Zorunlu hizmet yükümlülüğü

Kodla Büyü

anadolu_bote

Aktif Üye
Arkadaşlar zorunlu hizmet yükümlülüğü ile ilgili şöyle bir derdim var. Eşim zorunlu hizmetinin bitmesine 1 yıl kala 2010 yılında bundan muaf oldu. Ben de bu muafiyet işleminden sonra kadrolu ilk atama zorunlu hizmet sayılmayan bir okula atandım. Şimdi merak ettiğim konu eşim muaf olduğu için ben muaf olamayıp heryıl zorunlu hizmetimi ertelettirecek miyim? Yoksa bende eşim muaf olduğu için muaf mı olacağım. Bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

evli olduğun sürece muafsın. Allah korusun olumsuz bir durum olduğunda zorunlu hizmete gidersiniz.

Edecek hocam, o bilgi değişmez. Af zamanında siz de kurumda olsaydınız orada muaf yazacaktı.

biltek2007' Alıntı:
Edecek hocam, o bilgi değişmez. Af zamanında siz de kurumda olsaydınız orada muaf yazacaktı.

2010 yılında muaf olanlarda muaf yazmıyor hocam. Zorunlu çalışma yükümlüsü değil yazıyor. Eşim kadrolu öğretmen olduğu için ben muaf olamıyor muyum bu durumda? Eşlerden biri yapmışsa diğeri yapmış sayılmaz mı hocam.

Aranı iyi tutmaya devam et sen hocam. Arada çiçek al, tatlı sözler söyle :D Her gün hatrını sor filan. :puhaha:

Şaka bi yana, bi yastıkta kocayın hocam :)

anadolu_bote' Alıntı:
biltek2007' Alıntı:

2010 yılında muaf olanlarda muaf yazmıyor hocam. Zorunlu çalışma yükümlüsü değil yazıyor. Eşim kadrolu öğretmen olduğu için ben muaf olamıyor muyum bu durumda? Eşlerden biri yapmışsa diğeri yapmış sayılmaz mı hocam.

Hocam o eskidendi. Şimdiki durumda bir eş yapıp, bir eş yapmamışsa, MEB yapmayan eşi de yaptırmak için aileyi parçalamayı bile göze alıyor. Dert değil onlar için.

Yani siz arkadaşın dediği gibi bir yastıkta kocayın inşallah :) Hatta Emekli olun :)

Geri