Zorunlu Hizmet Bitiş Tarihi Hesabı

Kodla Büyü

ceycey61

Site Gezgini
Arkadaşlar 20/02/2006 tarihinde göreve başladım. Erzincan da 2.5 yıl çalıştım ve Trabzon Düzköy (Zorunlu Hizmet Bölgesidir) de 1,5 yıldır çalışıyorum. Zorunlu hizmetim normalde 4 yılı doldurunca bitmesi gerekiyor değilmi yani 20/02/2010 da. Bu konuda kafam karıştı. Yönetmelikte her üç bölgede toplam 4 yıl diyor. Bu şartım tutuyor. Fakat yine yönetmelikte ayrı ayrı çalışıldığında yani tayin istendiğinde eşdeğer bölgeye her ilçede çalışma süresi iki yıldan az olamaz diyor. Bu durumda benim ikinci görev yerimde iki yılı doldurmam gerekiyormu?. Bir de bu altı ay kala zorunlu hizmet tamamlanmış sayılır diyor ben buna dayanarak anadolu liselerine öğretmenliğe başvurabiliryim 1. bölgeye. Bu konuda yardım bekliyorum arkadaşlar. Teşekkürler

benim bildiğim 31 temmuz baz alındığına göre zorunlu hizmetin 2010 da bitiyor.ayı önemli değil zaten sadece mayıs da tayin istiyosun.

@dervisahmet hocam ilgine teşekkürler. hocam yani 20 şubat itibariyle milli eğitime başvurup zorunlu hizmeti tamamladım deyip ilsis e işletmem gerekmeyecekmi?

Benim bildiğim kadarıyla son görev yaptığın kurumda 2 yılını doldurmuş olman gerekiyor

bide geçen yıl şöyle bi yazı vardı

İl Milli Eğitim Müdürlüklerine

Birinci hizmet bölgesinin D ve E sınıfı ilçelerinde 31 Temmuz 2008 tarihine kadar zorunlu hizmetini tamamlayacak öğretmenlerin isteğe bağlı olarak il içinde yer değiştirme isteğinde bulunup bulunamayacakları konusunda oluşan tereddütleri ortadan kaldırmak amacıyla bu konuda açıklamaya ihtiyaç duyulmuştur.

2008 yılı il içi yer değiştirme kılavuzunda hizmet süresi ve hizmet puanı hesabında 31 Temmuz tarihinin esas alınacağı ve bu tarihe göre bulundukları eğitim kurumlarında 2 yılını dolduranların başvuruda bulunabilecekleri belirtilmiştir.

Buna göre Birinci hizmet bölgesinin D ve E sınıfı ilçelerinde görevli zorunlu çalışma yükümlüsü öğretmenlerden 31 Temmuz tarihine göre son iki yılı bulundukları eğitim kurumunda çalışmak şartıyla,

- Farklı zorunlu hizmet bölgelerinde toplam 4 yıl çalışanlar,

- Aynı ilde toplam 5 yıl çalışanlar,

İsteğe bağlı olarak il içinde yer değiştirme başvurusunda bulunabileceklerdir. Belirtilen tarihe kadar zorunlu hizmetini tamamlayacak olanlar, ilsis-özlük modülünde "zorunlu hizmet durumu" menüsünden "zorunlu hizmetini tamamladı" seçeneğini yetki verilen taşra birimlerinden düzelttirdikten sonra elektronik ortamda başvuruda bulunabileceklerdir.

Bilgilerinize ve gergini rica ederim.

(İmza)

Hikmet ORMAN

Genel Müdür Yardımcısı V.

tayin isteyebilmek için son çalıştığınız kurumda 2 yılınızı doldurmalısınız.
Zorunlu hizmet için birşey fark etmiyor, hatta olağan üstü durumlardan dolayı 1 yıl bile dolmadan başka bir zorunlu hizmet bölgesine gitseniz zorunlu hizmetinize devam ettiğiniz için çalışma sürenize ekleniyor.
bu şubat2010 da 2,5+1,5=4 ten zorunlu hizmetinizi tamamlamış oluyorsunuz.

Hocam her 3 bölgenin toplamı 4 yıl diyor ama yanlış hatırlamıyorsam o zorunlu hizmeti 4 yıl olan iller için geçerli. Yani siz 2 farklı yerde çalışmışsınız, eğer 2 yerinde zorunlu hizmeti 4 yıl ise ilsisteki hizmet süreniz 4 yıl olunca zorunlu hizmetiniz kalkar, ama tayin isteyebilmek için son çalıştığınız kurumda 2 yılınız doldurmanız gerekir. Eğer ara dönemde atandıysanız da doğal olarak yıl sonuna kalır bi özür grubunuz yoksa.

Anadolu liseleri içinde, yıl sınırı kaçtı hatırlamıyorum (sanırım 3 yıl) ama askerlik görevinizi yaptıysanız bu süre zarfında o süre sayılmıyor, onu biliyorum.

İl dışına tayin istemen için 3 yıl il içi içinde en az 2 yıl bulunduğun kurumda çalışman gerekiyor hocam...bu gayet açık :!: :!: :!:
Sonuç olarak 1. Bölgeye il dışı tayin İSTEYEMEZSİNİZ :!: :!:

iki bölgede 2+2 yaparak zorunlu hizmet tamamlanır ve şöyle bi olayda var eğer zorunlu hizmetin bitmesine 6 aydan az bi süre kalmışsa zorunlu hizmet tamamlanmış sayılır

şimdi hocam zaten askerde geçirdiğiniz süre zorunlu hizmetten sayılmadığından 4 seneyi askerlikde geçirdiğiniz süreyi çıkarıp tamamlamanız gerekiyo.

Bir tanıdığım 3 yıl falan oluyor konuşalı yanlış hatırlamıyorsam zorunlu hizmetinin bitmesine 6 ay dan daha az kalmış. 1. bölgede bir anadolu lisesine başvurmuş ve kabul edilmiş. Demek ki zorunlu hizmeti bitmiş sayılmış. Eğer bu yanlışsa 6 aydan az kalan bir kişinin zorunlu hizmeti kalkmıyor ise hocam en son çalıştığınız kurumda 2 yıl durmanız gerekiyor. Siz tayin döneminde ildışı tayinlerde 31 haziran baz alındığı için 1,5 yıl çalışmış oluyorsunuz. Bu durumda da isteyemezsiniz.

zorunlu hizmeti bitiren kişi ilk tayin döneminde bulunduğu ilde yada kurumda kaç yıl çalıştığına bakılmadan tayin oluyor diye biliyorum. sonuçta zorunlu hizmet bitmiş adam neden dursun hala zorunlu hizmette değil mi?

KöfteHoRr' Alıntı:
Hocam her 3 bölgenin toplamı 4 yıl diyor ama yanlış hatırlamıyorsam o zorunlu hizmeti 4 yıl olan iller için geçerli. Yani siz 2 farklı yerde çalışmışsınız, eğer 2 yerinde zorunlu hizmeti 4 yıl ise ilsisteki hizmet süreniz 4 yıl olunca zorunlu hizmetiniz kalkar, ama tayin isteyebilmek için son çalıştığınız kurumda 2 yılınız doldurmanız gerekir. Eğer ara dönemde atandıysanız da doğal olarak yıl sonuna kalır bi özür grubunuz yoksa.

Anadolu liseleri içinde, yıl sınırı kaçtı hatırlamıyorum (sanırım 3 yıl) ama askerlik görevinizi yaptıysanız bu süre zarfında o süre sayılmıyor, onu biliyorum.

SEVGILI HOCAM DOGU HIZMETI 3 E AYRILIR 3.BOLGE 3 YIL
2. BOLGE 4
1.BOLGE 5 YIL

VE BUNLARDAN HERHANGI IKISINDE TOTALDE 4 SENE ILE DOGU HIZMETIN BITER..

HOCAM SENIN ISE BU SUBATTA DOGU HIZMETIN BITIYOR. SUBAT 20 DE 4 SENE OLUYOR TOPLAM DA . AMA HAZIRANDA ILDEKI SUREN 2 SENE OLMUSSA TAYIN ISTEYEBILIRSIN. DEGILSE DEVAM. BENIMDE AYNI DURUM.

konuyu tekrar canlandırıyorum. :) arkadaşlar ben zorunlu hizmet süresi 5 yıl olan bir okula atandım. okulumda 1,5 yıl çalıştıktan sonra aynı ilde aynı ilçede norm fazlası sebebiyle isteğim dışında başka bir okula atandım. atandığım okulun zorunlu hizmet süresi ise 3 yıl. şimdi benim zorunlu çalışma sürem 4 yıla mı tamamlanacak yoksa eski okulumdaki hizmet sürem ile birlikte 3 yıla mı tamamlanacak? yönetmelikte isteği dışı yer değiştirmeler ile ilgili bir madde var. süreler müştereken değerlendirilir diye belirtmiş acaba ne anlama geliyor?

ilgili madde:
Görevli oldukları eğitim kurumunun kapanması veya norm kadro uygulaması nedeniyle görev yerleri soruşturma nedeniyle değiştirilenler hariç olmak üzere istekleri dışında idarî tasarrufla değiştirilen öğretmenlerin, bulundukları eğitim kurumunda çalışılması gereken sürenin hesabında daha önceki eğitim kurumlarında geçen süreleri müştereken değerlendirilir.

Geri