Zoom dan başka Google Meet, Skype eklenmiş, Microsoft Teams de eklense güzel olacak

Kodla Büyü

Must@f

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Bazı okullar Microsoft Teams lisanları aldı kullanıyorlar. Bende Microsoft Teams lisans aldım dönem başından beri kullanıyorum. EBA harici dersler kısmına buda eklense güzel olacak.
2020-11-23_235521.jpg

Doğru düşünce hocam, Buradan daha hızlı ulaşır mesaj iletilmek istenen yerlere:).
Gerçi bu harici ders ekleme işinin pek faydasinida göremedik ama.

teams kullananlar memnun mu acaba?
Merhaba değerli hocam. Normal branş öğretmenleri için karışık gelecektir. Hele ki Zoom dan öğretmenlerin alışkanlıklarını değiştirmek zor olacaktır. Ortaokul veya ilkokul seviyesindeki öğrencilerde zorlanabilir.
Diğer taraftan kendi adıma konuşmak istiyorum;
Eylül ayından beri kullanıyorum. Daha keşfedeceğim daha çok şey var. EBA nın içinde nasıl sorular hazırlayabiliyorsunuz, videolar paylaşabiliyorsunuz, konu başlıkları açabiliyorsunuz, bildirimler ve mesajlar gönderebiliyorsunuz. Öğrenci ile birebir görüşme yapabiliyorsunuz. Bir ödev paylaştığınızda, bir çalışma paylaştığınızda, bir konu başlığı açtığınızda öğrenciye telefonuna veya bilgisayarına bildirim gidiyor. Teams ile kullanılabilecek çok sayıda entegre uygulama mevcut. Ayrıca mobil veya web ortamında office öğrenciler için ücretsiz.
2020-11-24_222641.jpg

Son düzenleme:
Ekranı paylas modülünde el kaldırma olayını göremedi öğretmenler.mesela ekran paylasiyorsun el kaldıran öğrenciyi göremiyorsun,bu kadar basit hata nasıl olur anlamıyorum.
Merhaba değerli hocam. Normal branş öğretmenleri için karışık gelecektir. Hele ki Zoom dan öğretmenlerin alışkanlıklarını değiştirmek zor olacaktır. Ortaokul veya ilkokul seviyesindeki öğrencilerde zorlanabilir.
Diğer taraftan kendi adıma konuşmak istiyorum;
Eylül ayından beri kullanıyorum. Daha keşfedeceğim daha çok şey var. EBA nın içinde nasıl sorular hazırlayabiliyorsunuz, videolar paylaşabiliyorsunuz, konu başlıkları açabiliyorsunuz, bildirimler ve mesajlar gönderebiliyorsunuz. Öğrenci ile birebir görüşme yapabiliyorsunuz. Bir ödev paylaştığınızda, bir çalışma paylaştığınızda, bir konu başlığı açtığınızda öğrenciye telefonuna veya bilgisayarına bildirim gidiyor. Teams ile kullanılabilecek çok sayıda entegre uygulama mevcut. Ayrıca mobil veya web ortamında office öğrenciler için ücretsiz.
Ekli dosyayı görüntüle 68460

Google meets denedim bugün dersimde, ekran paylaşımında bazı öğrencilere görüntü gitmedi çıkıp tekrar girdiklerinde düzeldi. Derse katılan her öğrenciye onay verilmesi gerekiyor, öğrenci derse girdiğinde uyarı sesi geliyor, tıklayıp onaylıyorum,onay işini kaldırma ayarını bulamadım.(Böyle bir ayar varsa söylerseniz memnun olurum). Bunlar karşılaştığım sıkıntılar. En güzel yanı bir bağlantı linki oluşturuyorsunuz,takvime kaydediyor ve belirlediğiniz o takvim aralığında istediğiniz kadar o linki kullanabiliyorsunuz. Yani haziran 2021 e kadar tüm canlı dersleri oluşturmak 2 dk sürdü. Zooma alışınca sanırım pek kullanışlı gelmedi, microsoft teams kadar kapsamlı değil.

Bizde eba harici canlı ders tanımlama yok. Ben lisede çalışıyorum. Acaba bizlere menüyü aktif etmediler mi?

Bizim canlı dersleri bu hafta kendimiz, eba üzerinden planlamaya başladık. Hızlı internet olmazsa eba çok zor açılıyor. Ben evde cep telefonumun internetiyle bilgisayardan bağlantı sağlamaya çalışıyorum. Okulda eba hızlı bir şekilde açılırken evde sadece bir kere eba üzerinden ders işleyebildim. Eğer harici ders tanımlamayı yapabilirsem zoom la daha kolay bağlantı sağlarız.

Bizde eba harici canlı ders tanımlama yok. Ben lisede çalışıyorum. Acaba bizlere menüyü aktif etmediler mi?

Bizim canlı dersleri bu hafta kendimiz, eba üzerinden planlamaya başladık. Hızlı internet olmazsa eba çok zor açılıyor. Ben evde cep telefonumun internetiyle bilgisayardan bağlantı sağlamaya çalışıyorum. Okulda eba hızlı bir şekilde açılırken evde sadece bir kere eba üzerinden ders işleyebildim. Eğer harici ders tanımlamayı yapabilirsem zoom la daha kolay bağlantı sağlarız.
Fen ve Anadolu liseleri EBA üzerinden, Meslek Liseleri harici ders yapıyor EBA'ya yük olmasın diye bir söylenti dolaşıyor.

Aylardır kullanıyorum Google meet uygulamasını. Bir öğrenciyi kabul ettikten sonra varsayalım öğrenci çıkıp girince veya düşünce sistemden tekrar onay vermenize gerek kalmıyor.

Ekran paylaşımı esnasında görüntü gitmeme sebebi ise şu olabilir: her katılımcının üzerinde iğne ikonu var ve ona basınca o kişiyi sabitliyor. Sunum başlasa bile o sabitlenen çocuğun ekranında kalıyor. Bu yüzden ekran paylaşımını göremeyen öğrencilerim olmuştu.

Ek bir kaç şey belirteyim.
Emin olmamakla birlikte google iş ortaklarına bazı özellikler ekledi...
Mesela söz alma özelliği geldi.
Mesela toplantıda mesajlaşmayı kapatma açma kontrolü geldi.
Mesela başkalarının ekran paylaşımını kapatma açma özelliği geldi.
Ama galiba bireysel hesaplara bunların hiç biri verilmedi.
Tabi daha önceden var olan bir özellik ise toplantıyı kaydetme...

Google meet fena değil ama ekran paylaşımı esnasında söz isteyenleri, konuşan kimliğini görmüyorsunuz, bu gerçekten sıkıntı.

Google meets denedim bugün dersimde, ekran paylaşımında bazı öğrencilere görüntü gitmedi çıkıp tekrar girdiklerinde düzeldi. Derse katılan her öğrenciye onay verilmesi gerekiyor, öğrenci derse girdiğinde uyarı sesi geliyor, tıklayıp onaylıyorum,onay işini kaldırma ayarını bulamadım.(Böyle bir ayar varsa söylerseniz memnun olurum). Bunlar karşılaştığım sıkıntılar. En güzel yanı bir bağlantı linki oluşturuyorsunuz,takvime kaydediyor ve belirlediğiniz o takvim aralığında istediğiniz kadar o linki kullanabiliyorsunuz. Yani haziran 2021 e kadar tüm canlı dersleri oluşturmak 2 dk sürdü. Zooma alışınca sanırım pek kullanışlı gelmedi, microsoft teams kadar kapsamlı değil.

Geri