zorla il içi tayin iste diyor müdür

Kodla Büyü

melissa

Seçkin Üye
Seçkin Üye
okulumda tek bilişim teknolojileri öğretmeniyim.benden başka kimse yok.okul müdürü istemediği için ders açmıyor ve norm fazlası duruma düşürülüyorum.keyfiyattan.2 gündür müdür sekreteri telefon açarak il içi tayin istemem gerektiğini eğer istemezsem resen atanacağımı söyleyip beni tayin istemeye mecbur bırakmaya çalışıp taciz ediyorlar.tayin istemezsem resen mi atayacaklar.böyle bir yazı mı geldi okullara acaba.?

Bildiğim kadarıyla bir anda resen atayamazlar...
Size inat olsun diye okulda kalın diyeceğim ama sizi istemeyen okulu siz de istemeyin ve tayin isteyin... Yanlız

not: sekreter yada müdür bir daha aradığında ses kaydı alın... Bir işe yaramaz ama ileride senin yanında biz getme dedik de getti dediği zaman ses kaydını açıp rezil etmeni sağlar... başka bir işe de yaramaz..

Kimse seni resen atayamaz hocam. Mahkeme yolu ile geri gelirsin atama yapsalar bile.

milkay' Alıntı:
tayin istemesseniz resen atamaya tabi olursunuz hocam.
hocam neye dayanak bunu yazdınız bana.biz diğer branşların norm fazlası değilizki.bizim branşta hemen hemen herkes norm fazlası ve okulumda benden başka bt öğretmenide yok.nasıl olcak bu

norm kadroda isteğe bağlı tayin istersiniz. çıkmazsa okulunuzda kalırsınız. istemeyede bilirsiniz. iş vali de bityor. vali isterse bütün norm fazlalarını resen atayabiliyor

resen atama oluyor.mayıs döneminde bir çok
ilde oldu samsunda da olduğu gibi.bir çok arkadaşıda resen atadılar.

hocam,
sana norm fazlası olduğunu tebliğ etsin resmi olarak sen bilemezsin sonuçta.
ama seni yolayıp eylülde normu açıp başkası gelirse ihtimaline karşı tüm işlerini resmi yazı ile yap,
dava açarsın seni zorlarsa.
ama norm fazlası isen eylüldede açmayacaksa iste hocam ama yinde resmi yazı iste norm fazlası olduğu.

norm fazlası olduğumu tebellüğ ettirdi hocam.şimdi ne yapacağım.?ne yapmam lazım.?

melissa' Alıntı:
milkay' Alıntı:
hocam neye dayanak bunu yazdınız bana.biz diğer branşların norm fazlası değilizki.bizim branşta hemen hemen herkes norm fazlası ve okulumda benden başka bt öğretmenide yok.nasıl olcak bu

hocam ilk mesajınızda norm fazlası olduğunuzu ve müdürünüz ders seçmediğini söylemişsiniz. İL içi atama klavuzunun;

3. Norm kadro fazlası konumundaki öğretmenlerin bulunduğu eğitim kurumunda çalışılması gereken en az 3 (üç) yıllık süreyi tamamlama şartı aranmayacaktır.

maddesi ile

06.05.2010 Tarihli Ve 27573 Sayılı Resmî Gazete'de Yayımlanan Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmenlerinin Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin Yönetmeliğin “İhtiyaç fazlası öğretmenlerin yer değiştirmeleri” başlıklı 41. Maddesinde yer alan hükümlere göre yer değiştireceklerdir. Buna göre yani 41. maddenin 5. fıkrası der ki :

Bu madde kapsamında il içinde yapılan atamalarla fazlalığın giderilememesi durumunda valiliklerce fazlalığın giderilmesine yönelik il içinde yapılacak yer değiştirmeler, zamana bağlı olmaksızın en geç mart ayı sonuna kadar tamamlanması gerekmektedir. Bu şekilde yapılacak yer değiştirmeler, duyurusu yapılan eğitim kurumlarına öğretmenlerin tercihleri de dikkate alınarak hizmet puanı üstünlüğüne göre yapılır. Fazla konumdaki öğretmenlerden herhangi bir kuruma atanmak üzere başvuruda bulunmayanların görev yerleri, il içinde valiliklerce isteklerine bakılmaksızın belirlenir.

der. bu iki maddeyi birleştirirsek eğer norm fazlasısınız ve atama istemediniz. ne olacak ? sizi resen valiliklerce atayacaklar. Üzgünüm hocam durum böyle. dost acı söyler derler ya. sizi tanımıyorum ancak zarar görmenizide istemem. hele ki şu ramazan ayında benim yazdıklarım yüzünden mağdur olmanızı hiç istemem.

resen atayamazlar diyen arkadşalarım da lütfen tezlerini kanun maddeleriyle ortaya koyarlarsa, hem biz hem de bu mağduriyeti yaşayacak arkadaşlara da dayanak teşkil eder. Saygılar...

hangi ildesiniz Hocam il milli eğitim müdürünüze durumu bildirirseniz çözer bence, İstanbuldaysanız bir önerim olacak.

anladım hocam.herşey bizim aleyhimize gelişiyor.okulun sahipleri isterlerse ders açıyorlar norm fazlası olmuyorsunuz.isterlerse okulda bt öğretmeni olduğu halde bt sınıfı akıllı tahta vs tüm donanımlar olduğu halde ve sizden başka da bu işleri yapack kimse olmadığı halde maddi ve manevi yasa dışı çıkarlarına dokunma kaygısı içerisinde size ders açmayarak kasıtlı norm fazlası duruma düşürerek tahrik ve taciz ederek zorla tayin istemeye mecbur bırakıyorlar ki yönetmeliğide kendilerine uyduruyorlar.tabi haklılar ben olulda formatı görev kapsamımın içerisinde bedava yaparken bir internet kafecisiyle anlaşıp formatı 200 tl çektirdim gibi n......n faturalarla düzeni döndürüyorlar nasılsa bize ihtiyaç çıkarları engeller.

Enterprise' Alıntı:
hangi ildesiniz Hocam il milli eğitim müdürünüze durumu bildirirseniz çözer bence, İstanbuldaysanız bir önerim olacak.
istanbuldayım hocam.dersimizi seçmeli dersler listesinde bile göstermiyor okul müdürü. malesef.veli ve öğrencinin bt dersinden haberi yok.olsa seçecek.

hocam bi fikirim geldi. ama işinize yarar mı ya da kafanızı daha da mı karıştırır bilemiyorum. Yanlış hatırlamıyorsam 2011 yılında bi norm yazısı yayınlanmıştı. Sanki orada BT öğretmenleri norm fazlası olamaz diye bişeyler hatırlıyorum ama bulabilirsem burada paylaşayım. sizde bi arayın hocam

hocam hep öyle konuşuluyor.ben ilçe mem de kiminle konuşsam.bt öğretmenleri bu kapsamın dışında tutulacak.bütün bt ciler norm fazlası onun için katıldığımız toplantılarda sizi bu kapsamın dışında tutullacak.sanırım kadro verilecek.her okula bir bt öğretmeni diyerek konuşuyorlar.ama bununla ilgili yasal bir dayanak çıkarmıyorlar.bizde ortada kalıyoruz.tenis topu gibi bir oraya birde buraya bugün en az 7 okul dolaştım.hepsininde normu boş görünmesine rağmen bt öğretmenleri var yada var diyor idareciler bilemiyorum.kafam iyice karıştı.

bulunduğun ilin atama bölümünü ara sor, bana bugün aynısı dendi bende aradım. yazıyı yolladık ama mecbur değilsiniz dedi. bilişim öğretmeni olduğumu da söyledim. bursa için konuşuyorum...

önce norm fazlası olduğumu tebliğ edin diye siz akıl vermemişsinizdir inşallah, tebliğ edilmeseydi bu il içi dönemini atlatırdınız ve sizi direk re'sen atayamazlardı. Norm durumlarını il mem okullardan ister, sonra il açık yerleri size bildirir ya da kendinizin bir tercih yapmasını ister eğer tercih yapmazsanız sonra re'sen atar.

yine de il içinde tercih yapmazsanız, sonrasında il mem norm fazlası olduğunuz gerekçesiyle tercih yapmanızı isteyebilir, direk re'sen atarsa da artık norm fazlası olduğumdan haberim yoktu diyemezsiniz. Birçok ilde norm fazlası öğretmen fazlalığından yer değiştirme yapamadılar btcileri, çünkü norm fazlası çok gidebilecekleri yer azdı, işin içinden çıkamadılar.

Hocam il MEM'iniz norm kadro fazla atamaları için duyuru yapar ve tercihlerinizi alır. Tercihlerinizden hiçbirine gidememeniz veya tercih yapmamanız halinde ile göre değişen uygulamarla birlikte resen atanırsınız. Ben Mardin'de atandım örneğin. Ayrıca BT öğretmeni norm fazlası olmaz diye bir yazı yok. Ve mahkeme yoluyla geri gelirsin diyenlere pek aldırma. Seni atayacaklar bilmem nereye orada kesinlikle göreve başlaman lazım. Dava açacaksın sonra ki bu aylar hatta belki yıllar sürecek. Sen bu sırada zaten evini düzenini bozup oraya (eğer uzak bir yerse ki genelde hep açık köylerde) gitmiş ve çalışıyor olacaksın. Bunları hesaba kat...

norm yönetmeliğinde BT cilerin normu nu bakanlık belirler şeklinde bir madde var. genelde Bt öğrtmenlerinin bir çoğu norm fazlası olduğundan dolayı resen atama yapmıyorlar. tercih falan yapma hocam. bırak resen atasınlar.

hakansia' Alıntı:
ben senin yerşinde olsam normu dolu olan 5 tane okul bul tercih yap. tayinin çıkmaz. tayin istediğin için rsen atama yapmazlar. böyle bir yolu denemekte fayda var.

Tercihlerine yerleşemeyenler de resen atanırlar, yanlış biliyorsunuz..

hocam işin özeti tercih yapacaksın. bu işin kesin yanı
ama elindeki belgeleri tut, eylülde norm açarda başka biri gelirse bence dava açma hakkın olur buda bir diğer yönü.

sizden bıkmıştır demekki yada sizden iyi olmasın birisi iyi yalamış aşağılarını ona yer açıyordur.

23 TEMMUZ'DA İL/İLÇE MEM LERE E POSTA GELDİ BAKANLIKTAN.NORM FAZLASI OLANLARIN TAYİN BAŞVURUSUNDA BULUNMALARI GEREKTİĞİ, AKSİ TAKDİRDE EYLÜL AYINDA RESEN ATAMA YAPILACAĞININ ÖĞRETMENLERE BİLDİRİLMESİ GEREKTİĞİ BİLGİSİ VERİLDİ...
O YÜZDEN KİM NORM FAZLASI İSE İL İÇİ TAYİN MUTLAKA İSTESİN...

ne olursa olsun il içi tayin istemedim.isteyecek yer kalmamış çünkü.hangi okula gitsem dolu diyorlar.yada öyle gösteriyorlar malesef.resen nereye atayacaklar.ist tüm okullar dolu

resen atanırsan ılıcıne ve ıl dısına basvuru hakkın oluyor ama kendın gıdersen olmuyor hcam o nedenle ben gelmeyecek yerlerı basvurun onerısınde bulunabılırım ama basvurmasanız en fazla 1 sene sonra ıstege baglı yer ıstersınız resen yaparlarsa

mfacil' Alıntı:
resen atanırsan ılıcıne ve ıl dısına basvuru hakkın oluyor ama kendın gıdersen olmuyor hcam o nedenle ben gelmeyecek yerlerı basvurun onerısınde bulunabılırım ama basvurmasanız en fazla 1 sene sonra ıstege baglı yer ıstersınız resen yaparlarsa
anlamadım hocam.açıklarmısınız

melissa' Alıntı:
milkay' Alıntı:

norm kadro yönetmeliğine göre norm kadro fazlası olanlar bulundukları okulda kalırlar. sadece görevlendirme yapabilirler diğer okullara kadronuz aynı okulda kalır. eğer tayin isterseniz bir sonraki tayin hakkınız için 3 yıl beklemek zorunda kalırsınız. eğer istemiyorsanız tayin istemeyiniz.

ilden ile değişiyor bu durum bu sene içerisinde bizde atayamazlar dedik ama konyada bizi postaladılar

Geri