zoomdan başlatılan harici canlı ders

Kodla Büyü

pawofeagle

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar öğretmenlerin zoomdan ders oluşturup harici olarak ebaya dersi ekledikten sonra ders zamanı gelince ebaya girip dersi başlatmak yerine zoom programını açıp dersi başlattıkları zaman ebadaki raporlar bölümnde bulunan harci canlı ders istatistiklerinde dersi başlatmış olarak işlenir mi ? yoks o istatistiklere ebadan başlatılan harici dersler mi etkiliyor zoomdan başlatılınca dersi başlatmammış olarak mı görünüyor

harici derslerle ilgili ben şu anda bir istatistik tutulduğunu zannetmiyorum. ne öğretmen ne de öğrenci için

Sadece kayıt edilen ders geçmiş dersler başlığı altında görünüyormuş. Dersin başlayıp başlamadığı yada katılımcı sayısı kaydı yok dediler.

idareci hesabı ile girş yapıldığı zaman raporlar sekmesi idarecilerde aktif oluyor ve o seçenekten harici canlı ders istatistiklerini görülebiliyor. sorum şu ki atanan harici derslerden ebaya girip dersi başlatmayan öğretmenlerin zoomdan başlatanların dersi sayı olarak başlatılmamış ders kısmına işleniyor. ve dersler istatistiki olarak yapılmadı görülüyor sistemde

idareci hesabı ile girş yapıldığı zaman raporlar sekmesi idarecilerde aktif oluyor ve o seçenekten harici canlı ders istatistiklerini görülebiliyor. sorum şu ki atanan harici derslerden ebaya girip dersi başlatmayan öğretmenlerin zoomdan başlatanların dersi sayı olarak başlatılmamış ders kısmına işleniyor. ve dersler istatistiki olarak yapılmadı görülüyor sistemde
Emin misiniz hocam.

eba üzerinden başlatılmayan ders yapılmamış olarak gözüküyordur. ben istatistik tutulduğunu sanmıyorum. eğer olsaydı canlı derslerde olduğu gibi öğretmen de görebilirdi. gizli bir bilgi değil ki bu

arkadaşlar istatistikler var ilk defa mı duydunuz? idareci bilgileri ile ebaya girince profil kızmından raporlar sekmesi seçeneğiyle ilçe bazlı ve okul bazlı kullanım oranları ve canlı ders istatistikleri sayfası mevcut. yıllardır var bu özellik zaten bu dönemde canlı ders istatistikleri eklendi sadece. sadeece idareciler görebiliyor ama o sekme öğretmenlerde yok.

Bende öğretmen ebadan girmez ise ne olur diye düşünmüştüm de öğrenci ebadan giriş yapıyorsa ders işlenmiştir. Sonuçta öğrenciler eba üzerinden yönlendirilip derse katılıyorlar.

Harici canlı ders ile ilgili rapor yok hocam.İster ebadan ister zoomdan başlatsın Fark eden bir şey olmayacaktır ve herhangi bir şekilde bir istatistik veya rapor tutulmamaktadır ki Bu mümkün de değildir zaten. Raporlar kısmında gördüğünüz ise daha önce dersleri idare tanımladığı için eba'dan yapılan derslerin raporları Yani şu anda harici yapılan derslerin raporu yoktur

Evet aynı şekilde o raporlarda görülen eski dersler idare tarafından tanımlanan.Su anki harici derslerde herhangi bir rapor tutulmuyor.İdarecimin hesabından kontrol ettim.

arkadaşlar istatistikler var ilk defa mı duydunuz? idareci bilgileri ile ebaya girince profil kızmından raporlar sekmesi seçeneğiyle ilçe bazlı ve okul bazlı kullanım oranları ve canlı ders istatistikleri sayfası mevcut. yıllardır var bu özellik zaten bu dönemde canlı ders istatistikleri eklendi sadece. sadeece idareciler görebiliyor ama o sekme öğretmenlerde yok.
bir ss at bi ara hocam da görelim şu sayfayı. öğretmen kaçta başlamış hangi öğrenci kaçta girmiş harici ders için görelim bakalım.

Harici Canlı Ders özelliği ile yapılan canlı derslerin raporları, öğretmenlerimizin 'Kişisel hesapları kullanılarak' atandığından bu alanda yer almamaktadır.
Açıklaması sadece idareciler görebilir olurdu o zaman.

Birşey soracagım biz derslerin hepsini zoom üzerinden işliyoruz eba harici dersler kısmından zoom linkini versek raporlar kısmında zoom raporu çıkar mı??

Söyledikleriniz daha önceden idarecilerin tanımladığı dersler için geçerli. O istatistikler hala duruyor fakat harici ders ekleme ile yapılan derslerde bir kayıt tutulmuyor. Ebadan dersi başlatırken sorun yaşadım geçen hafta. Artık hep zoomdan başlatıyorum ben dersimi. İdare şifresiyle EBAya giriş yapıp baktığımda da bir sorun yok.Harici ders ekleme de sadece eklenen ders görünür

Yöneticiler de aynı şekilde harici derslerin istatisklerini alamaz. Demin baktım sadece kendilerinin atadıkları canlıders istatistikleri var. ayrıca uyarı olarak belirtilmiş zaten.

Ekli dosyalar

• Screenshot_15.png
    Screenshot_15.png
    15.8 KB · Görüntüleme: 322
harici derslerle ilgili raporlar tutlmuyor. görünüyor diyen arkadaşlar canlı derslerden değil HARİCİ CANLI DERSLERDEN bahsediyoruz.

Harici Canlı Dersler ile ilgi istatistikler Atanan ve Başlatılan ders sayıları ve oranları olarak sistemde görüntülenebiliyor.
HARİCİ CANLI DERSLER ile ilgili bu istatistiklere raporlar kısmından ulaşıldığı için, raporlar bölümündeki EBA CANLI DERS istatistiklerinde olduğu gibi öğretmen ve öğrenci bilgileri görüntülenemiyor şu anda.

Hocam ne demek istediniz anlamadım gerçekten.Şu anda sadece harici canlı ders var zaten
İlkokul ve meslek liseleri harici canlı ders yapıyor. Anadolu, fen gibi liseler hala canlı derse devam ediyor. Eba'daki yoğunluğu azaltma amaçlı bu uygulamaya geçildi. Raporu gören arkadaşlar o sebeple görüyor canlı ders yaptıkları için. Harici canlı ders yapabilen okullar raporda göremiyor.

Hayır görse ne görmese ne? Siz işinizi yapın o kadar. @pawofeagle ın dediği gibi, ebada sayfanızda en altta kaç defa gidiğiniz, ne kadar kaldığınız istatistikleri var. İsteyen adam oradan bakıp ders saati girdiniz mi, ne kadar durdunuz, ne yaptınız görecektir. Logları vardır bakanlıkta. Okul görmese bile bakanlık tutuyordur kaydı merak buyurmayınız.

Şu an harici canlı dersler istatistikte görünmüyor ama bakanlık başlatılıp başlatılmadığını görüyordur görmüyorsa bile yapmak zor değil. Başladıktan sonrasını takip edemez belki harici bağlantı olduğu için ama kafanızı yormayın işinizi iyi yapıyorsanız gerisi sıkıntı teşkil etmez. Bu konuyla ilgili bilmem kaçıncı başlık.

Son düzenleme:
Bazı dersler Ebada tanımlı değil o yüzden mecburen harici ders ataması yapılamadığından direkt zoomdan yapanlar var. Bu bağlamda siz ders yaptığınıza dair çizelge veya defter doldurup imzaladığınız zaman beyan ön plana çıkıyor. İnanmayan olursa da soruştursun öğrencilere sorsun kardeşim.

Hocam bahsettiğiniz mevzu direk EBA dan atanan dersler için geçerli.

Harici ders istatistikleri tutulmuyor. Teknik olarak pek mümkün de görünmüyor. Sistem Eba dan iyice soyutlaştı.

Hala ısrarcı arkadaş varsa idareci hesabımdan girip ekran görüntüsü atabilirim. :)

Hem EBA Canlı Ders Raporu hem de Harici Canlı Ders Raporu mevcut. Ekte, ilçe yetkilisinin ekran görüntüsünü ekliyorum. Bakanlık, EBA üzerinden başlatılan Harici Canlı Dersleri başlatılmış olarak değerlendiriyor.

Ekli dosyalar

• EBA_Harici Canlı Ders.PNG
    EBA_Harici Canlı Ders.PNG
    112.5 KB · Görüntüleme: 424
Hem EBA Canlı Ders Raporu hem de Harici Canlı Ders Raporu mevcut. Ekte, ilçe yetkilisinin ekran görüntüsünü ekliyorum. Bakanlık, EBA üzerinden başlatılan Harici Canlı Dersleri başlatılmış olarak değerlendiriyor.

Peki Barış hocam, ilçe yetkilisinin gördüğü bu harici ders listesi dolu mu? Yani hangi ders atanmış, hangisi başlatılmış, hangisine kaç kişi katılmış gibi veriler var mı?

ek: Zoomdan başlatılanlar değerlendirme dışı mı kalmış oluyor?

Hocam aynı ekran okul müdürünün hesabında da çıkıyor.Sadece okul genel olarak atanan başlatılan ders sayısı var.öğretmen öğretmen yok

Ekli dosyalar

• 51CB7B1D-2FB6-41F0-A408-FB67A8126E6B.jpeg
    51CB7B1D-2FB6-41F0-A408-FB67A8126E6B.jpeg
    69.3 KB · Görüntüleme: 283
Hocam bizim okulda idareciler aylık olarak başlatılan ders listesini raporluyor. Bunun için hatta benden bir excel formatı istediler. Ebadan aylık süresi geçmiş ders listesini bu excel formatına aktarıyorum ben. O listede Ebadan başlatılmayan dersler gözükmüyor. Bunun için de ekran görüntüsü istiyorlar öğretmenlerden zoomda işledikleri derse ait. Böylece Ebadan dersini başlatan öğretmenler belirlenmiş oluyor. Tabi kaç dakika durdu bu belli değil!!!

Hocam bizim okulda idareciler aylık olarak başlatılan ders listesini raporluyor. Bunun için hatta benden bir excel formatı istediler. Ebadan aylık süresi geçmiş ders listesini bu excel formatına aktarıyorum ben. O listede Ebadan başlatılmayan dersler gözükmüyor. Bunun için de ekran görüntüsü istiyorlar öğretmenlerden zoomda işledikleri derse ait. Böylece Ebadan dersini başlatan öğretmenler belirlenmiş oluyor. Tabi kaç dakika durdu bu belli değil!!!
1. Hocam sevgili idareciler kendi üzerlerindeki canlı dersleri yapıp birebir bu işlemleri de yapıyorlar mı
2. Kendileri esnek çalışırken haftada 1 bilemedin 2 gün okula giderken yönetim karşılığı aldıkları ücreti hak ettiklerini düşünüyorlar mi yada bu ücreti kesiyorlar mı
Bunları sorabilsek kendilerine

EBA'da tanımlanan harici canlı dersler mi görünüyor istatistikte, yoksa dersin EBA üzerinden başlatılıp başlatılmadığımı raporlarda görünüyor.

EBA'da tanımlanan harici canlı dersler mi görünüyor istatistikte, yoksa dersin EBA üzerinden başlatılıp başlatılmadığımı raporlarda görünüyor.
Ebada tanımlanan harici canlı dersler ve bu derslerin ebadan başlatılıp başlatılmadığı görünüyor. Ama ebadan başlattığım bazi dersler başlatılmadı görünüyor. Yanlışlık var sanki

Eba'dan başlatıp Zoom'dan işlediğim ders. EBA'dan başlatılmadı, EBA'dan başlatamadığım ve Zoom'dan işlediğim ders EBA'dan başlatıldı yazabiliyor. İkisi de olabiliyor. Onlara güvenip istatistik tutmaya ya da kimseye yok ders işledin işlemedin demeyin sakın. Yanlış olan bir istatistik tutulur, çünkü öyle, zaten öyle...

Geri