Zorunlu ders saati?

Kodla Büyü

gerginsinkuzum

Site Gezgini
Merhabalar. Arkadaşlar okulda 26 saat dersim var ve bu sene çok kötü bir program yaptıkları için 35 saat okulda kalmak zorunda kaldım ve çok yıprandım. Şimdi üniversite kazandım hem çalışıp hem okumayı düşünüyorum. Ancak 26 saat ders almak yerine 21 hatta olursa 15 saat ders almak istiyorum. Bu mümkün müdür acaba, ne yapmam gerekiyor?

21 saate kadar zorunlu verebilirler ama sonrası için dilekçe ile almayabilirsiniz...

arwencul' Alıntı:
Merhabalar. Arkadaşlar okulda 26 saat dersim var ve bu sene çok kötü bir program yaptıkları için 35 saat okulda kalmak zorunda kaldım ve çok yıprandım. Şimdi üniversite kazandım hem çalışıp hem okumayı düşünüyorum. Ancak 26 saat ders almak yerine 21 hatta olursa 15 saat ders almak istiyorum. Bu mümkün müdür acaba, ne yapmam gerekiyor?
hangi bölüm kazandınız hocam? bende bu sene giricem fizik tedavi düşünüyorum..

aynenbadi' Alıntı:
arwencul' Alıntı:

yapma hocam ne işin var fizik tedavide.. 3 arkadaşım var fizik tedavici... böte= fizik tedavidir... başka cümleye bence gerek yok.. ne oldukları onların da belli değil...

egitimci.' Alıntı:
aynenbadi' Alıntı:
arwencul' Alıntı:

yapma hocam ne işin var fizik tedavide.. 3 arkadaşım var fizik tedavici... böte= fizik tedavidir... başka cümleye bence gerek yok.. ne oldukları onların da belli değil...
kesin değil hocam öyle düşüncem vardı, diş hekimliğide olabilir

Bilgisayar Mühendisliği hehe sanki bilgisayarla olan işlerim azmış gibi :)) Program yazmayı seviyorum, ama yalnız ilerleyemiyordum. Eğitimden zarar gelmez dedik bakalım.

Arkadaşlar okulda Bilişim kadrosu 2. Diğer öğretmen arkadaş eş durumundan geldi ve izne ayrılacakmış. Müdürde bana hem 30 saat ders verdi hem de sınıf verdi. Müdüre söyledim bu kadar ders alamam diye. Bişey yapamam hocam dedi. Dilekçe ile hallolur mu? Çünkü birkaç arkadaşa danıştım dilekçe vemelerine hatta il Mem'e dilekçe vermelerine rağmen girmek zorunda kalmışlar. Bu konuda nasıl bir yol izlemeliyim yardımcı olur musunuz?

Nergis010' Alıntı:
Arkadaşlar okulda Bilişim kadrosu 2. Diğer öğretmen arkadaş eş durumundan geldi ve izne ayrılacakmış. Müdürde bana hem 30 saat ders verdi hem de sınıf verdi. Müdüre söyledim bu kadar ders alamam diye. Bişey yapamam hocam dedi. Dilekçe ile hallolur mu? Çünkü birkaç arkadaşa danıştım dilekçe vemelerine hatta il Mem'e dilekçe vermelerine rağmen girmek zorunda kalmışlar. Bu konuda nasıl bir yol izlemeliyim yardımcı olur musunuz?

Derse girmemek için bir nedeniniz olması gerekir. Aksi takdirde verirler... Ama neden varsa gider durumunuzu anlatırsınız.

Dev Kitap Arşivi' Alıntı:
Nergis010' Alıntı:

Derse girmemek için bir nedeniniz olması gerekir. Aksi takdirde verirler... Ama neden varsa gider durumunuzu anlatırsınız.

Ne gibi mazeret hocam? Ben bu kadar yoğun ders anlatamam. Verimli olamam.

Hocam hangi üniversite ?
Bende bu sene Bilgisayar mühendisliğine kaydoldum. Üstelik benim ders saatim 30 ve sınıf ve nöbet yazacaklar :shock:

üniversite değil hocam devlet okulu. 36 ders saatinin olup 2 BTY normu olan bir okul. Bana da 30 saat ders sınıf ve nöbet veriyorlar. Bayan öğretmenim küçük çocuğum var. Ben bu kadar yoğun ders anlatamam. anlattığım dersin hakkını vermeliyim. onun için çok zor benim için. Kaldı ki çalışan 11-12 bilgisayar ve 30 kişilik sınıflar. Ayrıca dönem içinde öğretmen arkadaşlara da seminer de vermemi istedi sayın müdür... :verymad:

Yerim öyle müdürü. Nedir bu ya. Kesinlikle en fazla 21 saat derse girersiniz eğer istemiyorsanız. Dilekçe verin hocam, olmadı sendika arayın hemen 5 dk. içinde çözerler mevzuyu. Zorla nereye derse girecekmiş geçecekler bu işleri. Birde seminer-miş yok başka , eve temizliğe de gelek mi diyeydin.

Geri