zorunlu hizmet görevi?

Kodla Büyü

deu_35

Aktif Üye
arkadaşlar ben bu şubatta atandım kararnamemizde stajerlik dahil ez az 4 yıl o okulda çalışmamız gerektiğini söylüyor. ancak atandığım okul zorunlu hizmet bölgesindeki okul değil (14 puanlı ) ben zorunlu hizmeti erken yapmak istiyorum stajerlik kalktıktan hemen sonra bu şekilde başka okula gitme şansım yokmu kararnameyi de göz önüne alırsak?

Zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı yer değiştirmeler

MADDE 28 – (1) Zorunlu çalışma yükümlüsü öğretmenlerden 1, 2 ve 3 üncü hizmet alanlarındaki eğitim kurumlarında görevli olup Bakanlık öğretmenlik kadrolarında ilk göreve başlama tarihi esas alınarak ilgili yılın 15 Eylül tarihi itibarıyla toplam 3 yıllık görev süresini dolduranlar, Bakanlıkça yapılacak planlamaya göre hizmet bölgelerinin zorunlu çalışma yükümlülüğü öngörülen hizmet alanlarına yer değiştirme suretiyle atanırlar.

(2) Zorunlu çalışma yükümlüsü öğretmenlerden özür grubundan zorunlu hizmet yükümlülüğü ertelenenler ile adaylıkları kaldırılanlar, zorunlu çalışma yükümlülüğü öngörülen hizmet alanlarına yer değiştirme isteğinde bulunabilirler. Bunlardan hizmet puanlarının yetersizliği veya alanlarında ihtiyaç bulunmaması gibi nedenlerden dolayı tercihlerine atamaları yapılamayanlar, bulundukları yerde görevlerine devam ederler. Bunlardan istedikleri yere ataması yapılanlardan, atamalarının iptalini talep edenlerin istekleri dikkate alınmaz.

2. maddeye göre yer değişikliği talebinde bulunmanız için stajyerlik kalkması gerekiyor...

çok tşk ederim arkadaşlar... peki bu zorunlu hizmette olan okula gidebilmemiz için hangi ayda tercihler açılıyor?

gitme.. hocam sende çekme bizim gibi. ben doğuda 6 yıl kaldım. bi halta yaramadı devlet af getirdi sonra. şuan konyadayım bulunduğum okulda 26 öğretmen var emekliliği çoktan gelmiş geçmiş müdürümüz ve müdür baş yardımcımız haricinde hiç biri doğuya gitmemiş.. mecburi hizmet yapmamış ya eş durumundan ya öğrenim durumunda uzatmış durmuşlar 1990-2000-2010 yıllarında af çıktı.. senden 1 yıl önce atanan öğretmenler çok rahat hiçbir yükümlülükleri yok. senmi çekeceksin bu ülkenin cefasını.. adaletsiz bir devletimiz var. parası olan askere gitmez. parası olan 6 yıl kesinleşmiş hapis cezasını bile para ödeyerek tahliye olur.. kanunlarımız anında değişebilir. son ana kadar bekle..

ne gideceksin hocam 10 yılda bir af geliyor zaten :x bizde taş gibi olduğumuz yerde kalıyoruz, 4 yıl belli mi olur, evlenirsin birşey olur gitmezsin bir yere, biz gittik de iyi halt ettik, aldığımız puanla kağımın önünde görev yapabilecekken gidelim gelelim dedik 7-8 sene kaldık, güzel ülkemde günlük yaşayacaksın geleceği planlamayacaksın,

Evet, bizzat yaşamış ve sürünmüş biri olarak tek diyeceğim ZORUNLU HİZMETE GİTME. Son af 2010'da geldi. ya 2015, yada 2020 de kesin bir AF daha gelir. Uzatabildiğin kadar uzat, master yap, doktora yap, evlen.

Geri