Zorunlu Hizmet Affı

Kodla Büyü

kgunduz

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar zorunlu hizmet affı gelecekmiş diye bir dedikodu duydum az önce duyan bilen var mı?

Zorunlu hizmet affı, diye bir şey yok... Yönetmelik değişikliğinde mecburen gelen bir muafiyet var. Atama ve yerdeğiştirme yönetmeliği değişirse, hani malum şu dedikodu konusu 8 yılda bir rotasyon v.s. gelirse, zorunlu hizmet muafiyeti yönetmelik değişikliğinden dolayı gelebilir... Gelmemesi durumunda önceki yönetmeliğe tabi olanlar için hukuki bir hak oluşur. Onun dışındaki herşey lafı güzaf, hadi zorunlu hizmeti affettim denilemez, mahkemeden döner.

zulfikar1985' Alıntı:
Onun dışındaki herşey lafı güzaf, hadi zorunlu hizmeti affettim denilemez, mahkemeden döner.
Keşke dediğin gibi denilemese hocam ama bal gibi de derler ve daha öncede dediler zaten.. :x

zorunlu hizmet affı saçmalıktan başka bir şey değil

hem ihtiyaç var hem af getiriyorsun

yaşın denk gelirse zorunluyu sonuna kadar yapıyorsun denk gelmezse hiç zorunlu yapmadan af yiyorsun

gerçekten adaletli!!!

Sene 2007, cayır cayır bilişimci atanıyor, her yerde açık var. Ben zorunlu hizmetimi yapayım diye yazdım doğuyu, Diyarbakır ın ilçesine atandım. Millet yazdı tabi akdeniz kıyılarını mis gibi yerlere atandılar. Zorunlu hizmet 3 yıl o zaman. 2010 da zorunlu hizmetim bitiyor, tayin isteyeceğim güzel bi yere. Tam buna hazırlanırken af ! geldi. İlk atama batıya atanan dostlar zorunlu hizmete gitmekten kurtuldu ve güzel yerdeki kadrolar boşalmadığı için biz bi yere gidemedik. Alın size adalet. Yani uzun lafın kısası zorunlu hizmet işte, kimileri doğu da yapar kimileri sahilde...

Ayrıca af 10 yılda bir geliyor diyorlar, normalde 2020 de gelir ama seçim ayağına yapar yaparlar...

tuncay2744' Alıntı:
Sene 2007, cayır cayır bilişimci atanıyor, her yerde açık var. Ben zorunlu hizmetimi yapayım diye yazdım doğuyu, Diyarbakır ın ilçesine atandım. Millet yazdı tabi akdeniz kıyılarını mis gibi yerlere atandılar. Zorunlu hizmet 3 yıl o zaman. 2010 da zorunlu hizmetim bitiyor, tayin isteyeceğim güzel bi yere. Tam buna hazırlanırken af ! geldi. İlk atama batıya atanan dostlar zorunlu hizmete gitmekten kurtuldu ve güzel yerdeki kadrolar boşalmadığı için biz bi yere gidemedik. Alın size adalet. Yani uzun lafın kısası zorunlu hizmet işte, kimileri doğu da yapar kimileri sahilde...

Bende de durum benzer oldu ama puanımı aldım. 2 yıla 1 kademe aldım vs. Maymun gözünü açmadan çok da zor gelmiyor açıkçası. Sonra da puanımla istediğim yere geldim. Şimdi de puan çok işime yarıyor.

Kısaca evet çok adaletli görünmüyor ilk başta ama sonra insan avantajlarını da görüyor sanki hocam.

10 yıl sonra avantajı çok azalıyor hocam. Çektiğinde kalıyorsun.
AF ADALETSİZLİK.

2007 de 90 üstü puanla atandım 2010 da af geldi 8 yıl oldu hala memleketime gidemiyorum tekrar zorunlu af gelirse yazıklar olsun derim. Bana sorarsanız gelmeyecek onuda belirteyim.

Genellikle 0 lı ve 5 li yıllarda zorunlu hizmet affı olmaktadır. Olacağının garantisi yoktur. 2000 yılında oldu, 2010 yılında oldu. Herhalde seçimle gelen bir beklenti oluşmuş... Adalet bakımından iyi olmuyor. Çark herkes için aynı işlemeli...Böyle olursa adalet olur. 2008 yılında beni zorunlu hizmete gönderdikten sonra 2010 yılında zorunlu hizmet affı yaptılar, ne büyük hediye verdiler...Bu kezde af dan sonra tayin olanlar çok daha uzun yıllar gittikleri yerde kalıyorlar..

Kimse kişisel düşünmesin zorunlu hizmet affı adeletsizliğin en üst mertebesidir. Herkes tam tersi durumun yerine kendini koysun.

Daha da kötüsü seçim döneminde böyle beklentilerin oluşması ve beklentiler doğrultusunda af olması. Bu da siyasetin ülkemizdeki durumunu göstermektedir. Fayda yapmaya değil niçin geldikleri bellidir.

albeyaz' Alıntı:
2007 de 90 üstü puanla atandım 2010 da af geldi 8 yıl oldu hala memleketime gidemiyorum tekrar zorunlu af gelirse yazıklar olsun derim. Bana sorarsanız gelmeyecek onuda belirteyim.
sayın hocam sizin gibi durumda olan arkadaşlarımızın en kısa zamanda mağduriyetleri giderilmelidir.(bende af dan faydalandım)

albeyaz' Alıntı:
ya benim durumuma ne demeli :=) 2008 şubatta ilk 20'ye girerek atandım. 30 puanlık okulda 1,5 sene çalıştım. asker öğretmenliğin ardından zorunlu hizmet affıyla birlikte okul puanı 14'e düştü. daha geçen haziranda biraz da şanstan, izmirde kötünün iyisi bir yere atanabildim... millet ilk senesinde memleketine atandı, arabasını evini aldı...

2007 de 90 üstü puanla teknik eğitim öğretmenleri arasında 3. olarak doğuya atandım
eşimi 1 seneliğine sigortalı yapabilir gidebilirdim kul hakkıdır dedim yapmadım
2010 da doğuda öğretmen tutamıyoruz dedikten 3 ay sonra af geldi ortada kaldık
her sene saçma sapan kontenjanlar yüzünden bir türlü gidemedim
mağdur ettiler bari eş durumunda olduğu gibi tüm okulları açalım bile demediler
üstüne verdikleri 2 yıla 1 kademeyi sizi affettik deyip aldılar
en son şubat atamasında gitmek istediğim 2 okula kontenjan verildi atama yapıldı
bu af çıkarsa hakikaten yazıklar olsun
not : yukarıda bana göre af gelmez demiştim şimdi geçmişe dönüp bakınca fikrim değişti bu meb ten herşey beklenir ki yönetmeliği bu kadar geciktirdiklerine öre var bir pislik

hckaya' Alıntı:
albeyaz' Alıntı:
sayın hocam sizin gibi durumda olan arkadaşlarımızın en kısa zamanda mağduriyetleri giderilmelidir.(bende af dan faydalandım)
Hocam bizim gibi durumda olan arkadaşların mağduriyetini gidermesini beklemiyorum bu saatten sonra doğudaki öğretmenlerin maaşlarını kesmelerini bile bekliyorum. 8. senem doğuda rotasyonuda 8 yıl yapıp memlekete gitmeden doğuda bile barındırmayacaklar belli ki

askerlik yaptım bedelli çıktı
doğu görevine gittim af çıktı
vergini öde af gelsin
borcumu ödedim yapılandırma gedi
sonrada adaletten bahset doğru insanlaraın işi zor bu dünyada

zorunlu hizmet için 4 yıl batıdan sonra bi köye gittim 1 yıl kaldım af geldi tayin hakkım oldu tayin istedim geldiğim yere tekrardan. şimdiki aklım olsa ilk başta zorunlu hizmet olan bi yeri yazardım çünkü ne bileyim sonradan yapmak insanı kasıyor ilk gidince daha toysun ve güzel oluyor o ortamı görmek o ücra yerlerde çalışmak insana değişik bir tad veriyor. belki o an istemiyosun veya canın sıkılıyor ama sonradan anıyor insan

kısmi af gelmesi söz konusu bence. çünkü yapılmaması gereken yerleri zorunlu hizmet yaptılar şuan benim bulunduğum ilçe gibi mesela. istanbula 150km araç servis problemi yok ev problemi yok . zorunlu oldu ve zorunlu oldu diye tayin isteyenler oldu haliyle buraya e şimdi burası zorunlu hizmetten çıkarılırsa ilk atananların hakları kaybolmasın diye onlara kısmi olarak gelebilir kanaatindeyim.

Geri