zil bilgisayarını otomatik açıp kapatma

Kodla Büyü

bilgisayarmax

Süper Üye
Süper Üye
günaydınlar. zil bilgisayarını sabah açıp akşam otomatik kapanmasını sağlayacak bir program arıyorum. kullandığınız önereceğiniz varsa sevinirim

Bilgisayarı belirten saatte açıp kapayan programlama örnekleri vardı.. Aynı mantıkla arka planda çalışan bir programı istenilen saatte aktif ve pasif yapan kod kesin vardır.. Programlamam iyi olsaydı yardımcı olurdum ama maalesef ancak bu kadar cevap verebiliyorum :)

Görev zamanlayıcısına kapatma ile ilgili bir görev tanımlayıp, kapatma zamanını belirleyerek otomatik kapanmayı sağlayabiliyorsunuz. Burada paylaşılmıştır muhtemelen. yoksa da internette arama yaparsanız bir çok sayfa gelir.

Bilgisayarı otomatik kapatmak için ben Wise Auto Shutdown programını kullanıyorum. Çok pratik. Bilgisayarın otomatik açılması ise biraz muamma. Eğer BİOS ayarlarında POWER menüsü varsa orada büyük ihtimalle vardır. Bazı BİOS larda Power on RTC yazar. O ayarı bulup oradan açılış saatini ayarlayabilirsiniz. Ancak BİOS ta böyle bir bölüm yoksa olabileceğini sanmıyorum. Farklı bir çözümü varsa ben de öğrenmek isterim.

-Başlat
-Görev Zamanlayıcı
-Temel Görev Oluştur
-Görev Ado Gir
-Kapanma Periyodunu belirle
-Detaylı zamanlamasını ayarla
-Programı başlat- C:\Windows\System32\shutdown.exe (Program Komut dosyası na yapıştır ) /s /t 0 (Bağımsız değişkenler ekleye yapıştır)
- Son

Hiç program indirmeden kapatmak için Bunu kullanıyoruz hocam. Ancak açmak için işe yaramıyor zannedersem. Açmak için de ayrı programlar var ama bilgisayarı kapatmıyor uyku moduna alıyor bir çoğu.

Geri