Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

Zorunlu hizmet yükümlülüğü

Konu, 'Meb Atama ve Yer Değiştirme' kısmında anadolu_bote tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. anadolu_bote

anadolu_bote Aktif Üye

Arkadaşlar zorunlu hizmet yükümlülüğü ile ilgili şöyle bir derdim var. Eşim zorunlu hizmetinin bitmesine 1 yıl kala 2010 yılında bundan muaf oldu. Ben de bu muafiyet işleminden sonra kadrolu ilk atama zorunlu hizmet sayılmayan bir okula atandım. Şimdi merak ettiğim konu eşim muaf olduğu için ben muaf olamayıp heryıl zorunlu hizmetimi ertelettirecek miyim? Yoksa bende eşim muaf olduğu için muaf mı olacağım. Bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

2. evrim0626

evrim0626 Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

evli olduğun sürece muafsın. Allah korusun olumsuz bir durum olduğunda zorunlu hizmete gidersiniz.

3. anadolu_bote

anadolu_bote Aktif Üye

Mebbiste Zorunlu Hizmeti bölümünde Zorunlu Çalışma Yükümlüsü yazmaya devam edecek mi peki?

4. biltek2007

biltek2007 Hiperaktif Üye Hiperaktif

Edecek hocam, o bilgi değişmez. Af zamanında siz de kurumda olsaydınız orada muaf yazacaktı.

5. anadolu_bote

anadolu_bote Aktif Üye

2010 yılında muaf olanlarda muaf yazmıyor hocam. Zorunlu çalışma yükümlüsü değil yazıyor. Eşim kadrolu öğretmen olduğu için ben muaf olamıyor muyum bu durumda? Eşlerden biri yapmışsa diğeri yapmış sayılmaz mı hocam.

6. omd

omd Hiperaktif Üye Hiperaktif

Aranı iyi tutmaya devam et sen hocam. Arada çiçek al, tatlı sözler söyle :D Her gün hatrını sor filan. :puhaha:

Şaka bi yana, bi yastıkta kocayın hocam :)

7. biltek2007

biltek2007 Hiperaktif Üye Hiperaktif

Hocam o eskidendi. Şimdiki durumda bir eş yapıp, bir eş yapmamışsa, MEB yapmayan eşi de yaptırmak için aileyi parçalamayı bile göze alıyor. Dert değil onlar için.

Yani siz arkadaşın dediği gibi bir yastıkta kocayın inşallah :) Hatta Emekli olun :)

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal