiz çıkmış olsa bile ilçeden ilçeye değişiyor örneğin kastamonuya atandınız kastamonunun merkez puanı ile işte ücra bir ilçesinin puanı farklı o zamanda eski ismi doğu görevi olan şuan ki adı zorunlu hizmetinizi yapmış oluyorsunuz

tamam beyler niye sıkıntı yapıosunuz
ha doğu hizmeti ha zorunlu hizmet sayın hocam sadece adı değişti eskiden de doğu hizmetini batıda yapabilioduk şimdid dde zorunlu hizmeti batıda yapabilioruz.
gelisimci hocam mebbisten görevlendirmen yapılmıssa bildiğim kadarıyla kendi okulundan faydalanamıosun
hatta bu sürec kendi okulunun görev süresini bile doldur saymıo die biliorum

glimmer' Alıntı:
tamam beyler niye sıkıntı yapıosunuz
ha doğu hizmeti ha zorunlu hizmet sayın hocam sadece adı değişti eskiden de doğu hizmetini batıda yapabilioduk şimdid dde zorunlu hizmeti batıda yapabilioruz.
gelisimci hocam mebbisten görevlendirmen yapılmıssa bildiğim kadarıyla kendi okulundan faydalanamıosun
hatta bu sürec kendi okulunun görev süresini bile doldur saymıo die biliorum

sayın hocam tüm görevlendirmeler mebbis'e işlenir. Meslektaşımız zorunlu hizmeti nereye görevlendirilirse görevlendirilsin ifa ediyor. tek farkla görevlendirildiği kurumun hizmet puanını alır, bunun dışında negatif bir etkisi olmaz.

arkadaşlar herkes farkklı soyleyince benim de iyice kafam karıştı
dun bir sendika yetkilisinden edindiğim bilgiye gore (Not: sendikalı değilim);
kendi okulumda dersim olmadığı için ZORUNLU hizmetten ve puanından faydalanamıyormuşum ve mbbis de sadece sir tane görevlendirildiğim okulum görunuyor ve onun hizmet puanından faydalanıyorum ki en merkezi okullurdan biri :(
ben de ikinci donem dilekçe yazıp zorunlu hizmetten muaf olmak için atama istedim fakat şu an yararlanamıyorum diğer okullardaki ders görevinin iptal edilmesini sadece valilik görevlendirmesi olan BTR görevlendirmesini istiyorum diye dilekçe yazmak istiyorum
buruyu bi arkadaş valilik görevlendirmelerinde jorunlu hizmetten muaf olmazsın demiş
bu şekilde doğru bir yol izlemiş olur muyum?

Geri