Zorunlu Hizmet - Eş Durumu ile ilgili soru

Kodla Büyü

Tus

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba değerli hocalarım.

2012 Eylülde zorunlu hizmetten sayılmayan bir okulda göreve başladım. Bu süreçte kız arkadaşımla tanıştım ve şimdi nişanlılık, evlilik süreçleri devreye girmiş durumda fakat evlenmiş değiliz. İkimiz de 2012 Eylülde görevimize başladık ve ikimiz de bu yaz döneminde zorunlu hizmet için tayin istemek durumundayız.

Şimdi benim sizlere danışmak istediğim konu, haziranda il içi - il dışı ikimiz de zorunlu hizmet olan yerleri yazacağız. Takip eden özür durumu atamasında da birimiz diğerinin yanına tekrardan tayin isteyebilir mi? Ayrı kalmamak adına ne yapmamız gerektiği konusunda siz tecrübeli hocalarımdan yardım istiyorum.

Şimdiden teşekkürler.

hocam tayin istiyorsunuz..Detaylandırılsak eğer aynı il aynı ilçeye giderseniz isteyemiyorsunuz :) eğer aynı il farklı ilçe ise aynı dönem il içi özür durumunda isteyebiliyorsunuz , eğer farklı illere tayininiz çıkarsa görevden ilişkinizi kesmeden bir tanesini iptal ettirip aynı dönemde özür tayini isteyebiliyorsunuz(biz bundan faydalandık) fakat eger farklı şehirlere gider göreve başlarsanız aynı dönem değil bir sonraki dönem başvurmak zorunda kalırsınız artık 6 ay veya 1 yıl sonra

Geri