Ziraat İnternet Bank. Hakkında Sorum var

Kodla Büyü

developer

Süper Üye
Süper Üye
Ziraat internet bankacılığını aktif ettimde her giriş yapmak sitediğimde telefonuma sms yolluyor onunla giriş yapmak zorunda kalıyorum bunu iptal edemezmiyim girmek sitediğim zaman telefonum yanımda yok ise ne yapacğaım :S

Bu yasal bir zorunluluk olduğundan iptal edemezsiniz. Telefonunuz yanınızda değilse giremeyeceksiniz, ya da tek kullanımlık şifre veren cihazlarından alacaksınız. Ziraat'ta var mı bilmiyorum.

Arkadaşlar en gıcık olduğum banka PTT, bu PTT internet şubesini hiç kullandınız mı saçma sapan bir siteleri var

easytr' Alıntı:
developer' Alıntı:
Alla alla hangi devirdeyiz teknoloji geriden takip eden ziraata teşekkürler.

ziraat değil geride yaşayan sensin. ilk defamı internet bankacılığı kullanıyorsun. bunun bir zorunluluk olduğu ve tüm bankalarda aynı sistemin olduğundan bihabersin.
Yok bence sensin hocam.İlk kez ziraat hesabı açtırmıyorum lakin internet bankacılığını ilkkez aktif kullanıyorum.Dün ziraat int bank ile işlem yapan arkadaşım nasıl olduda dirke girdi ?
ön yargılarınızdan kurtulun

mudamet' Alıntı:
developer' Alıntı:

bilgisayar öğretmeni olmadığınızı söyleyin lütfeeennnnnnnnnnnnnnnn :(

kusura bakma söyleyemeyeceğim !

developer' Alıntı:

ilk defa kullanıyorsunuz sanırım internet bankacılığını. sadece ziraat bankası değil bütün bankalarda zorunlu bir durum ve güvenlik için yasal zorunluluk. yani olması gereken bir durum :)

egeman84' Alıntı:
developer' Alıntı:

ilk defa kullanıyorsunuz sanırım internet bankacılığını. sadece ziraat bankası değil bütün bankalarda zorunlu bir durum ve güvenlik için yasal zorunluluk. yani olması gereken bir durum :)
herkes sizin kadar anlayışlı olamıyor sayın hocam. :alkis: İlk defa kullandığımı belirttiğim halde durum bu :-1:

6 7 tane farklı bankayla internet bankacılığı kullandım yaklaşık 7-8 yıldır ve hepsinde telefona şifre geliyordu. telefonsuz internet bankacılığı hiç duymadım.
siz bu başlığı yazınca ziraat müşteri hizmetlerini aradım. otb diye bi cihaz varmış. m p 3 çalar gibi bişeymiş. ziraat bankası şubelerinde 20 liraya satılıyormuş. kendi içindeki internet bağlantısıyla ziraat bankasıyla bağlantı kurup şifre üretiyormuş. bu seferde telefona gelen şifre ile değil o cihaza gelen şifre ile giriş yapılabiliyormuş internet bankacılığına. yine şifre var yani. başka türlü olmuyor.
Bu çok önemli bir güvenlik adımıdır ve çağın gerisinde kalmak değildir.

bizi anlayışsızlıkla suçluyorsunuz. belki haklı olabilirsiniz ama bence siz önce kendinize bakın.
ilk defa karşılaştığınız bir şeyi hemen çağ dışı görmek anlayışsızlık değil midir ?

mudamet' Alıntı:
developer' Alıntı:

bilgisayar öğretmeni olmadığınızı söyleyin lütfeeennnnnnnnnnnnnnnn :(

egitsel-programlar-f113/dijital-yillik-hazirlama-programi-v1-cikti-t88429.html

böyle bir başlık açan donanımlı birisi devamında nasıl böyle bir başlık açar ve yorum yazar. hayret doğrusu

teşekkürler sağolda.
mudamet' Alıntı:
6 7 tane farklı bankayla internet bankacılığı kullandım yaklaşık 7-8 yıldır ve hepsinde telefona şifre geliyordu. telefonsuz internet bankacılığı hiç duymadım.
siz bu başlığı yazınca ziraat müşteri hizmetlerini aradım. otb diye bi cihaz varmış. m p 3 çalar gibi bişeymiş. ziraat bankası şubelerinde 20 liraya satılıyormuş. kendi içindeki internet bağlantısıyla ziraat bankasıyla bağlantı kurup şifre üretiyormuş. bu seferde telefona gelen şifre ile değil o cihaza gelen şifre ile giriş yapılabiliyormuş internet bankacılığına. yine şifre var yani. başka türlü olmuyor.
Bu çok önemli bir güvenlik adımıdır ve çağın gerisinde kalmak değildir.

bizi anlayışsızlıkla suçluyorsunuz. belki haklı olabilirsiniz ama bence siz önce kendinize bakın.
ilk defa karşılaştığınız bir şeyi hemen çağ dışı görmek anlayışsızlık değil midir ?
Valla hocam çağdışılığını geçtim.Bunu her müşterinin seçip seçtirmemesi ziraatın donanım yetersizliğini gösteriyor.
neyse ne artık.teşekkürler yardımlarınız için sayenizde öğrenmiş olduk.

Ziraat bankasında mobil imza da kullanabiliyorsunuz. Diğer bankalarda da akıllı telefon uygulamaları mevcut. Mesela iş bankasının işcep uygulaması sayesinde telefonumun internete bağlı olduğu her zaman internet bankacılığına girebiliyorum. Hattımın açık olmasına gerek yok. Hatta telefonumda hat olmasa bile girebiliyorum. Bankalarla görüşerek siz de alternatif yolları sorabilirsiniz.

developer' Alıntı:
şimdi hangi devirdeyiz diyorsun ama, asıl hesapların boşaltılınca böyle güvenlik sistemi mi olur? deyip sızlanan gene sen olursun.
Vaktiyle internet bankacılığı yoluyla hesabı boşaltılanlar olmuş ve hesap sahipleri bankaları mahkemeye vermiştir. Mahkemeler, müşteriyi haklı bularak zararın bankalar tarafından karşılanmasını kararlaştırmış ve süreç sonunda tüm bankalar exta güvenlik yöntemlerine gitmiştir. Bankalar, parasal yönden seni/beni/ayrıca kendini koruma adına extra güvenlik önlemi almıştır.

developer' Alıntı:
Yok bence sensin hocam.İlk kez ziraat hesabı açtırmıyorum lakin internet bankacılığını ilkkez aktif kullanıyorum.Dün ziraat int bank ile işlem yapan arkadaşım nasıl olduda dirke girdi ?
ön yargılarınızdan kurtulun
!
şifresiz giriş işlemi yok ya gözden kaçırdın ya da gözden kaçırdın

Geri