Zorla FATİH Projesi Eğitmeni Görevlendirilmesi

Kodla Büyü

sertokus

Süper Üye
Süper Üye
Bugun ilçe şube müdürü tarafından çağrıldım. Fatih Projesi Eğitmeni diye bişey çıkarmışlar ilçeden biz seni görevlendireceğiz dedi. Ben kabul etmedim. Yazıda hiçbir bilişim öğretmeni istemezse ilçe öğretmenler içinden birisini seçer yazıyor. İlçede 2 tane bilişimciyiz. Büyük ihtimalle de benim okulumda Fatih projesi olduğu için beni seçicekler. Görevlendirme 6 ay. 1 Temmuzda başlıyormuş. Yaz tatili yok yani. 18 ek ders veriyorlarmış. Ben böyle bişeyi istemiyorum. Başına banim durumuma benzer bişey gelen var mı? Siteye baktım hiç kimseden ses yok sadece bizim ilçede mi bu.

hocam seni görevlendirmek için birincisi fatih eğitmen listesinde adın var mı ? ikincisi seni görevlendirmek için senden şurda görevlendirmek istiyorum diye dilekçe almaları şart , zoraki hiç ama hiç bir şey olmaz meraklanmayın

ayrıca il ilçe neresi

hocam eğitmenlik eğitimini alırsınız bakanlık onaylı ilçe eğitmenliğiniz onaylanır öyle eğitmen olursunuz ama bu olurunda çıkması temmuzu buluyor görevlendirilseniz bile temmuzda olur bakanlıktan gelmeden önce çeker memleketınıze gider görevi tebliğ edemezler , gelincede dilekçe verirsiniz ayrılırsınız valilik ve kaymakamlık onaylarınıda istemyin bunların enbasında paşa paşa bir dilekçeye imza atmanız şarttır. atmazsınız olur biter

Şuna benzer bir yazıydı

Bilişim Teknoloji Öğretmenlerinin Dikkatine
MEB Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü´nün ilgi yazısı gereği, FATİH Projesi kapsamındaki öğretmen eğitimlerini ve Proje ile ilgili diğer iş ve işlemleri yürütmek amacıyla İlçe Millî Eğitim Müdürlüklerine Bakanlık Makam Onayı ile 01 Temmuz 2015 tarihinden itibaren 6 ay süreyle FATİH Projesi eğitmenleri görevlendirilecektir.

Buna göre 2015 yılı içerisinde merkezi “FATİH Projesi-Eğitimde Teknoloji Kullanımı Kursu”na veya "FATİH Projesi Eğitmen Eğitimi Güncelleme Kursu" na katılan ve başarılı olan Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri arasından (Üzerinde yöneticilik veya MEBBİS görevi bulunanların teklifleri kesinlikle yapılmayacaktır.) istekli olan öğretmenlerimizin dilekçeleri ve söz konusu belgelerinin örnekleri alınarak 15 Haziran 2015 tarihi mesai bitimine kadar Müdürlüğümüze gönderilmesi önemle rica olunur.

Öğretmenlerin gönüllü olarak yer almaması durumunda ilçe milli eğitim müdürlükleri ilçede bulunan öğretmenler arasından bir tanesini mecburi olarak atayacaktır.

Sizin isminizi eğitime gidecekler arasında önerecekler ama çıkmayadabilir.Benimde aynı şekilde gönderilme durumum oldu.Yazıyı okudum hiç sesimi çıkaramadım çünkü ilçede başka bilişimci yoktu.Benim adım gitti.Fakat eğitime almadılar.Öyle olunca olmadı.
Düzeltme:Eğitimi aldıysanız o ayrı.

hocam bu yazı her 6 ayda gönderılen yazı bunda sıkıntı yok sızın ılce mem iş güzarlık yapıyor . ayrıca siz dilekçe vermeyın eger sizin adınızı yazıp gönderirlerse meraklanmayın bunun oluru teee temmuzda gelıyor olur gelmeden tebliğ edilmeden memlekete kaçarsınız

sertokus' Alıntı:
Şuna benzer bir yazıydı

Bilişim Teknoloji Öğretmenlerinin Dikkatine
MEB Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü´nün ilgi yazısı gereği, FATİH Projesi kapsamındaki öğretmen eğitimlerini ve Proje ile ilgili diğer iş ve işlemleri yürütmek amacıyla İlçe Millî Eğitim Müdürlüklerine Bakanlık Makam Onayı ile 01 Temmuz 2015 tarihinden itibaren 6 ay süreyle FATİH Projesi eğitmenleri görevlendirilecektir.

Buna göre 2015 yılı içerisinde merkezi “FATİH Projesi-Eğitimde Teknoloji Kullanımı Kursu”na veya "FATİH Projesi Eğitmen Eğitimi Güncelleme Kursu" na katılan ve başarılı olan Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri arasından (Üzerinde yöneticilik veya MEBBİS görevi bulunanların teklifleri kesinlikle yapılmayacaktır.) istekli olan öğretmenlerimizin dilekçeleri ve söz konusu belgelerinin örnekleri alınarak 15 Haziran 2015 tarihi mesai bitimine kadar Müdürlüğümüze gönderilmesi önemle rica olunur.

Öğretmenlerin gönüllü olarak yer almaması durumunda ilçe milli eğitim müdürlükleri ilçede bulunan öğretmenler arasından bir tanesini mecburi olarak atayacaktır.

Hocam görev almak istemediğine dair bir dilekçe yazacaksın öncelikle ilçede ki bütün öğretmenlere soruldu mu sen ilçe de buna gönülü olarak katılacak bir öğretmen bulursan tamamdır aksi takdirde şu anda bakmak için zamanım yok ancak 657 sayılı devlet memurları kanununda 6 aydan az görevlendirmelerde memurun muvafakatının alınması gibi birşeyler vardı ona bir bak çünkü yazının sonunda ilçede isteyen olmazsa bir öğretmen mecburi olarak görevlendirilir yazıyor dilekçende 657 nin şu şu maddesi uyarınca vs. vs. diye eklersin. Mevzu yaz tatili olmasa hocam boşver katıl gitsin derdim ama bir yaz tatilimiz var bunu da milletin burnundan getirtmelerinin bir manası yok. Bu arada devlette herşey yazı ile bu yüzden verdiğin dilekçenin numarasını da al.

Eğitime hiç katılmadım. Diğer kütühya ilcelerindeki arkadaşların hiç haberi yoksa o zaman bizim ilçe milli eğitimin işgüzarlığı olabilir. :verymad:

Sayin hocam.

Bir çok müdür şube müdürü fatih projesi hakkında bilgi sahibi olmadığı icin bu islemleri okul\ilce bazinda sorumlu kılacağı yani işleri yükleneceği birilerini aramakta. Bu yazininda etkisi ile bilgisayar ogretmenlerine bu konuda islemlere dahil etmek istemektedirler.
Islerin ve islemlerin farkinda olan meslektaslarimizda tum sorumluluğun kendileri uzerinde olacagi dusuncesi dolayisiyla bu türlü gorevlendirmelere dahil olmak istememektedirler

Kolayliklar dilerim

hocam bu yenilik eğitim teknolojileri genel müdürlüğümün 8 haziran tarihli yazısı. fatih projesi eğitmen eğitimi almamışsanız zaten sizi yapmazlar. bu yazı il koordinatörlüğü vasıtasıyla eğiticilere duyuruldu ancak ilçeden yazı okullara henüz dağıtılmadı bizim burda da. size özel bir durum değil.

Ben gönüllü olarak Aksaray'daki kursa gittim. Bu hafta salı günü bir kursu bitirdim. Bu ay iki kurs daha var. Benim açımdan problem yok. Herkesin hesabı farklı.

Diğer ilçedeki bir arkadaşımı aradım. Bize böyle bir şey gelmemiş dedi. Bu benim aklıma başka şeyler getirdi. Oysaki benim okuduğum belgede tüm ilçelerde tabiri kullanılmıştı. Acaba.....

bu her altı ayda bir ilçelere gönderiliyor. sonradan bu semineri alırız diye yazmaları cok sacma. ben bu semineri almadım diyip geçiştirin. sırf sizi ilçe mem de çalıştırmak için alıyorlar sonucta bilgisayarcısınız. ayrıca her ilçede fatih eğitmeni olacak diye bişey yok. eğer yoksa en yakın ilçeden görevlendiriyorlar zaten. bu açıklamayı yapın ve kabul etmeyin.

Ben siirtte egitmenim ve bu dönem tayin istediğim icin ayrılıyorum. Esasen güzel bir iş ama bazen meb ve müdürler okul müdürleri adamı deli ediyor :) kütahya tercihlerim arasında var çıkarsa ben yaparım o işi beklesinler :)

Evet bugün tekrar çağırdılar yine ilçe memden. Her ilçede fatih projesi eğitmeni olacak diye bişey yokmuş. Şube müdürü ve milli eğitim müdürü adeta ikna odası kurdular. Kesinlikle kabul etmeyeceğimi ve imza atmayacağımı söyledim. Sonra şube müdürü Yeğitek te görevli Yakup diye bir adamı aradı. O adam zorlamayalım. Hiç bir bilişim öğretmeni istemiyor diye dilekçe yaz gönder dedi. Onlarda şimdilik öyle yapacaklar. Ama illa bakanlık bir kişi isterse senin adını yazarım dedi.
İşin enteresan tarafı hiçbir kütahya ilçesi göndermemiş bu dilekçeyi. Hatta bilişim öğretmenlerine bile söylememişler. Kimse zaten kabul etmez diye. Bizimkiler illaki gönderecez bi isim diyo.
Ben ise kesinlikle gelecek olan dilekçeyi imzalamam dedim.

ademola kardeşim gelde kurtar beni şu işlerden. Zaten bizim ilçede bir bilişim kadrosu da açık halk eğitim merkezinde.
Aynı zamanda buradan sadece 10 km olan emet ilçeside açık oradan başvursan bile yine bizim ilçeyi idare edersin sen.
Not: Şaka maka Benim ilçeye tayinin çıkacak olursa bana pm den mesaj at sana sonuna kadar yardımcı olurum kardeşim

Eyvallah kardeşlerim. hepiniz çok çok sağolun içimi açıklamalarınızla rahatlattınız. Allah hepinizden razı olsun :++:

2015 yılı içerisinde merkezi “FATİH Projesi-Eğitimde Teknoloji Kullanımı Kursu”na veya "FATİH Projesi Eğitmen Eğitimi Güncelleme Kursu" na katılan ve başarılı olan Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri arasından (Üzerinde yöneticilik veya MEBBİS görevi bulunanların teklifleri kesinlikle yapılmayacaktır.) istekli olan öğretmenlerimizin dilekçeleri ve söz konusu belgelerinin örnekleri alınarak

Yazı da açıkça belirtiyor. Bu şube müdürlerini nerede ve nasıl tür-tür veya cins-cins seçiyorlar anlamakta zorlanıyorum.

Koşul 1- 2015 yılı içerisinde merkezi “FATİH Projesi-Eğitimde Teknoloji Kullanımı Kursu” veya "FATİH Projesi Eğitmen Eğitimi Güncelleme Kursu" aldın.
Koşul 2- Şart-1'deki kurslardan birinden başarılı oldun.
Koşul 3- Herkesin kaçtığı bu görevi almak ve hala eğitmen olmak istiyorsun.

İşte, o zaman dilekçe verip, görevlendirme isteyebilirsin.

Bu yazıyı Milli Eğitim'deki çaycı bile anlayabilir, ama şube müdürlerine ne yapıyorlar, ediyorlar! Laftan anlamayı geçtim. Yazıdan da anlamaz bir şeye dönüştürüyorlar. :verymad:

Hocam il genelinde hiçbir öğretmen görev istemezse bu durumda il bir bt öğretmeni ismi belirliyor ve bu kişi önce Fatih Eğitmeni oluyor sonrada İl BT Koordinatörü ardından il Fatih Projesi Eğitmen Eğitimine dahil ediliyor gibi gibi garabet bir durum.
Kütahya için böyle bir durum yok zaten il BT Koordinatörünüz var ,
İlçeniz yazıyı yanlış yorumlamış sonra olayı anlamışlar diye düşünüyorum.

Hayırlısı olsun.

Bu şekilde zorla ismi gönderilen oldu mu ve sonuç ne oldu acaba. Bizim ilçe de böyle birisini görevlendirmek istiyorlarmış isteyen olmadığı için birisinin ismini yazmak zorundalarmis. Yazdıkları kişinin mesaisi olmayacakmis ,okulunda 6 saat derse girip ilçede fatih eğitimi almayan öğretmenlere eğitim verecekmış. Bu görevi alanlar 8 5 milli eğitimde çalışması gerekmiyor mu. Kimse istemiyor diye cazip hale getirmek için mi bu şekilde bilgi veriliyor acaba

Sonuç olarak ben açtım konuyu ben kapatayım. Hiç kimse size zorla görevlendirme veremez hocam. Sizi ikna etmeye çalışırlar bunun için ikna odaları bile kurulur ama getirdikleri belgeye asla imza atmayın. Ben imzalamam dedim birşey yapamazlar. İlk yıllarda gerçekten çok saftim ama artık maymun gözünü açtı.

sertokus' Alıntı:
Sonuç olarak ben açtım konuyu ben kapatayım. Hiç kimse size zorla görevlendirme veremez hocam. Sizi ikna etmeye çalışırlar bunun için ikna odaları bile kurulur ama getirdikleri belgeye asla imza atmayın. Ben imzalamam dedim birşey yapamazlar. İlk yıllarda gerçekten çok saftim ama artık maymun gözünü açtı.
:++: :alkis:

sertokus' Alıntı:
Sonuç olarak ben açtım konuyu ben kapatayım. Hiç kimse size zorla görevlendirme veremez hocam. Sizi ikna etmeye çalışırlar bun7un için ikna odaları bile kurulur ama getirdikleri belgeye asla imza atmayın. Ben imzalamam dedim birşey yapamazlar. İlk yıllarda gerçekten çok saftim ama artık maymun gözünü açtı.
Son paragrafa göre işlem yapamazlar mi? Malum bir de OHAL var.

Geri