zeka sorusu

Kodla Büyü

kemalkarademir

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Bİr adam balık tumaya gitmiş. tuttuğu balıklardan 2 adet hariç hepsi istavrit, ikisi hariç hepsi izmarit, ikisi hariç hepsi sarı kanatmış.
Balıkçı toplam kaç adet balık tutmuştur?

Benzerini öğrencim sordu bikaç gün önce, bi 10 saniye kadar düşünmem yettiydi 8)

elinizi hiç kaldırmadan gittiğiniz yerden gitmeden büyük H harfi çizebilirmisiniz... (bilenler vardır, bilmeyenlere zaman tanıma adına cevap vermezseler iyi olur) :)

EynelMefer' Alıntı:
elinizi hiç kaldırmadan gittiğiniz yerden gitmeden büyük H harfi çizebilirmisiniz... (bilenler vardır, bilmeyenlere zaman tanıma adına cevap vermezseler iyi olur) :)

istediğimiz fontu kullanabilir miyiz?

mutlucan' Alıntı:
EynelMefer' Alıntı:

istediğimiz fontu kullanabilir miyiz?

yani gören herkes evet bu büyük H diyecekse evet kullanabilirsiniz, el yazısındaki kesişim yani nokta da olsa üzerinden gitmek yok :)

mutlucan' Alıntı:
EynelMefer' Alıntı:
mutlucan' Alıntı:
mutlucan' Alıntı:
EynelMefer' Alıntı:

istediğimiz yazı tipini kullanabilir miyiz?

:) 2 kural var diğerleri serbest
el yazısı ile çiziyorum

tebrikler o zaman :) güveniyorum size de yinede bi görseydik...

Savaş sonrası esir düşen 1000 düşman askerini karşısına dizen komutan onlara seslenerek;
- İçinizden sadece birini serbest bırakacağım. Ancak o serbest kalan kişiyi ne siz belirleyeceksiniz ne de ben. Bir çember oluşturun. der.
Oluşturulan çemberdeki birinci adama bir kılıç verir ve yanındakini öldürmesini söyler. Öldürdükten sonra kılıcı üçüncü esire verecektir. üçüncü esir dördüncüyü öldürüp beşinciye kılıcı verir. Bu şekilde devam eden öldürme işlemi tek kişi kalana kadar çemberi döner. (Yani 999. esir 1000. esiri öldürdükten sonra kılıcı 1. esire verir bu sefer 1. esirin yanında 3. esir olduğu için onu öldürüp kılıcı 5. esire verir.)
Sorumuz sona kalan ve serbest bırakılan kişi kaç numaralı esirdir?

Geri